بررسی میکروسرور Microserver gen8

بررسی میکروسرور Microserver gen8

بررسی میکروسرور Microserver gen8

بررسی میکروسرور Microserver gen8: این سرور مناسب صنایع کوچک با تعداد کاربر زیر ۱۵ نفر هست. بیشترین کاربرد آن برای فایل سرور اکتیو دایرکتوری ساده و میزبانی وبسایت با تعداد کم هست و همچنین بعنوان پایگاه داده برنامه های حسابداری هم میتواند استفاده شود. اما در بعضی از مواقع بعضی از شرکت ها روی آن مجازی سازی با کانفیگ پایین هم انجام می دهند که معمولا می آیند و یک الاستیکس (voip) و ویندوز سرور در آن نصب میکنند.

 • وقتی می خواهیم در مورد خصوصیات یک سرور صحبت کنیم میتوان به دو صورت آنرا بررسی کرد.
 • صورت اول زمانی است که یک سرور با کانفیگ مشخصی وارد بازار می شود یا شما به آن دسترسی پیدا میکنید و سرور را با کانفیگ مورد نظر مورد بررسی و مطالعه قرار میدهید.
 • اما در صورت دوم بررسی، شکلی کلی به خود میگیرد و ما باید کانفیگ استاندارد را مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم.
 • در حالت دوم ما کانفیگ های محتمل را مورد بررسی و مطالعه قرار میدهیم و این بررسی شامل تمامی ظرفیت های یک سرور می باشد.

وقتی موضوع بحث ما بررسی میکروسرور Microserver gen8 باشد با طیف وسیعی از احتمالاتی روبرو میشویم که این سرور میتواند همه آنها را پشتیبانی کند. این باعث میشود قدرت مانور سرور برای کاربران مختلف بالا رفته و کاربری سرور در مشاغل مخالف اثبات گردد. در واقع این از مزیت های نسبی یک سرور می باشد که بتواند برای سازمانها و فعالیت های متنوعی که وجود دارد خدمات مناسب ارائه دهد. از نظر ما میکروسرور G8 از سری محصولات جدیدی می باشد که از این قابلیت به صورت حرفه ای برخوردار می باشد و علی رغم جثه کوچکی که دارد مورد توجه بسیاری از کاربران در بازار قرار گرفته است. در واقع یک سرور با ابعاد میکرو میتواند در تمامی دفاتر و خانه هایی که از فضای کمی برخوردار هستند مورد استفاده قرار گیرد. وقتی صحبت از ابعاد کمتر میشود در واقع غیر مستقیم به میزان مصرف پایین انرژی، سرو صدای کم و دسترسی آسان به آن اشاره میگردد. این عوامل باعث میشود در لیست انتخابی بسیاری از مشتریان قرار داشته باشد.

بررسی میکروسرور Microserver gen8ساختار میکروسرور G8

بررسی میکروسرور Microserver gen8 همانطور که در تصویر زیر می بینید میکرو سرور اچپی دارای ساختار بسیار فشرده و پیچیده ای می باشد که آنرا در ابعاد بسیار کوچکتر فراهم آورده است. مهندسین شرکت اچپی در این محصول واقعا توانسته اند ساختاری با بهره وری بالا جهت ارائه خدمات سروری را ارائه دهند. شاید اگر با سرورهای رکمونت و انواع بلید کار نکرده باشید متوجه اهمیت این موضوع نباشید که جمع و جور کردن تمامی تجهیزات و قطعات یک سرور در این بعاد دارای چه محدودیت هایی می باشد. شاید یکی از بزرگترین مشکلات در سیستم های سروری کاهش دمای ایجاد شده توسط فرآیند های الکتریکی و الکترو مغناطیسی باشد که باعث شده است سرورها برای فرار از این محدودیت به سیستم های خنک کننده متنوعی روی آورند. اما آنچه که برای ما اهمیت دارد مدیریت این فرایند در میکرو سرور و ابعاد کوچکتر آن می باشد.

بررسی میکروسرور Microserver gen8

همانطور که در تصویر بالا می بینید با اینکه سرور جزو سرورهای میکرو می باشد ولی از نظر امکانات با سرورهای سری رکمونت برابری میکند البته از نظر قدرت و کارایی خصوصیات منحصر بفردی دارد. البته مقایسه سرورهای میکرو با انواع دیگر سرور همانند رکمونت و بلید درست نیست چرا که این سری از سرورها برای کاربردهای صنعتی و گسترده طراحی و ساخته شده اند ولی میکرو سرور برای مصارف سازمانی کوچک، محیط های کاری کوچک، فضاهای دانشجویی و دانشگاهی یا آزمایشگاهی طراحی و ساخته شده اند. از این رو بایستی از میکرو سرور در اندازه ای که مشخص شده است انتظار داشته باشیم. با کیهان سرور در ادامه بررسی میکروسرور Microserver gen8 همراه باشید.

 • البته برای بررسی این میکرو سرور و مقایسه آن با سرورهای رکمونت یا ورک استیشن (z820 HP) بحث مفصلی خواهیم داشت ولی آنچه که باید در نگاه اول از شکل و ساختار این سرور رومیزی برداشت کنیم، کارایی آن و خدماتی است که برای این سرور کوچک برنامه ریزی شده است.

پردازنده میکرو سرور G8

بر اساس بررسی هایی که ما در مجموعه کیهان سرور بر روی تجهیزات سروری انجام میدهیم در بررسی میکروسرور Microserver gen8 می توان طیف متنوعی از پردازنده ها را برای میکروسرور ها بکار برد. اگر بخواهیم نسل های مختلف میکرو سرور ها از G8 تا G10 بررسی کنیم متوجه میشویم که شرکت اچپی برای افزایش تنوع و کارکرد این سری از میکرو سرورها از پردازنده های متنوعی با شرکت های سازنده مختلف استفاده میکند. این استراتژی در مورد پردازنده ابعاد گوناگونی دارد که گاها متیوان مسائل سیاسی و اقتصادی را نیز از موارد موثر در آن دانست. برای بررسی دقیق پردازنده هایی که از میکرو سرور اچپی پشتیبانی میکند تصویر زیر را مشاهده کنید.

بررسی میکروسرور Microserver gen8

در ادامه مقاله بررسی میکروسرور Microserver gen8 در تصویر بالا مشاهده میکنید که شرکت اچپی برای پردازنده هایی که توسط میکرو سرور پشتیبانی میشود ۴ نوع پردازنده را معرفی کرده است. اگر تک تک هر کدام از پردازنده ها رو بررسی کنید میبینید که دارای خصوصیات متفاوتی هستند و مشتری یا کاربر با توجه به نیازی که به سرعت، حافظه کش یا تعداد هسته های پردازنده دارد میتواند در انتخاب آن مختار باشد. البته در این جدول فقط پردازنده های شرکت اینتل بررسی شده است این در حالی است که شما در نسل G10 این میکروسرور میتواند پردازنده های قوی تری از شرکت AMD مشاهده کنید. علی رغم اینکه پردازنده های شرکت اینتل هیچ نیازی به تعریف و تمجید ندارند اما از نظر تعداد هسته در سطوح پایین تری قرار دارند و برای کسی که به دنبال قدرت پردازش بالاتری می باشد توصیه میکنیم در انتخاب پردازنده ای که بر روی میکرو سرور قرار گرفته است دقت کافی را بکند.

بررسی میکروسرور Microserver gen8

در بررسی میکروسرور Microserver gen8 پردازنده ای که بر روی میکروسرور G8 قرار دارد i3 3240 می باشد که در تصویر بالا آن را مشاهده میکنید. از خصوصیات این پردازنده می توانیم به سرعت پردازش ۳.۴ گیگاهرتزی، کش ۳ مگابایتی، ۴ عدد هسته مجازی و ۲ عدد هسته واقعی اشاره کرد.بررسی میکروسرور Microserver gen8

مموری میکروسرور G8

میکروسرور G8 دارای دو عدد اسلات رم می باشد که میتواند تا حداکثر ۱۶ گیگ رم DDR3 را پشتیبانی کند البته در مورد تکنولوژی رم و انواع آن میتوانید مقالات مورد نظر در سایت کیهان سرور را مطالعه کنید و با انواع رم و تفاوت های آنها آشنا شوید. در نسل های جدید تر از میکرو سرورهای شرکت اچپی تکنولوژی رم با DRR4 ارتقا یافته است. استانداردی که توسط شرکت اچپی عرضه میشود یک عدد رم ۴ گیگابایت DDR3 می باشد. شما با قرار دادن دو عدد رم ۸ گیگ ۱۲۸۰۰ یا ۱۰۶۰۰ میتوانید تا ۱۶ گیگابایت مموری در میکرو سرور خود داشته باشید.

 • همانطور که میبینید در بررسی میکروسرور Microserver gen8 این میکرو سرور دارای اسلات رم محدودی می باشد و برای آن دسته از افرادی که به دنبال استفاده از حافظه رم بالا هستند به هیچ وجه توصیه نمی شود. این میکرو سرور در مقایسه با سروری مانند DL380 G8 که دارای ۲۴ اسلات رم می باشد اصلا قابل قیاس نمی باشد. با این همه هر سروری جایگاه خاصی داشته و کسی از میکرو سرور G8 انتظار پشتیبانی از حافظه رم بالا را ندارد. در سری G10 این میکرو سرور ما شاهد افزایش میزان ظرفیت رم به ۳۲ گیگابایت هستیم. تعداد پین ۲۸۸ در این سری قابل توجه می باشد. البته شما میتوانید در مورد رم های Unbuffered ECC با مطالعه مقاله مورد نظر اطلاعات لازم را کسب کنید. مقاله خصوصیت ECC در رم و مموری سروری را مطالعه کنید.

خصوصیات تکمیلی میکروسرور G8

 • این سرور دارای ۲ پورت شبکه و یک پورت VGA
 • دارای ۲ پورت PCIe برای نصب کارت های مختلف
 • تک پاور
 • دارای CD-ROM
 • نوع CPU: ای ام دی AMD Opteron™ X3000 Series و پردازنده های شرکت اینتل که در بالا توضیح داده شده اند.
 • تعداد هسته CPU: کمترین ۲ هسته و بیشترین ۴ هسته
 • بیشترین مقدار رم: ۱۶ گیگابایت
 • نوع رم: DDR3 UDIMM
 • نوع هارد درایو: LFF (هارد های ۳،۵ اینچی)
 • تعداد هارد قابل نصب: چهار عدد
 • نوع رابط هارد: SATA
 • قابلیت hot-plug هارد: بسته به مدل متفاوت است
 • کارت شبکه Broadcom 5720
 • تعداد پورت شبکه :۲
 • پورت ilo :ندارد
 • پوت USB: جلو ۲ عدد پشت ۴ عدد
 • نوع USB3 :USB

بررسی میکروسرور Microserver gen8

تهیه و تنظیم

 • تهیه و تنظیم از کیهان سرور
 • عنوان مقاله: بررسی میکروسرور Microserver gen8
 • انتشار مقاله با ذکر منبع و نام نویسنده بلامانع است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *