آشنایی با رم HPE Persistent Memory

آشنایی با رم HPE Persistent Memory

آشنایی با رم HPE Persistent Memory

اگر مطالعات دقیقی در زمینه سرور های اچ پی مخصوصا HPE DL380 G10 یا G10 PLUS داشته باشید  در مورد ظرفیت های بسیار بالای حافظه موقت یا رم Ram Memory چیزهایی شنیده یا مطالعه کرده اید! موضوع بحث امروز ما در مورد رم HPE Persistent Memory می باشد. رم هایی که ظرفیتشون بسیار بالاست. اگر سایت رسمی Intel را بررسی کنید حتما در مورد این رم ها به مطالب خوبی دست پیدا خواهید کرد.

در سایت اچ پی ویژگی های متنوعی برای این مدل رم ها بیان شده است اما ۳ ویژگی برتر آنها را بصورت زیر ذکر کرده است. جالب اینجاست که سرعت بالای انتقال دیتا در این نوع رم ها از ویژگی ظرفیت بالای آنها مهمتر بیان شده است. رم های HPE Persistent Memory برای تجزیه و تحلیل داده های بزرگ بسیار توصیه شده می باشند. در ادامه با مقاله آشنایی با رم HPE Persistent Memory همراه کیهان سرور باشید.

  • سرعت بالا
  • ظرفیت بالا
  • مقرون بصرفه بودن
  • ایمنی و مقاومت بسیار بالا
  • بهبود TCO

سازگاری رم HPE Persistent Memory با پردازنده ها

همانطور که میدانید رم های HPE Persistent Memory با پردازنده های نسل دوم زئون اسکالیبل سازگار می باشند. برای مطالعه در مورد انواع پردازنده های اسکالیبل و آشنایی به نسل های مختلف آنها مطالعه مقاله ” پردازنده های سروری زئون اسکالیبل ” را پیشنهاد میکنم. این مدل از رم ها که طراحی و تولید شرکت اینتل می باشد با نسل دوم پردازنده های زئون اسکالیبل (برای مثال ۸۲۰۰ پلاتینوم یا ۵۲۰۰ طلایی) سازگار می باشند.

آشنایی با رم HPE Persistent Memory
آشنایی با رم HPE Persistent Memory

ظرفیت و تکنولوژی رم HPE Persistent Memory

با این مقدمه بهتر است وارد مبحث تخصصی رم های HPE Persistent Memory بشویم. شرکت اینتل عنوان این رم ها را Intel® Optane™ Persistent Memory گذاشته است و دارای دو سری ۱۰۰ و ۲۰۰ می باشند. همچنین ظرفیت های ۱۲۸ و ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت را برای این نوع رم ها تولید کرده است. همچنین بیاد داشته باشید که رم های Intel® Optane™ Persistent Memory دارای تکنولوژی DDR-T می باشند. نکته دیگری که در بررسی هایی که انجام دادم متوجه شدم تکنولوژی سرعت بسیار بالای این مدل از رم ها می باشد که سرعتی بین سرعت رم DRAM و SSD دارند. این سرعت شگفت انگیز می باشد.

  • همچنین تا دما ۸۵ درجه سانتیگراد تحمل دارند.
  • اگر شما میخواهید ظرفیت بسیار بالایی از این رم ها را استفاده کنید قطعا ظرفیت های بالاتری از ۳ ترابایت به ازار هر سوکت سی پی یو را تجریه خواهید کرد.
  • به زبان ساده اینکه میزان بالایی از دیتای شما در نزدیکی پردازنده ها خواهد بود.

اگر در مورد مقاله آشنایی با رم HPE Persistent Memory اطلاعات جدیدی بدست آوردم حتما با شما به اشتراک خواهم گذاشت. حتما نظر خودتون رو در مورد این مقاله برای بهتر شدن کیفیت مقالات کامنت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *