سرور HPE ProLiant DL160 Gen6

سرور HPE ProLiant DL160 Gen6

سرور HPE ProLiant DL160 Gen6 یک سیستم دو پردازنده ای است که بر اساس چیپست 5520 اینتل پایه ریزی شده است و دارای حافظه اصلی قابل توجهی می باشد، این سیستم برای محیط های محاسباتی عملکرد بالا مناسب می باشد. گزینه های ذخیره سازی انعاف پذیر هستند و ماژول مدیریت LO100 ادغام شده اچ پی توسعه سیستم را ساده کرده است و کنترل از راه دور وضعیت سرور را فراهم می آورد

سرور HPE ProLiant DL160 Gen6

سرور HPE ProLiant DL160 Gen6 قابلیت محاسبات عملکرد بالا را در شاسی جمع و جور 1U خود ارائه می دهد. این سیستم دو پردازنده ای مبتنی بر چیپست 5520 اینتل می تواند از 18 اسلات DIMM و 8 هارددیسک HDD DH SSD و 2 اسلات توسعه پشتیبانی کند. فناوری Intel Quick Path با اتصال سریعی که بین پردازنده و لوازم جانبی وجود دارد عملکرد را دو برابر می کند. با افزایش سنسورهای هوشمند سیستم که هوشمندانه میزان مصرف انرژی سیستم را نظارت می کند و هنگام استفاده ناکارآمد از انرژی آن را از کار می اندازد، بهره وری انرژی افزایش پیدا کرده است.

عملکرد HPE ProLiant DL160 Gen6

این سیستم قدرت خود را از چیگست 5520 اینتل می گیرد و از حداکثر از دو پردازنده شش هسته ای 5600 زئون اینتل یا دو پردازنده چهار هسته ای 5000 زئون اسنتل پشتیبانی می کند. چیپست 5520 اینتل جایگزین معماری FSB (باس طرف جلو) برای فناوری Intel Quick Path Interconnect شد که به پردازنده اجازه می دهد تا به طور مستقیم به رم سیستم دسترسی پیدا کند تا زمان تراکنش را بهبود ببخشد. بسته به هسته ها، ذخیره سازی مورد نیاز و یا هر دو مدیران می توانند پردازنده های 4 یا 6 هسته ای را انتخاب کنند. بسیاری از مدل های پردازنده از فناوری Intel Hyper-Threading پشتیبانی می کنند که با اجرای چند نخ در هر هسته توان عملیاتی پردازنده را افزایش می دهد.

حافظه سرور HPE ProLiant DL160 Gen6

در پیکربندی دو پردازنده ای این سیستم می تواند از 18 ماژول حافظه رجیستر شده DIMM RDIMM یا غیر بافر شده DDR3 UDIMM پشتیبانی کند. با استفاده از ماژول های حافظه 16 گیگابایتی RDIMM در تمام 18 اسلات حداکثر ظرفیت ذخیره سازی 288 گیگابایت فراهم می شود.

سرور HPE ProLiant DL160 Gen6

ذخیره سازی سرور HPE ProLiant DL160 Gen6

سرور HPE DL160 Gen6 می تواند از 4 بی هارد SFF، یا 4 بی هارد LFF یا 8 بی هارد SFF پشتیبانی کند. هر دوی پیکربندی 4 بی یا 8 بی دارای فضای کافی برای درایو نوری اختیاری هستند. حداکثر حافظه ذخیره سازی اینتل 12 ترابایتی با استفاده از هاردهای 3 ترابایتی LFF SATA بدست می آید. کنترلر HPE Smart Array P410 RAID می تواند به 512 مگابایت حافظه کش نوشتاری پشتیبان شده با باتری (BBWC) یا حافظه کش نوشتاری پشتیبان شده با فلش (FBWC) یا 1 ترابایت FBWC ارتقاء داده شود.

توسعه و بسط در سرور DL160 Gen6

در سرور DL160 Gen6 دو اسلات توسعه فراهم شده است. اولین اسلات از فناوری PCIe Gen2 پشتیبانی می کند و می تواند به عنوان اسلات ارتفاع کامل/ طول کامل یا ارتفاع کامل/ طول نیمه پیکربندی شود. اسلات توسعه دوم با فرم فکتور پروفیل پایین هر دو مدل های Hot plug و غیر hot plug را پشتیبانی می کند اما در مدل hot plug این گزینه توسط کنترلر SmartArray P410 اشغال شده است. این سیستم 5 پورت USB را فراهم می آورد که یک مورد اینترنال و 4 تای دیگر مابین جلو یا پشت شاسی تقسیم شده اند.

مدیریت و کنترل سرور DL160 G6

HPE LO100 اجازه دسترسی به قابلیت های مدیریتی سیستم را در خارج از محل و بدون نصب سیستم عامل می دهد. LO100 از طریق پورت سریال اینتل یا از طریق پورت اترنت اختصاصی قابل دسترس است. بسیاری از قابلیت های سرور می تواند به صورت از راه دور کنترل شده که از این بین می توان به قدرت سیستم، ریبوت کردن سرور، سرعت فن و وضعیت پاور اشاره کرد. لایسنس پیشرفته برای قابلیت های ماشین مجازی و رسانه مجازی در دسترس است. ماشین های مجازی از یک دسکتاپ مجازی برای فراهم آوردن کنترل کامل ماوس، صفحه کلید و صفحه نمایش سرور هاست استفاده می کنند. رسانه مجازی به دستگاه های رسانه ای اجازه اشتراک گذاری، حذف شدن یا اضافه شدن را می دهند. HPE ابزارهای SmartStart خود را با ابزارهای توسعه و راه اندازی جدید جایگزین کرده تا روش اضافه شدن سیستم عامل به سخت افزار سیستم را ساده کند.

سرور HPE ProLiant DL160 Gen6

خلاصه و نتیجه گیری

سرور DL160 Gen6 از دو پردازنده، 288 گیگابایت حافظه، 12 ترابایت ذخیره سازی (هارد)، دو اسلات توسعه و 5 پورت USB پشتیبانی می کند. این سیستم با استفاده از نرم افزار مدیریت HPE LO100 به راحتی توسعه داده می شود. ارتقای سرور بدون نگرانی و با شاسی سیستمی که دسترسی ساده ای دارد انجام می شود. قابلیت های مدیریت از راه دور به طور قابل توجهی در وقت و زمان مدیران سیستم صرفه جویی می کند. این سیستم یک راه حل ایده آل برای برنامه های متنوع است که از این بین می توان به محیط های محاسباتی عملکرد بالا، SMB ها و توسعه های مقیاس سازمانی اشاره کرد.