مشخصات پردازنده گلد ۵۱۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5120)

مشخصات پردازنده گلد 5120 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5120)

 پردازنده گلد ۵۱۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5120)  را می توان در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی پیدا کرد. این سی پی یو که عضوی از خانواده ۵۰۰۰ است امنیت و سرعت مورد نیاز برای هر کسب و کار را به ارمغان می آورد. خانواده پردازنده های Intel Xeon Gold 5000 با بهره گیری از فناوری پردازش ۱۴ نانومتری، برای افزایش عملکرد حداکثر ۲۲ هسته و ۴۴ نخ را در هر سوکت ارائه می دهند. نرم افزار پیشرفته با Intel® Advanced Vector Extensions 512 (Intel® AVX-512) به شما امکان می دهد تا عملکرد ۵۱۲ لاینی را برای انتقال داده ها در اختیار داشته باشید و محاسبات را تا سطوج باور نکردنی ارتقاء می دهد. با پشتیبانی از حداکثر دو کانال Intel AVX-512 خانواده پردازنده های Intel Xeon Gold 5000 سطحی از محاسبات را برای برآورده کردن ورک لودهای مختلف ارائه می دهد.

با قابلیت اطمینان پیشرفته سخت افزاری تفاوت را تجربه کنید، اینتل قابلیت اطمینان، دسترسی پیذیر و قابلیت سرویس دهی پیشرفته موجود در راه حل های مبتنی بر خانواده پردازنده های Intel® Xeon® Gold 5000 را وعده می دهد.

مشخصات پردازنده گلد ۵۱۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5120)

پردازنده گلد ۵۱۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5120) در ۱۱ جولای سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد. اینتل این پردازنده را بر مبنای معماری Skylake و با استفاده از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری ساخته و در قالب یکی از پردازنده های خانواده Intel® Xeon® Scalable به بازار عرضه کرد.

اما مشخصات پردازنده گلد ۵۱۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5120) چیست؟ این سی پی یو کلاس سروری به طور کلی ۱۴ هسته و ۲۸ نخ را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید از قدرت پردازشی با سرعت پایه ۲.۲۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز استفاده کنید، این در حالی است که ۱۹.۲۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در اختیار شما قرار می دهد. سی پی یو ۵۱۲۰ برای کار کردن به انرژی ۱۰۵ واتی نیاز دارد و می تواند حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۴۰۰ مگاهرتز را در اختیار شما قرار دهد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 5120
تاریخ معرفی ۱۱ جولای ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۴
تعداد نخ ها ۲۸
فرکانس پایه پردازنده ۲.۲۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۱۹.۲۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۲
توان مصرفی ۱۰۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 5120  و  Intel Xeon Gold 6132

هر دوی این پردازنده ها ۱۴ هسته ای و ۲۸ نخی هستند و از قابلیت اورکلاک پشتیبانی نمی کنند. با استفاده از فناوری Hyperthreading این پردازنده ها می توانند به ازای یک هسته دو نخ پردازشی را ارائه دهند. ۵۱۲۰ پردازنده ای است که سرعت پایه ۲.۲۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز را در حالت چند هسته ای ارائه می دهد و به صورت تقریبی ۱۹ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در اختیار شما قرار می دهد. در مقایسه پردازنده ۶۱۳۲ دارای سرعت پردازش پایه ۲.۶۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۹۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد و حدود ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد.

هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Skylake SP و با استفاده از فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و قابلیت های مشابه مانند پشتیبانی از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4، سوکت LGA 3647، پشتیبانی از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro       را ارائه می دهند، با این تفاوت که ۵۱۲۰ از ۱۰۵ وات و ۶۱۳۲ از ۱۴۰ وات انرژی استفاده می کنند و سرعت حافظه در ۵۱۲۰ حدود ۲۴۰۰ مگاهرتز و در پردازنده ۶۱۳۲ حدود ۲۶۶۶ مگاهرتز می باشد.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6130  و  Intel Xeon Gold 5120

پردازنده ۶۱۳۰ یک سی پی یو ۱۶ هسته ای و ۳۲ نخی است در حالی که ۵۱۲۰ یک پردازنده ۱۴ هسته ای و ۲۸ نخی می باشد. هر دو پردازنده قابل اورکلاک نیستند و از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۱۳۰ از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند و ۲۲.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد. در مقابل پردازنده ۵۱۲۰ سرعت پایه ۲.۲۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت توربو ۲.۶۰ گیگاهرتز را در حالت چند هسته ای ارائه می دهد و دارای ۱۹.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم می باشد.

هر دو پردازنده بر اساس معماری Skylake SP و فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند. پردازنده ۶۱۳۰ از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4-2666 پشتیبانی می کند در حالی که ۵۱۲۰ از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4-2400 پشتیبانی می کند. هر دو پردازنده از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۱۳۰ از ۱۲۵ وات و پردازنده ۵۱۲۰ از ۱۰۵ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 5120

در حال حاضر پردازنده Intel Xeon Gold 5120 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازندهIntel Xeon Gold 5120 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *