پردازنده های سرور HPE DL380 G10

پردازنده های سرور HPE DL380 G10

پردازنده های سرور HPE DL380 G10

با توجه به مدل سرور خریداری شده ممکن است سرور دارای ۱ یا ۲ عدد پردازنده باشد. سرور HPE GL380 G10 بصورت ۲ پردازنده ای طراحی و ساخته شده است. برای آشنایی بیشتر با پردازنده های پشتیبانی کننده این سرور حتما بخش دوم مقاله پردازنده های سرور HPE DL380 G10 را مطالعه کنید. طراحی یک سرور بصورت دو سوکته بمعنی این است که شما می توانید سرور را برای اهداف خود بصورت تک سوکته یا دو سوکته مورد استفاده قرار دهید.

 • نکته: این مقاله بخش دوم از مقاله معرفی سرور HPE ProLiant DL380 Gen10 Server می باشد.
 • توجه داشته باشید که کیهان سرور قبلا یک مقاله ای در مورد پردازنده های نسل اسکالیبل نوشته است که مکمل این مقاله می باشد.
 • شما این مقاله را که در سایت بیاموز منتشر شده است می توانید مطالعه کنید.

در طراحی و ساخت پردازنده های سرور HPE DL380 G10 از ۴ رقم استفاده شده است. رقم دوم بیانگر مدل یا ورژن پردازنده می باشد. بدین صورت که پردازنده X1XX ورژن یک و پردازنده X2XX ورژن دوم می باشد. برای مثال پردازنده برنز ۳۲۰۴ ورژن دوم می باشد. در واقع رقم دوم نشان دهنده ورژن یا مدل پردازنده می باشد.

 • نکته: در آینده حتما مدل های X3XX و X4XX بعنوان نسل های سوم و چهارم پردازنده های مقیاس پذیر اسکالیبل را معرفی خواهیم کرد.

تنوع پردازنده های تولید شده برای سرور HPE DL380 G10 و HPE DL360 G10 و سایر مدل های G10 بسیار زیاد می باشد.

 • نکته: دقت داشته باشید که پسوند U در پردازنده های HPE G10 مانند ۶۲۱۲U برای سرورهای تک سوکته طراحی شده است. این پردازنده دارای چیپست C620 می باشد.
 • برا آشنایی بیشتر با پسوندهای پردازنده Processor Suffix HPE G10 SERVERS در ادامه مقاله پردازنده های سرور HPE DL380 G10 همراه کیهان سرور باشید.
 • پردازنده های پلاتینوم نسل دومی سری ۸۲۰۰ از مموری های DDR4 @ 2933 MT/s پشتیبانی می کنند. هر پردازنده نسل دومی ۸۲۰۰ از ۶ چنل حافظه پشتیبانی می کند و حداکثر ۱ ترابایت می توانید به ازای هر پردازنده حافظه رم داشته باشید.
 • پردازنده های پلاتینوم نسل اولی سری ۸۱۰۰ از مموری های DDR4 @ 2666 MT/s پشتیبانی می کنند. نهایتا ۷۶۸ گیگابایت پشتیبانی هر پردازنده از حافظه رم می باشد.
 • همه پردازنده های گلد نسل دومی ۶۲۰۰ و پردازنده ۵۲۲۲ از سری ۵۲۰۰ از مموری های DDR4 @ 2933 MT/s و همه پردازنده های سری ۵۲۰۰ به جز ۵۲۲۲ از مموری های DDR4 @ 2666 MT/s پشتیبانی می کنند.
 • پردازنده های سیلور نسل دومی ۴۲۰۰ با ۶ کانال از مموری های DDR4 @ 2400 MT/s پشتیبانی می کنند و نهایتا تا ۱ ترابایت حافظه رو می توانند در هر پردازنده پشتیبانی کنند.
 • پردازنده های سیلور نسل اولی ۴۱۰۰ با ۶ کانال از مموری های DDR4 @ 2400 MT/s پشتیبانی می کنند و نهایتا تا ۷۶۸ گیگابایت رو در هر پردازنده قابلیت پشتیبانی دارند.
 • پردازنده های برنز نسل دومی ۳۲۰۰ با ۶ کانال از مموری های DDR4 @ 2133 MT/s پشتیبانی می کنند و حداکثر تا ۱ ترابایت در هر پردازنده میتوانند پشتیبانی کنند.
 • پردازنده های برنز نسل اولی ۳۱۰۰ با ۶ کانال از مموری های DDR4 @ 2133 MT/s پشتیبانی می کنند و جداکثر تا ۷۶۸ گیگابایت در هر پردازنده می توانند پشتیبانی کنند.

همانطور که در ابتدای بخش دوم اشاره کردیم می توانید مقاله کامل ” معرفی پردازنده های سرور G10 ” را با مراجعه به لینک مربوطه مطالعه کنید.

پسوندهای پردازنده های Processor Suffix HPE G10

با توجه به تنوع پردازنده های نسل ۱۰ و ۱۱ سرور های HPE نیاز می باشد که در مورد حروف بزرگ انگلیسی که در انتهای هر سی پی یو می آید توضیحاتی ارائه دهیم. این ما را برای انتخاب بهترین پردازنده و خرید سرور اچپی کمک خواهد کرد. در این مورد سعی کرده ام با کوتاه ترین بیان، پسوند های هر سی پی یو را شرح دهم. با کیهان سرور همراه باشید. بر اساس معرفی سایت رسمی اچ پی کلا ۷ نوع پسوند برای پردازنده های اینتل زئول اسکالیبل داریم. این حروف L و M  و S  و N و U و V و Y می باشند. در ادامه به معرفی هر کدام از این حروف خواهیم پرداخت.

پسوند L

این پسوند به معنای Large memory tier سطح حافظه بزرگ می باشد. بدین صورت که در هر سوکت تا ۴.۵ ترابایت حافظه آدرس پذیر پشتیبانی می شود.

 • برای مثال پردازنده پلاتینوم ۸۲۸۰L با ۲۸ هسته واقعی و پشتیبانی از مموری ۲۹۳۳ MT/s  می تواند تا ۴.۵TB حافظه رم را پشتیبانی کند.

پسوند M

این پسوند بمعنای Medium memory tier سطح حافظه متوسط می باشد. بدین صورت که در هر سوکت تا ۲ ترابایت حافظه ادرس پذیر را پشتیبانی می شود.

 • برای مثال سی پی یو پلاتینوم ۸۲۸۰M با ۲.۷ گیگاهرتز فرکانس ابتدایی و پشتیبانی از حافظه ۲۹۳۳ از سری M می باشد.

پسوند N

این پسوند برای NFV Optimized شده است. یک تکنولوژی جدید می باشد که با هدف هدایت فرکانس پایه به هسته های با الویت بیشتر می باشد. در واقع NFV یک مدل از معماری شبکه می باشد. برای مطالعه بیشتر حتما مقالات مرتبط را مطالعه کنید.

 • برای مثال سی پی یو Gold 6252N Processor یکی از پردازنده های مورد استفاده در اهداف مورد نظر می باشد.

پسوند S

این پسوند برای Search  اپتیمایز شده است. اگر در سرور خود هدف استفاده از موتورهای جستجو یا شبکه هایی با هدف و محور جستجو را داشته باشید حتما از سری S مانند Gold 5220S Processor استفاده کنید.

پسوند U

پردازنده هایی با این پسوند برای سرورهای تک سی پی یو ONE Socket طراحی و ساخته شده اند. از بین پردازنده های با این پسوند می توان به ۶۲۰۸U و ۶۲۰۹U و ۶۲۱۰U و ۶۲۱۲U اشاره کرد.

 • برای مثال HPE ML30 G10 یا  HPE Microserver G10 از سرورهایی هستند که از پردازنده های سری U استفاده می کنند.

پسوند V

پردازنده های سری V برای VM اپتیمایز شده اند. این سری از پردازنده های برای افزایش کارایی یا تقویت ماشین های مجازی سازی VM اپتیمایز شده اند.

 • از این پردازنده ها می توان به Gold 6262V Processor اشاره کرد.

پسوند Y

آخرین پسوند Y می باشد. این سری برای Speed Select طراحی و ساخته شده اند. در واقع هنگامی که هسته های کمتری فعال هستند فرکانس پایه را برای افزایش طول عمر سی پی یو افزایش می دهد. از این سری می توان به پردازنده پلاتینوم Platinum 8260Y Processor اشاره کرد. این تنها پردازنده ای است که دارای فرکانس متغیر ۲.۴ و ۲.۵ و ۲.۷ می باشد که برا اساس هدف طراحی قدرت افزایش فرکانس پایه را دارد.

امیدوارم مقاله بخش دوم پردازنده های سرور HPE DL380 G10 توانسته باشد رضایت شما را جلب کرده باشد. حتما در مورد مقالات نظر خود را ارسال کنید.

One thought on “پردازنده های سرور HPE DL380 G10

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *