معرفی سری های مختلف سوئیچ های سیسکو (Cisco Switches)
معرفی سری های مختلف سوئیچ های سیسکو (Cisco Switches)

معرفی سری های مختلف سوئیچ های سیسکو (Cisco Switches)

امروز در سایت کیهان سرور قصد داریم سری های مختلف سوئیچ های سیسکو (Cisco Switches) را به شما معرفی کنیم اما قبل از این کار می خواهیم در مورد اینکه سوئیچ چیست صحبت کنیم. سوئیچ switches دستگاه یا سیتمی بسیار کاربردی است که در شبکه های مخابراتی مورد استفاده قرار می گیرد. کاری که سوئیچ به انجام می رساند این است که داده های ورودی را از هر یک از پورت های ورودی چندگانه، به پورت خروجی مشخص شده یا خاص هدایت می کند. به این ترتیب اطلاعات در مقصد مورد نظر دریافت می شوند بدون اینکه از میزان آنها کاسته شود یا دیتایی دوبار ارسال گردد.

در شبکه تلفن سنتی (Circuit-switched)، یک یا چند سوئیچ به کار گرفته می شوند. این سوئیچ ها یک مدار اختصاصی را جهت برقراری اتصال موقت به وجود می آورند که منجر به برقراری ارتباط میان دو یا چند نفر می شود. در شبکه محلی اترنت (LAN)، یک سوئیچ با توجه به فریم ورودی، آدرس فیزیکی (MAC آدرس) مقصد را تعیین می کند و فریم حاوی دیتا را به طور مستقیم به سمت مقصد هدایت می کند.

در شبکه  گسترده مانند اینترنت، سوئیچ آدرس مقصد را با توجه به آدرس IP که در هر بسته دیتا به طور اختصاصی تعریف شده است؛ مشخص می کند. گستردگی کاربرد سوئیچ بسیار زیاد است و امروزه عدم کاربرد سوئیچ ها در سازمانها و مراکز دولتی و خصوصی تقریبا غیر ممکن است. در ادامه مقاله معرفی سوئیچ های سیسکو به بررسی انواع سوئیچ ها می پردازیم. با کیهان سرور همراه باشید.

معرفی سوئیچ های سیسکو

معرفی سری های مختلف سوئیچ های سیسکو (Cisco Switches)

 سوئیچ های سری 2960 سیسکو

اگر قصد دارید قابلیت های کلاس سازمانی را با یک قیمت عالی دریافت کنید پیشنهاد ما این است که از سوئیچ های سری 2960 سیسکو استفاده کنید، این سوئیچ cisco قابلیت دسترسی به لایه 2 و 3  اترنت گیگابایت OSI را دارند. راه اندازی، مدیریت و عیب یابی آنها ساده بوده و نصب خودکار نرم افزار و تنظیم پورت ها را ارائه می دهند. سوئیچ های سری 2960 سیسکو از قابلیت بهره وری انرژی برخوردار می باشند. پیکربندی های مختلفی که برای سوئیچ های سیسکو سری 2960 وجود دارد مناسب هر سازمانی بوده و تمام مدل های آن دارای ضمانت نامه های طولانی مدت است و جزو بهترین سوئیچ هایی است که با بیش از 20 مدلی که دارد می تواند نیازهای شما را برآورذده کند.

این رده از سوئیچ های سیسکو در رده سوئیچ های Access می باشند. تنوع بسیار بالایی داشته و در قابلیت های بسیار متنوعی برای کارکردهای مختلف عرضه شده اند. در زیر به صورت مروری به برخی از ویژگی های آنها اشاره کرده ایم. در ادامه مقاله معرفی سوئیچ های سیسکو شما را دعوت میکنم به مطالعه برخی خصوصیات سوئیچ های رده 2960 و مقایسه آنها با خصوصیات سایر سوئیچ ها.

