معرفی بهترین پردازنده های ورک استیشن سال ۲۰۱۹

معرفی بهترین پردازنده های ورک استیشن سال 2019

گاهی اوقات انتخاب پردازنده سخت است بنابراین ما راهنمایی های لازم را ارائه می دهیم. ما برخی از بهترین پردازنده های موجود را بررسی کردیم و اطلاعات حاصل از این بررسی را به صورت یک راهنما در اختیار شما قرار می دهیم. در مقاله معرفی بهترین پردازنده های ورک استیشن سال ۲۰۱۹ ما اکثر پردازنده های ورک استیشن های موجود برای مصرف را پوشش دادیم.

دستورالعمل های پردازنده ایستگاه کااری ۲۰۱۹
پردازنده سگمنت
AMD Ryzen Threadripper 2950X بهترین انتخاب

Intel Core i9-9980XE

AMD Ryzen Threadripper 2990WX

حداکثر عملکرد
AMD Ryzen Threadripper 1900X ۶۰ ۱P حداکثر PCIe
AMD EPYC 7251 ۱۲۸
Intel Xeon Bronze 3104 ۹۶ ۲P
AMD EPYC 7251 ۱۲۸ حداکثر حافظه

EPYC 7251

EPYC 7601

۱TB+
Intel Xeon W-2123 <512GB
Intel Xeon W-3175X

هدف ما از این  پیشنهادات ، دسترسی صحیح به  منحنی قیمت/عملکرد محصول و نیز اشاره به توان مصرفی است.

بهترین پردازنده برای ورک استیشن ها

  • پردازنده AMD Ryzen Threadripper 2950X

به طور کلی بهترین انتخاب ما در اینجا سریعترین پردازنده نیست، به طور کلی،  پردازنده در هر دسته ای که باشد خوب کار می کند اجازه بدید توضیح بدم .

۲۹۵۰X در مقایسه با Core i9-9980XE  قیمت کمتری دارد در حالی که دارای دو هسته بیشتر و بعضی   IPC اضافی است اما ۱۹۵۰X  تقریبا در تمام آزمونهای ما نسبت به قیمتی که داشت عملکرد بهتری را ارائه داد. این پردازنده لاین های کامل ۶۰+۴ PCIe را ارائه می دهد و از DRAM پشتیبانی می کند. از لحاظ عملکرد پردازنده های Ryzen 5 یا Intel Pentium بهترین عملکرد را دارند اما دارای عملکرد کلی کمتری است: یک پردازنده ورک استیشن هنوز به عملکرد خوبی نیاز دارد. در تست تکمیلی ما پردازنده ۲۹۵۰X هنوز جلوتر از پردازنده های Skylake-X است. در لیست ما پردازنده ۲۹۵۰X جایگزین پردازنده ۱۹۵۰X می شود و این به عت بهبود فرکانس و اپدیت ها می باشد. این پردازنده همتایان ۲۴ هسته ای و ۳۲ هسته ای خود را پشت سر می گذارد (البته بیشتر تست های ما شامل رندرکردن نمی شود.

معرفی بهترین پردازنده های ورک استیشن سال 2019

بهترین عملکرد

  • Intel Core i9-9980XE
  • AMD Ryzen Threadripper 2990WX برای رندر کردن

در زمینه بهترین عملکرد، بسته به ورک لود موجود من دو پردازنده را به دلایل مختلف انتخاب کردم. برای برخی کاربران ورک استیشن که قیمت برایشان مهم نیست این پردازنده می تواند به راحتی سرعت سریع جریان کار را فراهم آورد. اما آنچه که کاربر بدست می آورد به میزان دسترسی اش به سخت افزار بستگی دارد. برای افرادی که یک سیستم را بیلد می کنند یا خریداری می کنند، بهترین گزینه Intel Core i9-9980XE است. این پردازنده معمولا در قفسه خرده فروشان قرار دارد و هشتاد هسته با کارکرد بالاو همچنین AVX-512 را ارائه می دهد. در مقایسه این پردازنده با نسل قبلی اش یعنی i9-7980XE متوجه خواهید شد که ۷ تا ۱۰ درصد عملکرد افزایش سافته است و این به دلیل افزایش فرکانس و چند وات انرژی بیشتر است. هیت سینک هم برای کنترل حرارت به پردازنده لحیم شده است. برای کاربرانی که به برنامه بهینه شده برای دستورالعمل های برداری یا چند نخی نیاز دارند اینتل این نیازها را در نظر گرفته است و سعی در برآورد این نیازها داشته است.

