نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8
نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8

سرور HPE ProLiant DL580 Gen8 از دو، سه یا چهار پردازنده زئون اینتل همراه با 96 اسلات پشتیبانی می کند تا از ورک لودهای حافظه محور از جمله برنامه های داده بزرگ، پایگاه داده، مجازی سازی مانند Hadoop پشتیبانی کند. با 9 اسلات PCIe 3.0  این سرور می تواند از پهنای باند I/O قابل توجهی پشتیبانی می کند تا به طور کامل از عملکرد ذخیره سازی 12Gb/s SAS بهره برداری کند.

نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8

با فراهم کردن تعداد اسلات های حافظه 1.5 برابری در مقایسه با نسل های قبلی، سرور HPE ProLiant DL580 Gen8 بهترین راه حل برای استفاده در سرور مجازی برای ورک لودهای مهم تجاری و برنامه های حافظه محور مانند Hadoop ایجاد کرده است. با استفاده از پردازنده های E7-4800/8800 v2 زئون اینتل، عملکرد کلی سیستم 2.3 برابر بهتر از مدل HPE Gen7 است. طراحی سیستم موثر HPE امکان ارتقاء و سرویس دهی بدون استرس را فراهم می آورد و ابزارهای مدیریت HPE iLO Management Engine می تواند مدیریت منابع را ساده کند.

  • پردازنده های مورد نظر میتوانند 6 – 8 – 10 – 12 و 15 هسته را ارائه دهند.

عملکرد سرور DL580 نسل 8

پردازنده های E7-4800/8800 v2 زئون اینتل حداکثر سرعت 3.4 گیگاهرتز را ارائه می دهند و HPE DL580 Gen8 نسبت به نسل های قبلی 50 درصد هسته بیشتر را ارائه می دهد. مدیران می توانند از بین پیکربندهای 2،3 یا 4 پردازنده ای انتخاب داشته باشند. سرور DL580 Gen8 از 12 کنترلر SAS دوازده 12 Gb/s برای پشتیبانی از عملکرد SSD استفاده می کند که نسبت به مدل HPE Gen7 model دو برابر سریعتر هستند در حالی که 2.7 برابر پهنای باند I/O را فراهم می آورد. این سیستم دارای چهار منبع تغذیه  Hot-Swap برای پشتیبانی از قابلیت های حافظه و پردازشی سرور می باشد.

نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8
بخش جلویی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8

حافظه سرور DL580 Gen8

با پیکربندی چهار پردازنده ای، سرور DL580 Gen8 می تواند حداکثر ظرفیت حافظه 6 ترابایتی را با استفاده از تمام 96 اسلات DDR3 DIMM مجهز به ماژول های حافظه 64 گیگابایتی فراهم می آورد. در هر پردازنده دو کنترلر حافظه وجود دارد که هر کدام از آنها از چهار کانال حافظه پشتیبانی می کنند و حداکثر 3 ماژول حافظه در هر کانال وجود دارند. هر پردازنده دو تا هشت کاتریج حافظه قابل تعویض را پشتیبانی می کنند، که هر کدام از 12 ماژول حافظه پشتیبانی می کنند.

  • ماژول های حافظه رجیستر شده (RDIMM) و کاهش بار (LRDIMM) می توانند نصب شوند اما ترکیب انواع ماژول های حافظه پشتیبانی نمی شود.
  • سرعت حافظه 1600 مگاهرتزی، 1333 مگاهرتزی یا 1066 مگاهرتزی پشتیبانی می شوند اما در نظر داشته باشید سرعت حافظه به مدل پردازنده، سرعت حافظه و پیکربندی حافظه بستگی دارد. کاربران می توانند بین اجرای سیستم در حالت کانال مستقل یا حالت کانال ترکیبی را برای بهبود قابلیت اطمینان و در دسترس بودن سیستم استفاده کنند.
  • لینک خرید انواه حافظه رم سرور اچ پی

ذخیره سازی در سرور DL580 نسل 8

کنترلر هوشمند HPE Smart Array P830i/2G FBWC از حداکثر 10 هارد SFF برای حداکثر ظرفیت ذخیره سازی 16 ترابایتی پشتیبانی می کند. Flash Backed Write Cache FBWC در مقایسه با Battery Backed Write Cache که فقط داده ها را به مدت دو روز نگهداری می کنند، امکان ذخیره سازی نامحدود اطلاعات را فراهم می آورد. به عنوان یک گزینه، کاربران می توانند برای محافظت از داده های مهم و حساس، رمزگذاری امن HPE را انتخاب کنند. ارتقاء دیگر سرور Gen7، HPE SmartDrive Carrier است که احتمال از دست رفتن دادهای ناشی از اشتباهات انسانی را با سیگنال های مبتنی بر آیکون را به حداقل می رساند و تفسیر عملکرد و وضعیت هارد را ساده می کند. کارت های microSD و USB اختیاری پشتیبانی از مجازی سازی VMware را فراهم می آورند و به صورت داخلی پشتیبانی می شوند.

نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8
بخش پشتی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8

توسعه سرور HPE ProLiant DL580 Gen8

پیکربندی چهار پردازنده ای می تواند از حداکثر 9 اسلات توسعه PCIe Gen 3 پشتیبانی کند، همه اینها دارای طول کامل/ارتفاع کامل هستند و چهار مورد از آنها هم دارای عرض 8 برابری می باشند. پنج اسلات توسعه دارای عرض 16 برابری هستند و از عملکرد بیشتری برخوردارند. از این اسلات های توسعه می توان برای دستگاه های متنوعی از جمله هاردهای اس اس دی PCIe با عملکرد بالا، افزایش I/O با گزینه های Infinband و آداپتورهای شبکه همگرا استفاده کرد.

مدیریت و کنترل در سرور HPE DL580 Gen8

با وجود تمام ابزارهای مدیریتی که بر روی یک صفحه نمایش منفرد قرار داده شده اند، مدیریت این سیستم نسبت به مدل های HPE Gen7 به طور قابل توجهی ساده تر شده است. راه اندازی اولیه سرور با Intelligent Provisioning راه حل تعبیه شده ای است که پیکربندی سیستم را از طریق یک ویزارد ساده فراهم می آورد. سرورهای جدید Gen8، کارت های استندآپ PCIe می توانند به طور موثری با سنسورهای سه بعدی HPE نظارت شوند. مدیریت بدون عامل به کاربران این امکان را می دهد تا هشدارها را مدیریت کرده و سخت افزار سرور را بدون عامل های مبتنی بر سیستم عامل نظارت کرد تا نظارت سرور به صورت ساده تری انجام شود.

نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8
سرور HPE ProLiant DL580 Gen7

خلاصه و نتیجه گیری

سرور HPE ProLiant DL580 Gen8 به راحتی مدیریت می شود و حافظه زیادی را با گزینه های توسعه گسترده پشتیبانی می کند. طراحی سیستم امکان ارتقاء ساده پردازنده را با یک کشو پردازنده فراهم می آورد که بدون این که خود شاسی از رک برداشته شوند به بیرون کشیده می شوند. با داشتن ظرفیت حافظه بالا و پردازنده های E7-4800/8800 v2 اینتل، این سیستم می تواند به طور همزمان از چند ورک لود سنگین پشتیبانی کند و می تواند به عنوان یک پلت فرم مجازی سازی با VMware یا سایر نرم افزارهای دارای گواهینامه HPE استفاده شود. امیدوارم مقاله ” نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL580 Gen8 ” رضایت شما را جلب کرده باشد.