سرور HPE ProLiant DL60 Gen9
سرور HPE ProLiant DL60 Gen9

سرور HPE ProLiant DL60 Gen9

سرور HPE ProLiant DL60 Gen9 سیستمی دو پردازنده ای با شاسی 1U است که برای کاربردهای تجاری استاندارد، محیط های ابری و ورک لودهای همکار، پیام رسانی، پرینت و فایل طراحی شده است. سرور HPE ProLiant DL60 Gen9 برای برآورده کردن نیازهای SMB ها طراحی شده است. ProLiant DL60 Gen9 یک سرور مقرون به صرفه است که طراحی متراکم آن ترکیب مناسبی از قابلیت ها را برای پشتیبانی از انواع کاربردهای تجاری مشترک در یک فرم فکتور 1U ارائه می دهد. درست مانند تمام سرورهای نسل 9 اچ پی، این سرور ابزارهای مدیریت یکپارچه و قطعات کلاس سازمانی را برای تضمین زمان UP بودن مداوم ارائه می دهد.

عمکرد پردازنده های سرور HPE ProLiant DL60 Gen9

سرور HPE DL60 Gen9 مجهز به چیپست C610 اینتل می باشد و از حداکثر 2 پردازنده پشتیبانی می کند (پردازنده های E5-2600 v3 یا E5-2600 v4 زئون اینتل با حداکثر 14 هسته و 35 مگابایت حافظه کش). در این سیستم حداکثر 6 فن hot-swap در هر دوی پیکربندی های تک و دو پردازنده ای قابل نصب است. شما می توانید منبع تغذیه های عملکرد بالای 550 وات یا 900 وات را برای پیکربندی های یدکی و غیر یدکی انتخاب کنید.

حافظه RAM سرور DL60 Gen9

هر پردازنده در سرور HPE DL60 G9 چهار کانال حافظه و چهار اسلات حافظه و در مجموع 8 ماژول حافظه را در پیکربندی دو پردازنده ای پشتیبانی می کند. در این سیستم ماژول های رجیستر شده (RDIMM) یا بارگذاری کاهش یافته (LRDIMM) پشنیبانی می شود و از حداکثر 256 گیگابایت حافظه پشتیبانی می شود. وقتی سرور خود را به یک پردازنده مناسب مجهز می کند، DL60 از حداکثر سرعت انتقال داده 2400 مگاهرتزی پشتیبانی می کند.

  • میتونید انواع حافظه های مناسب این سرور را از بخش محصولات RAM خریداری کنید.

سرور HPE ProLiant DL60 Gen9

ذخیره سازی در سرور اچ پی DL60 Gen9

بسته به برد نصب شده در سیستم، سرور HPE DL60 Gen9 از چهار هارد hot plug یا غیر hot plug پشتیبانی می کند. هر دوی هاردهای اس اس دی و اچ دی دی SAS و SATA پشتیبانی می شود و بسته به هارد ذخیره سازی انتخاب شده این سیستم از حداکثر 32 ترابایت پشتیبانی می کند. مدیران می توانند دستگاه های ذخیره سازی اختیاری DVD-ROM یا DVD-RW را اضافه کنند. کنترلر ذخیره سازی HPE Dynamic Smart Array B140i به صورت استاندارد در این سیستم است. برای به حداکثر رساندن عملکرد و محافظت از اطلاعات کنترلر HP Smart Array P440 هم وجود دارد.

  • توجه داشته باشید که سرور DL60 G9 گزینه Non Hot Plug LFF SATA را پشتیبانی نمیکند.

توسعه و بسط در سرور DL60 Gen9

به صورت استاندارد در سرور DL60 Gen9 سه اسلات PCIe 3.0 وجود دارد و تمام پیکربندی های PCIe نیاز به نصب کارت رایزر اصلی برای پردازنده 1 دارد. مدیران می توانند یک رایزر که تنها یک اسلات PCIe 3.0 پروفیل پایین و Flexible LOM  در اسلات 2 و 3  را دارد را انتخاب کنند و یا می توانند رایزر دومی که دو اسلات PCIe 3.0 دارد را انتخاب کنند. اینترفیس های اضافی شامل یک اسلات کارت حافظه microSD و یک تراشه ویدیوی تعبیه شده Matrox G200eH2 است.

سرور HPE ProLiant DL60 Gen9

مدیریت iLO و کنترل از راه دور DL60 Gen9

HPE چند ابزار مدیریتی مختلف را ارائه می دهد تا نگهداری سرور بهتری را ارائه دهد و زمان Down شدن سرور را کاهش دهد. ابزار HPEs Integrated Lights Out iLO  به طور استاندارد در این سیستم وجود دارد. iLO به مدیران دسترسی به اطلاعات سلامت سرور را می دهد و می توانند به صورت از راه دور یا در محل کنترل دمایی و انرژی سرور را نظارت کنند. مدیران می توانند برای دسترسی به ابزارهای مدیریتی بیشتر لایسنس سازمانی اختیاری را خریداری کنند. لایسنس iLO Essentials از طریق رسانه مجازی به سرورهای SMB اعطا شده و از طریق Integrated Remote Console دسترسی و مدیریت کاملا از راه دور را فراهم می سازد و با فعال سازی اعلان های ایمیلی امکان حل سریعتر مشکلات را فراهم می آورد. لایسنس iLO Advanced برای بیزینس های سازمانی، توابع از راه دور مانند کنسول از راه دور گرافیکی با همکاری چند کاربری، پلی بک و ضبط ویدیو و دسترسی به بسیاری از قابلیت های پیشرفته فراهم شده است. iLO مدیریت سرور شما را ساده تر از قبل کرده است. UEFI (مخفف استاندارد Unified Extensible Firmware Interface) به پیکربندی و بوت امن سرورهای شما کمک می کند.

خلاصه و رای نهایی

HPE ProLiant DL60 G9 یک سرور عالی برای برنامه های تجاری رایج می باشد و به راحتی نیازهای محاسباتی پایه را با قیمتی مناسب برآورده می کند.