سرور HPE ProLiant DL580 Gen7

سرور HPE ProLiant DL580 Gen7 یک پلتفرم 4 پردازنده ای می باشد که پتانسیل توسعه عالی و حافظه زیادی را ارائه می دهد. در این سرور نرم افزار مدیریت HPE Integrated Lights Out iLO قابلیت های مدیریت از راه پیشرفته و توسعه و استقرار سریعتر سرور را فراهم می آورد.

سرور HPE ProLiant DL580 Gen7

سرور HPE ProLiant DL580 Gen7 یک پلتفرم چهار پردازنده است که دارای 64 اسلات DIMM و 11 اسلات توسعه و 8 بی هارد SFF است و این قابلیت ها برای پایگاه داده های بزرگ که نیاز به پردازش محاسباتی بالا، حافظه زیاد و برنامه های مبتنی بر I/O هستند ایده آل است. در مجموع 6 پورت USB 2.0 را می توان در این سیستم پیدا کرد که 2 تای آن در داخل شاسی و 4 تای باقیمانده در جلو و پشت سیستم تقسیم شده اند. این سیستم قابلیت اطمینان، سرویس دهی را با حذف گلوگاه ها و توسعه زمان UP بودن سیستم افزایش می دهد.

سرور HPE ProLiant DL580 Gen7

عملکرد سرور HPE ProLiant DL580 Gen7

این سیستم که برای محیط های پیچیده IT ساخته شده است از چهار پردازنده سری X7500، E7-8800 یا E7-4800 زئون اینتل پشتیبانی می کند تا حداکثر حافظه کش سطح سه 30 مگابایتی و سرعت پردازنده 2.6 مگاهرتز را فراهم آورد. پردازنده های E7 از فناوری تصحیح خطای پیشرفته اینتل (Enhanced Double Device Data Correction) پشتیبانی می کنند و سیستم را از خرابی تراشه حافظه محافظت می کند. در لیست زیر میتوانید سی پی یو های پشتیبانی شده را ببینید.

Intel® Xeon® processor E7-4800 product family

Intel® Xeon® processor E7-8800 product family

Intel® Xeon® processor X7500 product family

Intel® Xeon® processor L7500 product family

Intel® Xeon® processor E7500 product family

حافظه RAM سرور DL580 G7

این سیستم از 64 ماژول حافظه رجیستر شده DDR3 RDIMM که مابین چهار پردازنده چند هسته ای به اشتراک گذاشته شده اند پشتیبانی می کند. با چهار پردازنده، پردازنده های سری X7500 زئون حداکثر ظرفیت حافظه 1 ترابایت را فراهم خواهند آورد اما در هنگام استفاده از پردازنده های E7 اینتل با استفاده از ماژول های حافظه 32 گیگابایتی از حداکثر 2 ترابایت پشتیبانی خواهد شد. قابلیت های RAS (مخفف حروف اول Reliability, Availability, Serviceability به معنای قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و سرویس پذیری) مانند HPE Memory Quarantine کمک می کنند تا زمان Up بودن به حداکثر برسد که این امر توسط آگاه سازی مدیران هنگام بروز خطاهای پردازنده یا حافظه صورت می گیرد.

  • برای سرور DL580 G7 میتوانید از RAM 16GB 10600R یا RAM 16GB 12800R و  RAM 8GB 10600R استفاده کنید.
  • اگر به دنبال افزایش ظرفیت حافظه تا 2 ترابایت هستید بایستی از ماژول حافظه 32 گیگابایتی DDR3 استفاده کنید.

ذخیره سازی HDD در سرور HPE ProLiant DL580 Gen7

حداکثر 8 بی هارد SFF SAS در سرور HPE DL580 Gen7 پشتیبانی می شود و حداکثر ظرفیت ذخیره سازی داخلی 9.6 ترابایت ارائه می شود. در صورت تمایل می توان درایو نوری را به پیکربندی اضافه کرد. یک اسلات هارد SSD اینترنال برای افزایش ظرفیت حافظه در دسترس است. کنترلر HPE Smart Array از قابلیت Flash Backed Write Cache (کش نوشتاری پشتیبانی شده با فلش) پشتیبانی می کند که باعث می شود قابلیت ذخیره سازی اطلاعات کش از 2 روز (با استفاده از کش نوشتاری پشتیبان شده با باتری) تا ذخیره اطلاعات نامحدود افزایش پیدا کند.

توسعه HPE ProLiant DL580 Gen7

این سیستم با پشتیبانی از 11 اسلات توسعه PCI (با اضافه کردن یک توسعه دهنده I/O- با ارتفاع کامل/ طول کامل) پتانسل توسعه را ارائه می دهد. بدون توسعه دهتده 5 اسلات توسعه در برد اصلی I/O پشتیبانی می شود. مدیران می توانند بین دو توسعه دهنده I/O، یک مورد را که از فناوری PCI-X پشتیبانی می کند را انتخاب کنند در حالی که توسعه دهنده دیگر فناوری PCIe Gen2 را ارائه می دهد.

مدیریت و کنترل

سرور HPE ProLiant DL580 Gen7 قابلیت های SPP به معنی HPE Service Pack for ProLiant و HP SUM به معنی Smart Update Manager حداکثر زمان UP بودن و پایداری بهتر عملیات را تضمین می کند. راه اندازی سرور نسبت به سرورهای نسل قبل ProLiant ساده تر شده است و این امر به لطف فناوری HPE Integrated Lights Out iLO می باشد که قابلیت مدیریت از راه دور / کنترل دما یا قدرت را فراهم می آورد و از طریق مرورگر وب استاندارد از هر مکانی قابل دسترسی است. در این مدل ابزارهای نظارت خودکار شده که از طریق Proactive Insight ارائه می شود مشکلات سخت افزاری را قبل از ایجاد مشکل شناسایی می کنند و زمان UP بودن سرور را به حداکثر می رسانند.

خلاصه و نتیجه گیری

سرور HPE ProLiant DL580 Gen7 دارای پتانسیل توسعه گسترده ای است و این امر با پشتیبانی از 11 اسلات PCI و 64 اسلات DIMM برای ورک لودهای عملکرد بالا میسر می شود. پردازنده های E7 اینتل رنچ گسترده ای از قابلیت های RAS را فراهم می آورد تا زمان Down شدن سرور کاهش پیدا کند و عملکرد بهبود پیدا کند. این طراحی شاسی شامل یک کیس برای نگهداری 4 پردازنده و حافظه است که می توان به سادگی با فشار دادن دکمه به راحتی می توان به آنها دسترسی پیدا کرد و ارتقاء و تعمیر بدون دردسری را تجربه کرد. قابلیت مدیریت از راه دور 8 برابر سریعتر از ماژول مدیریت HPE iLO 3.0 است و کنترلر ذخیره سازی Smart Array با پشتیبانی از کش نوشتاری پشتیبان شده با فلش حفظ و نگهداری داده ها را بهبود می بخشد.