مشخصات پردازنده گلد ۶۱۳۶ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6136)

مشخصات پردازنده گلد 6136 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6136)

 پردازنده گلد ۶۱۳۶ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6136) یک پردازنده سرور عملکرد بالا چند سوکتی ۶۴ بیتی x86 است که در اواسط سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد. این پردازنده برای استفاده در ورک استیشن ها و سرورها طراحی شده است. پردازنده های زئون بر اساس همان پردازنده های معمولی درجه دسکتاپ ساخته شده اند اما دارای برخی قابلیت های پیشرفته مانند پشتیبانی از جافظه ECC، تعداد هسته های بالاتر، پشتیبانی از مقدار بیشتری از حافظه رم، حافظه کش بزرگتر و حافظه و ویژگی های مانند قابلیت اطمینان بالا، دسترسی پذیری و قابلیت سرویس دهید است.

برخی از نقص هایی که پردازنده های زئون برای اکثر کامپیوترهای شخص ارائه می دهد از جمله سرعت کلاک پایین تر، عدم پشتیبانی از پردازنده گرافیکی ادغام شده و عدم پشتیبانی از اورکلاک کردن باعث شده است که از این محصولا در سیستم های شخصی استفاده نشود (چونکه سرورها کارها را بیشتر به صورت موازی انجام می دهد، تعداد هسته ها از سرعت کلاک برایش مهمتر است). علی رغم چنین نقایصی؛ پردازنده های زئون همیشه محبوبیت زیادی در بین کاربران دسکتاپ ( مانند ویرایش کننده های ویدئو) داشته اند که عمدتا به دلیل پتانسیل بالا در تعداد هسته ها و عملکرد بالاتر نسبت به پردازنده های Core i7 از نظر قدرت محاسباتی است.

از آنجا که این سی پی یو ها فاقد پردازنده گرافیکی ادغام شده هستند، در صورت استفاده از خروجی مانیتور، باید به کارت گرافیک مستقل استفاده کنند.

پردازنده گلد ۶۱۳۶ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6136) ا ز مالتی پروسسینگ های ۴-Way پشتیبانی می کند و بر اساس ریزمعماری Skylake و فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده است و از دو واحد AVX-512 FMA و ۳ اتصالUltra Path Interconnect پشتیبانی می کند که با فرکانس ۳ گیگاهرتز و توان مصرفی ۱۵۰ واتی کار می کند. برای اطلاع از مشخصات دقیق پردازنده گلد ۶۱۳۶ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6136) از شما دعوت می کنیم که ادامه مقاله امروز فروشگاه اینترنتی کیهان سرور را مطالعه بفرمایید.

 مشخصات پردازنده گلد ۶۱۳۶ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6136)

پردازنده گلد ۶۱۳۶ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6136) یکی از محصولات شرکت Intel است که در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۱۷ به بازار عرشه شد. این پردازنده بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری و معماری  Skylake ساخته شد و در قالب عضوی از حانواده پردازنده های اسکبیل اینتل (Intel® Xeon® Scalable) به بازار عرشه شد.

این محصول به طور کلی ۱۲ هسته و ۲۴ نخ را در اختیار شما قرار می دهد. با سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز می توانید کارهای پردازشی خود را با سرعت بالا انجام دهید. استفاده از حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت سطح سوم به اجرای سریعتر کارها کمک می کند.

سی پی یو ۶۱۳۶ اینتل برای کار کردن به ۱۵۰ وات انرژی نیاز دارد و حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله از نوع DDR4 را با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز در اختیار شما قرار می دهد. با یررسی سرورهای نسل ۱۰ اچ پی مانند HP ProLiant DL160 Gen10، HPE ProLiant DL380 Gen10 و HPE HP ProLiant ML350 G10 می توانید پردازنده ۶۱۳۶ را پیدا کنید.

خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6136
تاریخ معرفی ۲۵ آوریل ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۲
تعداد نخ ها ۲۴
فرکانس پایه پردازنده ۳.۰۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۵۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6226  و  Intel Xeon Gold 6136

هر دوی این پردازنده های زئون اینتل ۱۲ هسته ای و ۲۴ نخی می باشند. شما نمی توانید این سی پی یو ها را اورکلاک کنید. پردازنده ۶۲۲۶ سرعت پایه ۲.۷۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد در مقایسه پردازنده ۶۱۳۶ از سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۳۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. پردازنده ۶۲۲۶ از ۱۹.۲۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم پشتیبانی می کند در حالی که پردازنده ۶۱۳۶ حافظه کش ۲۵.۰۰ مگابایتی را ارائه می دهد.

این سی پی یوها فاقد پردازنده گرافیکی هستند اما از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۲۲۶ از معماری Cascade Lake و حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند، در حالی که پردازنده ۶۱۳۶ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کند. هر دوی این محصولات از حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردازنده ۶۲۲۶ از ۱۲۵ وات و پردازنده ۶۱۳۶ از ۱۵۰ وات انرژی استفاده می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6136 و  Intel Xeon Gold 6130

برای مقایسه این دو محصول می توان به تعداد هسته ها و نخ ها اشاره کرد. پردازنده ۶۱۳۶ دارای ۱۲ هسته و ۲۴ نخ است در حالی که پردازنده ۶۱۳۰ از ۱۶ هسته و ۳۲ نخ پشتیبانی می کند. پردازنده ۶۱۳۶ دارای سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۳۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است در مقایه پردازنده ۶۱۳۰ از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. ۶۱۳۶ از حدود ۲۵.۰۰ مگابایت و ۶۱۳۰ از حدود ۲۲.۰۰ مگابایت حافظه کش پشتیبانی می کنند.

هر دوی این پردازنده ها از معماری Skylake SP، حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردازنده ۶۱۳۶ از ۱۵۰ وات و پردازنده ۶۱۳۰ از ۱۲۵ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6136

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6136 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6136 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *