سرور HPE ProLiant DL160 Gen9 
سرور HPE ProLiant DL160 Gen9 

سرور HPE ProLiant DL160 Gen9

سرور رکمونت HPE ProLiant DL160 Gen9 با پارت نامبر 830572-B21 تعادل مناسبی از عملکرد، ذخیره سازی و قابلیت مدیریت را در شاسی جمع و جور 1U ارائه می دهد. این سرور برای استفاده در زیرساخت های سنتی IT (فناوری اطلاعات)، محیط های محاسباتی توزیع شده ابری و داده های بزرگ طراحی شده است.

سرور رکمونت HPE ProLiant DL160 Gen9 دارای سازگاری بسیار بالایی است و برای برآورده کردن نیاز گروه متنوعی از مشتریان (از کسب و کارهای کوچک و متوسط تا زیرساخت های عمومی IT، ابر و داده های بزرگ) طراحی شده است. این سرور جایگزین مناسبی برای سرورهای HPE ProLiant DL360e Gen8 است و همچنین از شاسی 1U و دو پردازنده زئون پشتیبانی می کند. قدرت این سیستم را منبع تغذیه 550 واتی یا 900 واتی تامین می کند و با استفاده از بانگ 7 تایی از فن ها به همراه یک عدد فن اضافه خنک سازی سیستم فراهم می شود. سرور DL160 G9 میتواند سیستم عامل های زیر را پشتیبانی کند.

 • Microsoft Windows Server
 • Red Hat Enterprise Linux (RHEL)
 • SUSE Linux Enterprise Server (SLES)
 • VMware
 • Oracle Linux

عملکرد پردازنده ها در DL160 Gen9

مدیران می توانند یک یا دو پردازنده زئون E5-2600 v3 and E5-2600 v4 اینتل یا پردازنده زئون E5-2600 v4 را با استفاده از چیپست C610 اینتل پشتیبانی کنند. پردازنده های حداکثر 18 هسته ای در این سیستم پشتیبانی می شوند.

حافظه RAM در سرور HPE ProLiant DL160 Gen9

به طور کلی 16 اسلات ماژول حافظه در برد این سیستم وجود دارد که هر پردازنده 8 اسلات حافظه را کنترل می کنند. هر دوی ماژول های حافظه RDIMM و LRDIMM DDR4 پشتیبانی می شوند. استفاده از HPE SmartMemory سایر توابع حافظه را قادر به کاهش زمان Down شدن می کند. HPE SmartMemory حداکثر 14 درصد عملکرد بهتر را با ECC پیشرفته، مد Online Spare و مد Memory Mirroring (آینه سازی حافظه) ارائه می دهد. این سیستم از حداکثر 1 ترابایت حافظه RAM پشتیبانی خواهد کرد.

ذخیره سازی سرور HPE ProLiant DL160 Gen9

مدیران می توانند 4 هارد 3.5 اینچی LFF یا حداکثر 8 هارد ذخیره سازی 2.5 اینچی SFF را انتخاب کنند. هر دوی این هاردها در دو شکل hot-plug و غیر hot-plug در دسترس هستند. کنترلرهای مختلف را می توان انتخاب کرد و یا می توان کنترلر داخلی Dynamic Smart Array B140i را استفاده کرد. کنترلر B140i تنها از 1 تا 8 هارد SATA با سرعت انتقال داده حداکثر 6 گیگابیت در ثانیه 6G همراه با ریدهای 1 و 5 و 0 پشتیبانی می کند. برای انتقال سریعتر داده ها می توان کنترلر H240 HBA یا HPE Smart Array P440 را که برای عملکرد برنامه ها با سرعت 12 گیگابیت در ثانیه 12G طراحی شده است را انتخاب کرد. با استفاده از 4 هارد 10 ترابایتی hot plug LFF SAS یا SATA ظرفیت ذخیره سلزی حداکثر 40 ترابایت فراهم خواهد شد. در لیست زیر گزینه هایی که میتوانید در اختیار داشته باشید رو میبینید.

 • Up to 8 Hot Plug SFF SAS
 • Up to 8 Hot Plug SFF SATA
 • Up to 4 Hot Plug LFF SAS
 • Up to 4 Hot Plug LFF SATA
 • Up to 8 Hot Plug SFF SAS SSD
 • Up to 8 Hot Plug SFF SATA SSD
 • Up to 4 Hot Plug LFF SATA SSD
 • Up to 4 Non Hot Plug LFF SATA

توسعه و بسط در سرور اچ پی DL160 G9

بسته به اینکه چند پردازنده در برد سرور HPE ProLiant DL160 Gen9 نصب شده است حداکثر 3 اسلات توسعه PCIe 3.0 با دو کارت رایزر جداگانه قابل دسترس است. با یک پردازنده تکی شما می توانید حداکثر 2 اسلات توسعه فعال را بدست آورید که می تواند برای پشتیبانی از Flexible LOM (که تنها در گزینه های تک رایزری پشتیانی می شوند) استفاده کرد. برای فعال کرد اسلات توسعه سوم به پردازنده و رایزر دوم نیاز است. بردهای رایزر کنترلرهای ذخیره سازی اختیاری را که شامل توان عملیاتی دو برابر بیشتر از کنترلر های تعبیه شده هستند را می پذیرد. این سیستم دارای رابط کاربری تعبیه شده کارت شبکه دو پورته 361i است.

 • یک درایو نوری اختیاری برای هر دو گزینه شاسی 3.5 اینچی و 2.5 اینچی در دسترس است.

سرور HPE ProLiant DL160 Gen9 

مدیریت از راه دور iLO و کنترل سرور DL160 G9

اچ پی برای ارائه خدمات بهتر به سرورها و کاهش خرابی ها، ابزارهای مدیریتی مختلفی را ارائه می دهد. HP Integrated Lights Out iLO به صورت استاندارد در سیستم وجود دارد. iLO به مدیران امکان دسترسی به اطلاعات مربوط به سلامت سرور و امکان نظارت و تنظیم قدرت سرور و کنترل دما را به صورت محلی و از راه دور را می دهد. لایسنس سازمانی اختیاری را می توان برای در اختیار قرار دادن ابزارهای مدیریتی بیشتر خریداری کرد. لایسنس iLO Essentials به سرورهای SMB از طریق رسانه مجازی اعطا شده و کنسول، دسترسی کاملا از راه دور یکپارچه و راه اندازی سرور را فراهم می سازد. لایسنس های پیشرفته iLO برای کسب و کارهای سازمانی، عملکرد از راه دور عالی مانند کنسول ریموت گرافیکی با همگاری چند کاربری، ضبط و پلی بک ویدیو، و سایر قابلیت های پیشرفته را فراهم می آورد.

 • iLO مدیریت سرور شما را ساده تر از قبل می کند.

خلاصه و رای نهایی

سرور HPE ProLiant DL160 Gen9  یک سرور قدرتمند برای محیط هایی است که فضا برایشان مسئله ساز است. دو پردازنده زئون اینتل، پشتیبانی از حداکثر 1 ترابایت حافظ، حداکثر 40 ترابایت ظرفیت ذخیره سازی و پیکربندی بسیار انعطاف پذیر از نیازهای کسب و کار شما پشتیبانی می کنند. بسته به نحوه پیکربندی سیستم، می توان هر برنامه کاربری را مدیریت کرد و در هزینه ها صرفه جویی کرد.