 •  24 یا 48 پورت گیگ اترنت
 • بصورت ماژولار دارای 4 عدد SFP یا دو عدد SFP
 • پشتیبانی از تکنولوژی جدید POE، پشتیبانی از قابلیت انتقال همزان جریان برق و دیتا
 • پشتیبانی از حداکثر 30 وات برروی هر پورت در موارد POE
 • پشتیبانی از 1504 وات برای تمامی پورتها (48port) بصورتیکه همه فعال باشند.
 • دارای پورت USB جهت اتصال کنسول و انتقال فایل
 • پشتیبانی از انواع نرم افزارهای مدیریت و کانفیگ و مانیتورینگ و نگهداری
 • دارای 64MB حافظه FLASH و 128MB حافظه RAM
 • دارای کانفیگ ثابت یا Fixed Configuration به معنی عدم امکان نصب ماژول های گسترش دهنده
 • به لحاظ قیمت و صرفه اقتصادی بسیار مناسب جهت پیاده سازی انواع شبکه های سیمی با امکانات امنیتی بالا

معرفی سوئیچ های سیسکو

سوئیچ های سری 3560 سیسکو

سوئیچ های سری 3560 سیسکو عبارتند از Cisco 3560-C, Cisco 3560-CX و Cisco 3560-X . سری 3560 یک سری برنامه های مدیریت شبکه مبتنی بر PC را ارائه می دهند تا بهینه سازی هایی برای LAN های کسب و کارهای کوچک و متوسطی که حداکثر 250 کاربر دارند انجام دهد. این سوئیچ های cisco می توانند 12000 آدرس مک، 11000 روتر یونیکست، 1000 گروه IGMP و روترهای مالتی کست را پیکربندی کنند. این سوئیچ ها به شما بهینه سازی بهره وری و حفاظت از سرمایه گذاری را ارائه می دهند.

این رده از سوئیچ های سیسکو در رده سوئیچ های Access می باشند. قابلیت های سوئیچ سیسکو رده 3560 بسیار زیاد می باشد. در ادامه مقاله معرفی سوئیچ های سیسکو شما را دعوت میکنم به مطالعه برخی خصوصیات سوئیچ های رده 3560.

 • سوئیچ‌های Standalone لایه ۳ با قابلیت استفاده از دو نوع IOS (IP Based, IP Service)
 • تنوع گستردۀ سوئیچ در رده‌های مختلف، برای نیازهای متفاوت (۳۵۶۰V2, 3560G, 3560E, 3560X)
 • دارای مدلهای ۲۴ و ۴۸ پورت ۱۰/۱۰۰ یا ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ با POE/POE+ و بدون POE
 • پشتیبانی از Uplinkهای ۱G و ۱۰G در مدل‌های ۳۵۶۰-E و ۳۵۶۰-X

معرفی سوئیچ های سیسکو

سوئیچ های سری 3750 سیسکو

سوئیچ های سری 3750 سیسکو در حال حاضر شامل مدل های 3750 و 3750-x می شود. سوئیچ سیسکو 3750 با سرویس های IP و IP بیس در دسترس هستند. سرعت فوروارد این مدل سوئیچ ها (با دو تا آپ لینک 10GbE) حداکثر 101.2mpps است. سری های 3750 به کاربران اجازه می دهد تا یک سیستم سوئیچینگ یکپارچه، بسیار مقاوم داشته باشند. در زیر میتوانید برخی از خصوصیات مهم سوئیچ ۳۷۵۰ تا مطالعه کنید.

 • سوئیچ‌های Stackable لایه ۳ با تنوع مدل برای نیازهای مختلف
 • بهبود مصرف انرژی به همراه پورت‌های Fast Ethernet در ردۀ ۳۷۵۰V2
 • ترکیب ساختار ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ و POE به همراه Uplinkهای قابل Upgrade از ۱G به ۱۰G در سوئیچ‌های ۳۷۵۰E Stack Wise
 • ایجاد قابلیت دسترسی، مقیاس‌پذیری، امنیت و بهبود مصرف انرژی بالا با استفاده از سوئیچ‌های ۳۷۵۰-X

معرفی سوئیچ های سیسکو

سوئیچ‌های سری 4500 سیسکو

سوئیچ های سری 4500 سیسکو شبکه های بی حد و مرزی را ایجاد می کنند و به کاربران اجازه می دهند تا عملکرد بالا را تجربه کنند و از طریق لایه های 2 تا 4 سوئیچ تجربه کاربری امن را داشته باشند. این سری از سوئیچ های سیسکو شامل مدل های 4500-X و 4500E می شود و می تواند ظرفیت سوئیچینگ حداکثر 800 گیگابیت در ثانیه ای را فراهم آورد و با استفاده از فناوری VSS ظرفیت مقایس پذیری 1.6Tbps را تحویل می دهد. در ادامه مقاله معرفی سوئیچ های سیسکو شما را دعوت میکنم به مطالعه برخی خصوصیات سوئیچ های رده 4500

 • امنیت، انعطاف‌پذیری و کارایی بالا به همراه ماجولار بودن و تراکم بالای پورت
 • ایده‌ال برای لایه Distributed یا شبکه‌های Collapsed Core
 • قابلیت Switching تا ۸۴۸Gbps و گذردهی تا ۲۵۰Mpps
 • بهبود یکپارچه‌سازی ارتباطات با تراکم بالای POE و POE+
 • ماکزیمم زمان فعالیت برای Applicationهای Voice و Video

معرفی سوئیچ های سیسکو

سوئیچ‌های سری 6500 سیسکو

سوئیچ های سری 6500 سیسکو سوئیچ های Campus LAN هستند و می توانند سرویس های جامع 1/10/40G را ارائه دهند. سری 6500 سیسکو می توانند برای هر اسلات 80 و 180 گیگابیت در ثانیه را برای هر اسلات ارائه دهند. این سوئیچ ها سرویس های شبکه، عملکرد، مقیاس پذیری و بهینه سازی جامعی را ارائه می دهند.

 • ایجاد بالاترین سطح سرویس برای هر نقطه در شبکه با استفاده از قابلیت ماجولار بودن
 • مناسب برای Metro-Ethernetها، مسیریابی شبکه‌های WAN و دیتاسنترها
 • فراهم آوردن سرویس‌های پیشرفته سرعت بالا مانند Integrated Wireless، Application Control، سرویس‌های آنالیز شبکه
 • پشتیبانی از بیشترین تراکم پورت برای POE، Fast Ethernet و Gigabit Ethernet

معرفی سوئیچ های سیسکو

به طور معمول در شبکه دستگاه های مختلف و متنوعی وجود دارد که با توجه به ماهیت عملیاتی خود، یک سری عملیات خاص را انجام میدهند. از جمله سخت افزارهایی که میتوان به آنها اشاره کرد عبارت اند از روترها، سوئیچ ها، هاب ها و تقویت کننده هاست. سوئیچ ها دستگاه هایی هستند که قادر به پردازش فریم های لایه دوم بوده و بین دستگاه های متصل شده به سوئیچ یک ارتباط 1 به 1 ایجاد میکند. این ارتباط میتواند به صورت Full-Duplex یا Half-Duplex صورت پذیرد. از لحاظ قدرت پردازش و انتقال فریم، سوئیچ ها در کلاس های متفاوتی قرار میگیرند. که بسته به نوع نیاز باید سوئیچی انتخاب شود تا علاوه بر مقرون به صرفه بودن کارآیی موردنیاز در شبکه را فراهم آورد. امیدوارم با مطالعه مقاله معرفی سوئیچ های سیسکو علاوه بر افزایش دانش خود بتوانید متناسب با نیاز خود سوئیچ خریداری کنید.