بعضی از کاربرانی که از ورک استیشن ها استفاده می کنند نیاز به حافظه ECC و حداکثر ۵۱۲ گیگابایت دارند. هنگامی که حافظه یک خطا در هر گیگابایت در سال را داشته باشد با استفاده از ۵۱۲ گیگابایت مطمنا ۲ بیت خطا در روز خواهد داشت. برترین پردازنده Xeon-W اینل پردازنده Xeon W-2195 است که تقریبا شبیه Core i9-9980XE است اما ECC RDIMM و چند لاین PCIe بیشتر را پشتیبانی می کند.

پردازنده جایگزین ما در اینجا پردازنده ۳۲ هسته ای AMD Ryzen Threadripper 2990WX است که نسبت به پردازنده اینتل دارای ۱۴ هسته بیشتر است، ۲۹۹۰WX دارای یک استراتژی حافظه است که در حقیقت در تعدادی از تست ها آسیب دید. ما متوجه شدیم که با دسترسی به یک پردازنده ۳۲ بیتی به جای پردازنده ۱۶ هسته ای ۲۹۵۰X ممکن است آسیب بیشتر شود. اما یک مجموعه از ورک لودها وجود دارد واقعا به خوبی اجرا می شود و آن هم رندرینگ است. در تمام تست های رندرینگ ما از جمله Corona, Blender, Luxmark و POV-Ray این پردازنده به خوبی کار کرد.

معرفی بهترین پردازنده های ورک استیشن سال 2019

حداکثر PCIe

  • ۱P 60: AMD Ryzen ThreadRipper 1900X
  • ۱P 128: AMD EPYC 7251
  • ۲P 96: Intel Xeon Bronze 3104

میزان علاقه به شتاب دهنده PCIe یا چندپردازنده ای (پردازنده های گرافیکی، FPGA ها، MIC ها) در محیط های ورک استیشن  معمولا بیش از هر سیستمی است. تعدادی از کاربران برای سرعت بخشیدن به گردش کاری خود نیاز به دستیابی به PCIe های تاخیر کم و سرعت بالا برای این شتاب دهنده ها دارند و زمانی که این شتاب دهنده ها با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، پردازنده اهمیت پیدا می کند.

برای پردازنده هایی که یک کاربر می تواند خریداری کند و آن را در سیستم خود قرار دهد پردازنده AMD Ryzen Threadripper 1900X که یک پردازنده ۸ هسته ای با شبیه سازی چند نخی است که می تواند از لاین های ۶۰+۴ PCIe 3.0 در مادربرد پشتیبانی کند گزینه خوبی است. AMD غالبا نشان داده است که این پردازنده ها برای سیستم های چند پردازنده ای به x16/x16/x16 تقسیم می شوند و ۳ اسلات PCIe 3.0 x4 برای استوریج باقی می ماند، گرچه هر کسی که به دنبال حداکثر تراکم است می تواند در صورت ساپورت مادربرد از تراکم x8/x8/x8/x8/x8/x8 استفاده کند.  همچنین یک راه حل تک سوکتی ( که نیاز به ECC ندارد) از ۱۹۰۰X استفاده می کند. در سیستم های تک سوکته که به PCIe بیشتری نیاز دارد، EPYC 7251/P مناسب استو این پردازنده از ۱۲۸ لاین PCIe با حداکثر ۷ شتابدهنده پشتیبانی می کند بنابراین EPYC 7251 نسبت به ۱۹۰۰X برتری دارد.

 استراتژی چند منظوره AMD به علت اضافه کردن تاخیر و محدودیت پهنای باند به یک لاین PCIe  عملکرد GPU به GPU را از بین می برد. این درست است، اما توجه داشته باشید که پردازنده اینتل دارای حدود ۶۰ لاین PCIe است. پردازنده های Xeon-W دارای ۴۸ عدد PCIe هستند و یا پردازنده Core i9-7900X دارای ۴۴ لاین است. به طور فنی، این تراشه ها با ۶۴ لاین PCIe ساخته شده است اما ۱۶ تا از آنها با هم مرتبط شده اند که برای مدل های Xeon به عنوان OmniPath بسته بندی می شود. برخی افراد ممکن است بگویند که تراشه های X299/C620 اینتل می توانند ۲۴ لاین PCIe 3.0 را پشتیبانی کنند اما وقتی که در مورد ارتباط GPU به GPU  در اتصال پردازنده به تراشه صحبت می شود به بحث تاخیر زمانی اضافی می رسیم. اما این لاین های اضافی PCIe برای ساخت شتاب دهنده ها استفاده نمی شود. به منظور دستیابی به لاین های PCIe بیشتردر اینتل، باید به سیستم های ۲P نگاه کنیم که در مجموع ۹۶ لاین PCIe را ارائه می دهد.

ارزان ترین پردازنده ۲P شرکت اینتل است که دارای مجموعه کاملی از  لاین های PCIe است پردازنده Xeon Bronze 3104 می باشد که دارای ۶ هسته و ۱.۷ گیگاهرتز می باشد و می تواند ۴۸ لاین PCIe را ارائه دهد و از ۷۶۸ گیگابایت حافظه ECC RDIMM پشتیبانی کند. فرض بر این لست که سازنده مادربرد تمام لاین های PCIe را از طریق اسلات ها در دسترس قرار می دهد پس می تواند تا ۹۶ لاین PCIe را ارائه دهد.

 در این پیکربندی، شتاب دهنده های متصل به همان پردازنده ، کمترین زمان تاخیر را دارند و شتاب دهنده متصل به پردازنده دیگر،  تاخیر بیشتری نسبت به لینک QPI دارد. کاربر همچنین  با توزیع  غیریکنواخت حافظه  در پردازنده ها روبه روست ، که اکثر نرم افزارهای سازمانی باید بتوانند با آن برخورد کنند.

حداکثر حافظه

  • ۲TB: AMD EPYC 7251 or EPYC 7601
  • ۱TB: AMD EPYC 7251  or EPYC 7601
  • ۵۱۲GB: Intel Xeon-W 2123

 گاهی اوقات همه آن چیزی که بدان نیاز دارید ، حافظه است (محلی که ذخیره سازی  داده های زیادی در نزدیکی پردازنده  باعث تفاوت در میزان تاخیر و  تغییرات غیر منتظره می شود). چند سال قبل، در این بخش اینتل وعده  ساخت  نمونه حافظه های  ۳DXPoint  را داد تا برای گسترش  ده برابر ظرفیت DRAM در دسترس باشند و ما هنوز منتظر هستیم.

معرفی بهترین پردازنده های ورک استیشن سال 2019

پردازنده  EPYC 7251 دارای هشت کانال حافظه  با دو DIMM در هر کانال است  به این معنی که  می تواند با استفاده از ۱۲۸ گیگابایت    LRDIMMsدو ترابایت و یا  با استفاده از ۶۴ گیکابایتRDIMM    یک ترابایت را پشتیبانی کرد. این مقدار حافظه   (حدود ۶۰۰۰۰ دلار برای ۲ ترابایت) برای چنین چیپ  ارزان قیمتی،  زیاد است در واقع، اگر بخواهید این حافظه را بخرید، این احتمالا منطقی است که  EPYC 7601گران قیمت را انتخاب کنید که  همان هرینه یک قطعه حافظه را دارد.  EPYC 7601 همچنین می تواند در سیستم های دو پردازنده ای اجرا شود، که در مجموع ۴ ترابایت را در یک سرور ممکن می سازد.

معرفی بهترین پردازنده های ورک استیشن سال 2019

یکی از دلایل اینتل برای داشتن طیف وسیعی از  پردازنده های Xeon Platinum و Gold  این است که به طور پیش فرض از   ۷۶۸ گیگابایت پشتیبانی کند و  هزینه ۳۰۰۰ دلار  به ازای هر پردازنده  برای ارتقاء مدل های ۱.۵ ترابایتی پشتیبانی شود (که کمتر از ۵ درصد سرورها به بیشتر از  ۷۶۸ گیگابایت حافظه DRAM نیاز دارند). برای  ۹۵٪ دیگر ، پردازنده های Xeon-W اینتل می توانند حداکثر ۵۱۲ گیگابایت  UDIMM را پشتیبانی کنند،  با در نظر گرفتن اینکه  ارزان ترین پردازنده  Xeon W-2123، حدود ۲۹۴ دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *