تفاوت رم سروری E با R

تفاوت رم سروری E  با R


تفاوت رم سروری E  با R: در بررسی رم های سروری تولید شده توسط شرکت اچپی به اسامی متفاوتی برخورد می کنیم. برای مثال RAM 8GB PC3L 10600R یا رم ۸GB 14900E از نظر شما این اسامی و پسوندها بر چه اساسی در اسامی به کار گرفته شده اند؟

برای درک بهتر موضوع بحث به شکل زیر توجه کنید. در این شکل بعد از عدد ۱۲۸۰۰ یک حرف انگلیسی R آمده است. معنی این حرف چیست. در زیر به بررسی این بخش از اسامی در رم های اچپی خواهیم پرداخت (تفاوت رم سروری E با R).

تیپ حافظه
در این قسمت یکی از حروف زیر نوشته می شود که به توضیح هرکدام می پردازیم.
E یا ECC : این حرف به معنی استفاده مموری از ۸ بیت اضافه بر ۶۴ بیت در حالت عادی برای ارتباط بین چیپ حافظه با قسمت های دیگر سرور است. این چیپ ۸ بیتی اضافه به حافظه امکان رفع اشکالات کوچک و همچنین شناسایی خطاهای حافظه را به کاربر می دهد که این امر باعث افزایش پایداری سیستم می شود.
R: به معنی حافظه Registered است. این حافظه در واقع نوعی از حافظه از که از یک چیپ مخصوص بین ماژول حافظه و کنترلر بهره می برد. این بافر باعث می شود که بار الکتریکی کمتری نسبت به نوع عادی حافظه به کنترلر وارد شود و همین امر پایداری سیستم را بالا ذمی برد که در کاربردهایی نظیر سرورها این امر بسیار مهم است.
U : این حرف به حافظه های بدون رجیستر اطلاق می شود (تفاوت رم سروری E با R).
L: این حرف به معنی حافظه Load Reduced یا کاهش دهنده بار است. این مموری ها از یک بافر به جای رجیستر استفاده می کنند که این امر فشار بر روی کنترلر را بیش از پیش کاهش می دهد و با این کاهش بار می توان از تعداد بیشتری حافظه استفاده کرد که همین امر ظرفیت حافظه کلی دستگاه را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *