مشخصات پردازنده گلد ۶۲۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6252)

مشخصات پردازنده گلد 6252 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6252)

 در این نوشه قصد داریم به بررسی مشخصات پردازنده گلد ۶۲۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6252) بپردازیم. پردازنده های Intel® Xeon® Gold دارای حداکثر ۲۲ هسته و ۴۴ نخ هستند و فناوری Intel® Turbo Boost Technology 2.0 را برای استفاده از حداکثر سرعت ۴.۴ گیگاهرتز پشتیبانی می کنند، در کنار پیشرفت های قابل توجهی که در این سری از محصولات اینتل به وجود آمده است شما می توانید از فناوری Intel® Optane ™ DC، حافظه رم DDR4-2933 و DIMM های ۱۶Gb در هر سوکت استفاده کنید و کارایی بهبود یافته را شاهد باشید.

پردازنده های Intel® Xeon® Scalable به طور خاص برای انعطاف پذیری در اجرای ورک لودهای پیچیده هوش مصنوعی ساخته شده اند. پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable عملکرد AI را با شتاب دهنده های جدید هوش مصنوعی ترکیب می کند و تقویت کننده یادگیری عمیق را به سطح بعدی ارتقاء می دهد. اینتل همچنین قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و قابلیت سرویس دهی پیشرفته ای را برای پردازنده های Intel® Xeon® Gold ارائه می دهد.

مشخصات پردازنده گلد ۶۲۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6252)

پردازنده گلد ۶۲۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6252) جزو پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable است که بر مبنای معماری Cascade Lake ساخته شده است. اینتل این پردازنده را برای سرورهای نسل ۱۰ اچ پی در نظر گرفته است. به طور مثال شما می توانید در سرورهای G10 اچ پی HPE BL460c Gen10 یا HPE DL380 Gen10 و یا HPE DL560 Gen10 این پردازنده را پیدا کنید.

پردازنده ۶۲۵۲ که بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده است در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد تا ۲۴ هسته و ۴۸ نخ را در اختیار شما قرار دهد. این پردازنده گلد با سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز کار می کند و در حالت توربو می تواند سرعت ۳.۷۰ گیگاهرتز را پیاده سازی کند. شما می توانید با خرید پردازنده ۶۲۵۲ اینتل به ۳۵.۷۵ مگابایت حافظه کش دست پیدا کنید. این سی پی یو ۱۵۰ وات انرژی مصرفی دارد و به طور کلی حداکثر ۱ ترابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز را در اختیار شما قرار می دهد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Cascade Lake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

HPE BL460c Gen10

HPE DL560 Gen10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6252
تاریخ معرفی ۲ آوریل ۲۰۱۹
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۲۴
تعداد نخ ها ۴۸
فرکانس پایه پردازنده ۲.۱۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۳۵.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۵۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۱ ترابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2933
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6152  و  Intel Xeon Gold 6252

هر دو پردازنده از لحاظ سرعت پردازش تقریبا مشابه هم عمل می کنند با این وجود ۶۱۵۲ یک پردازنده ۲۲ هسته ای و ۴۴ نخی است در حالی که پردازنده ۶۲۵۲ یک پردازنده ۲۴ هسته ای و ۴۸ نخی است. هر دو پردازنده از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای پشتیبانی می کنند، با این وجود پردازنده ۶۲۵۲ سرعت توربو ۲.۷۰ گیگاهرتزی در حالت چند هسته ای و ۶۱۵۲ سرعت ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهند. هر دو پردازنده غیر قابل اورکلاک هستند این در حالی است که پردازنده ۶۲۵۲ حافظه کش ۳۵.۷۵ مگابایتی و پردازنده ۶۱۵۲ حافظه کش ۳۰.۰۰ مگابایتی را ارائه می دهند.

Cascade Lake معماری استفاده شده در پردازنده ۶۲۵۲ و Skylake SP  معماری استفاده شده در پردازنده ۶۱۵۲ می باشد. هر دو پردازنده از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 پشتیبانی می کنند اما سرعت رم متفاوتی دارند ( ۲۹۳۳ مگاهرتز سرعت رم در ۶۲۵۲ و ۲۶۶۶ مگاهرتز سرعت رم در ۶۱۵۲ می باشد).

هر دو پردازنده بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از ۴۸ لاین PCIe نسخه ۳.۰ استفاده می کنند و سوکت مورد استفاده هم LGA 3647 می باشد. شما می توانید از فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro در هر دو پردازنده استفاده کنید. سی پی یو سرور ۶۲۵۲ با ۱۵۰ وات انرژی و سی پی یو سرور ۶۱۵۲ با ۱۴۰ وات انرژی کار می کند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6252  و  Intel Xeon Gold 6254

این دو پردازنده اختلافات فاحشی با هم دارند. ۶۲۵۲ یک پردازنده ۲۴ هسته ای و ۴۴ نخی است در حالی که ۶۲۵۴ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی می باشد، حتی سرعت پردازش این دو با هم متفاوت است. پردازنده ۶۲۵۲ از سرعت پایه ۳.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند در مقابل پردازنده ۶۲۵۲ دارای سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۷۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد.

هر دو پردازنده از قابلیت Hyperthreading پشتیبانی می کنند اما قابل اورکلاک نیستند. پردازنده ۶۲۵۴ اینتل از تقریبا ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش و پردازنده ۶۲۵۲ اینتل از تقریبا ۳۵.۷۵ مگابایت حافظه کش پشتیبانی می کنند.

هر دو پردازنده بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده اند، از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4-2933 پشتیبانی می کنند، از ۴۸ لاین PCIe نسخه ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro استفاده می کنند. این در حالی است که پردازنده ۶۲۵۴ از ۲۰۰ وات و پردازنده ۶۲۵۲ از ۱۵۰ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6252

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6252 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6252 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *