مشخصات پردازنده گلد ۶۱۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144)

مشخصات پردازنده گلد 6144 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144)

 پردازنده های اسکبیل اینتل (Intel® Xeon® Scalable) دارای اعضای گسترده ای است و یکی از آنها پردازنده گلد ۶۱۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144) می باشد که امنیت سخت افزاری شما را تضمین می کند. پردازنده گلد ۶۱۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144) یکی از گزینه هایی است که می توانید در زیرساخت های ابری هیبریدی و کاربردهای مختلفی که نیاز به محاسبات بالا دارند استفاده شود.

پردازنده های اسکبیل بهینه سازی ورک لودهای متنوع، قابلیت اطمینان، سرعت حافظه بالا و مقیاس پذیری متنوع را تضمین می کنند. با خرید پردازنده ۶۱۴۴ می توانید از حافظه های سریعتری که دارای ظرفیت بالا می باشند استفاده کنید و عملکرد خود را بهبود دهید. این سی پی یو یک گزینه مناسب برای دیتاسنترهای و محاسبات ابری است. این پردازنده از سوکت ۳۶۴۷ پشتیبانی می کند و در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی (HP Gen10) استفاده می شود.

مشخصات پردازنده گلد ۶۱۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144)

اینتل پردازنده گلد ۶۱۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144) را بر اساس معماری Skylake ساخته تا عضو دیگری از گروه پردازنده های Intel® Xeon® Scalable را تولید کنید. این پردازنده در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد و با استفاده از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری ساخته شد. پردازنده گلد ۶۱۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144) جزو پردازنده های کلاس سرور محسوب می شود و شما می توانید آن را در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی (HP G10) پیدا کنید.

۶۱۴۴ یک پردازنده ۸ هسته ای و ۱۶ نخی است. سرعت پردازش پایه آن ۳.۵۰ گیگاهرتز است که در حالت توربو تا ۴.۲۰ گیگاهرتز قابل ارتقاء است. پردازنده گلد ۶۱۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6144) حداکثر حافظه کش سطح سوم ۲۴.۷۵ مگابایت را ارائه می دهد و از ۱۵۰ وات انرژی استفاده می کند. حداکثر حافظه رم ECC پشتیبانی شده ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ۶ کاناله DDR4 با سرعت حافظه ۲۶۶۶ مگاهرتز می باشد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6146
تاریخ معرفی ۱۱ جولای ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۸
تعداد نخ ها ۱۶
فرکانس پایه پردازنده ۳.۵۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۴.۲۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۵۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Xeon Gold 6144  و  Intel Xeon Gold 6244

هر دو پردازنده ۸ هسته ای و ۱۶ نخی هستند. پردازنده ۶۱۴۴ سرعت پایه ۳.۵۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۴.۲۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۴.۰۰ گیگاهرتز را در حالت چند هسته ای ارائه می دهد، در مقایسه پردازنده ۶۲۴۴ سرعت پایه ۳.۶۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۴.۴۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد. این دو پردازنده قابل اورکلاک نیستند اما از فناوری Hyperthreading که در هر هسته دو نخ را ارائه می دهد پشتیبانی می کند. ۶۱۴۴ حدود ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش سوم را ارائه می دهد در حالی که پردازنده ۶۲۴۴ حدود ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش دارد.

هیچ کدام از این پردازنده ها از پردازنده گرافیکی پشتیبانی نمی کنند. پردازنده ۶۲۴۴ بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است در حالی که پردازنده ۶۱۴۴ از معماری Skylake SP استفاده می کند. هر دو پردازنده از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 پشتیبانی می کنند، این در حالی است که سرعت حافظه در دو پردازنده متفاوت است (۲۹۳۳ مگاهرتز در پردازنده ۶۲۴۴ و ۲۶۶۶ مگاهرتز در پردازنده ۶۱۴۴).

هر دو پردازنده از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647، توان مصرفی ۱۵۰ وات و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6134 و ۶۱۴۴

هر دو پردازنده ۸ هسته ای و ۱۶ نخی می باشند و حدود ۲۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم ارائه می دهند، این پردازنده ها قابل اورکلاک نیستند و از قابلیت Hyperthreading پشتیبانی می کنند به خاطر همین است که به ازای ۸ هسته، ۱۶ نخ را ارائه می دهند. با این وجود در سرعت پردازش با هم تفاوت دارند.

پردازنده ۶۱۳۴ از سرعت پردازش پایه ۳.۲۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند، در مقایسه پردازنده ۶۱۴۴ از سرعت پردازش پایه ۳.۵۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۲۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند.

هیچ کدام از سی پی یوها از پردازنده گرافیکی پشتیبانی نمی کنند. با این وجود هر دو پردازنده بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده اند و از قابلیت هایی مانند پشتیبانی از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۱۴۴ از ۱۵۰ وات انرژی و ۶۱۳۴ از ۱۳۰ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6144

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6144 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابتی عرضه نخواهد شد. قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6144 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *