۵ مزیت خرید سرورهای دست دوم

5 مزیت خرید سرورهای دست دوم

مزیت خرید سرورهای دست دوم چیست؟ کسی که در مراکز فناوری اطلاعات کار می کند و در فراهم نمودن خدمات ابری و سرویس های اینترنت برای کاربران فعالیت می کند، می داند که سرورهای مناسب از لحاظ قیمت و عملکرد بسیار مهم هستند. در این کاربردها، در زمانی که نیاز به بهبود عملکرد در کنار صرف کمترین هزینه ها باشد، چه راه حلی را می توان به مشتری ها پیشنهاد کرد؟

برای این کار می توان راه حل های متفاوتی را توصیه کرد. این راه حل ها وابسته به نیاز و شاید محل استفاده از سرور باشد. ممکن است که شما گزینه خرید سرورهای دست دوم را در کشوری مانند هند و یا ایران برای استفاده در کاربردهای متنوع در دنیای فناوری اطلاعات انتخاب کرده داشته باشید. این سرورها در مقایسه با سرورهای جدید و نو دارای قیمت کمتری بوده و می توانند نیازهای موجود در بسیاری از مراکز فناوری اطلاعات را بر آورده کنند. با این سرورها می توانید یک ROI بهتر را انتظار داشته باشید.

مزایای خرید سرور دست دوم

وقتی که زمان تعویض یک سرور فرا رسیده است، خرید یک سرور دسته دوم همواره می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. اما در عین حال هر کسی باید در این زمان مطمئن شود که کیفیت را فدای عملکرد و قیمت پایین تر سرور نکند. کیفیت، قابلیت اطمینان و عملکرد بالای سرور بسیار مهم هستند. با در نظر گرفتن این نکته می توان دید که بسیاری از شرکت های فعال در این حوزه اقدام به استفاده از سرورهای دوست دوم کرده اند و با نتیجه ای که از این کار گرفته اند متحیر شده اند. در ادامه ما ۵ مزیت استفاده از سرورهای دست دوم را برای شما بیان خواهیم نمود.

امکان سفارشی سازی سرور با هزینه کمتر

اگر شما بودجه ی محدودی دارید و در بخش فناوری اطلاعات خود علاقه به خرید سرور هایی با عملکرد بالا دارید، سرور های دست دوم می توانند با قیمتی بسیار مناسب در بازار پیدا شوند. ممکن است که بتوانید سرور خود را متناسب با نیاز مندی های شرکت خود پیکربندی نمایید.

این امکان در کشور های زیادی مهیا شده است و خریداران می توانند گزینه های زیادی را برای خرید در بازار پیدا کنند. خرید سرورهای دست دوم در کشورهایی مانند هند در تنوع بالایی امکان پذیر و در جریان می باشد. در موارد زیادی نیاز به تلاش فراوان برای یافتن سرور مورد نیاز وجود ندارد، تنها می توانید با سفارش محصول خود به راحتی به آن دست پیدا کنید. تنها باید جزییات پیکربندی مد نظر خود را برای سرور مورد نیاز بیان کرده و یا در برگه ای وارد کنید تا بتوانید به آن چه نیاز دارید دست پیدا کنید.

قابلیت اطمینان یکی از مزایای خرید سرور دست دوم

وقتی که شما قصد خرید یک سرور را دارید، به دلیل این که همه ی داده های شما به کارکرد درست سرور بستگی خواهد داشت به قابلیت اطمینان آن بسیار توجه می کنید. در این حالت نیز سرورهای دست دوم از گزینه هایی هستند که با قیمت مناسبی در دسترس شما قرار دارند. این محصولات حتی از برندهای جدید در بازار هستند.

فروشنده ها به طور مداوم همه ی محصولات خود را چک می کنند. به این منظور همه ی بخش های داخل سرور شامل منبع تغذیه، فن ها، منابع ذخیره داده و دیگر بخش ها مورد بررسی قرار می گیرند. هم چنین این فروشنده ها دوره گارانتی آن را تمدید می کنند. یا این که سلامت سرور را برای یک دوره زمانی خاص تضمین می نمایند. همه ی این موارد باعث جذب بسیاری از خریداران به خرید این سرورها در سال های اخیر شده است.

قیمت خرید سرور دست دوم

هیچ شرکتی اقدام به صرف هزینه در کاربردی خاص تا زمانی که این کاربرد دارای اهمیت و ضروری باشد نمی کند. در این زمان است که در حوزه های خاصی نیاز به صرف هزینه می باشد. خدمات نگه داری از سرورهای بخش فناوری اطلاعات یکی از حوزه هایی می باشد که نیاز به هزینه توسط شرکت دارد. زیرا که خدمات پشتیبانی سرورها از خدماتی هستند که کمک می کنند تا از وقوع آسیب های احتمالی یا وقایع غیر منتظره جلوگیری شود.

امروزه هر کسی می داند که سرورهای دست دوم با قیمت مناسب قابل خرید هستند و قابل اطمینان نیز می باشند. سرمایه گذاری و هزینه برای خرید محصولاتی که گران قیمت هستند در زمانی که محصولات مشابهی با قیمت پایین تر وجود دارند به نظر یک انتخاب عالی نمی تواند باشد.

جایگزینی سرور

زمان هایی ممکن است که نیاز به جایگزینی قسمت هایی از سرور باشد. در این زمان ها هم گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب و برای جایگزینی قطعات وجود دارد. می توان حتی بدون نیاز به افراد متخصص این قطعات را جایگزین نمود. این قطعه ها ارزان هستند و بدون نیاز به تلاش فراوان می توان آن ها را یافته و در بازار خریداری نمود.

عملکرد قابل قبول

مشاهده شده است که سرورهای دست دوم هم به خوبی سرورهای نو کار می کنند. در مواردی حتی کارکرد آن ها بهتر هم بوده است. این سرورها نیاز به پیکربندی درست برای استفاده از هارد درایو، حافظه، پردازنده و قطعات دیگر جای گرفته در هر سروری دارند. این پیکربندی می تواند تاثیر فراوانی در عملکرد بهتر سرور در مقایسه با سرورهای جدید داشته باشد. اگر پیکر بندی توسط یک متخصص انجام شده باشد، به طور حتم سرورهای دست دوم هم می توانند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند که به خوبی عملکرد سرورهای نو و یا حتی بهتر از آن ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *