مشخصات پردازنده گلد ۶۱۵۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6150)

مشخصات پردازنده گلد 6150 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6150)

 شما می توانید قابلیت Hyper-Threading را در پردازنده گلد ۶۱۵۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6150) شاهد باشید. به طور کلی پردازنده های زئون گلد اینتل از سوکت ۳۶۴۷ پشتیبانی می کند و حافظه های سریعتر را به همراه شتاب دهنده های سریعتر در اختیار شما قرار می دهند. به طور کلی پردزانده ای  سری ۶۱ نسبت به پردازنده های سری ۵۱ عملکرد قدرتمندتری را در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید از حافظه های رم ECC از نوع DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز استفاده کنید. در ادامه به صورت جزئی تر در مورد مشخصات پردازنده گلد ۶۱۵۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6150) صحبت خواهیم کرد.

مشخصات پردازنده گلد ۶۱۵۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6150)

پردازنده گلد ۶۱۵۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6150)  به خوبی قابلیت های پردازنده های سیلور و برنز را در اختیار شما قرار می دهد. اینتل این پردازنده را در ۲۵ آوریل سال ۲۰۱۷ به بازار عرشه کرد. سرورهای نسل ۱۰ اچ پی مانند HP ProLiant DL160 Gen10، HPE ProLiant DL380 Gen10 و HPE HP ProLiant ML350 G10 می توانند از این محصول به خوبی پشتیبانی کنند.

پردازنده گلد ۶۱۵۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6150) جزو سی پی یوهای کلاس سرور محسوب می شود که بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده است. این پردازنده جزو پردازنده های اسکبیل زئون اینتل محسوب می شود که بر اساس معماری Skylake ساخته شده است. این محصول ۱۸ هسته و ۳۶ نخ را در اختیار شما قرار می دهد و از سرعت پردازش پایه ۲.۷۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند. این سرعت در حالت توربو تا ۳.۷۰ گیگاهرتز افزایش پیدا می کند. حافظه کش سطح سومی این این سی پی یو سروری ارائه می دهد ۲۴.۷۵ مگابایت است. با مصرف ۱۶۵ وات انرژی شما می توانید از حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC از نوع DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز استفاده کنید، این حافظه شش کاناله بوده و سرعت بسیار بالایی را در اختیار شما قرار می دهد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6150
تاریخ معرفی ۲۵ آوریل سال ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۸
تعداد نخ ها ۳۶
فرکانس پایه پردازنده ۲.۷۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۶۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6150  و  Intel Xeon Gold 6240

هر دو پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی می باشند، قابلیت اورکلاک ندارند و از قابلیت Hyperthreading پشتیبانی می کنند. ۶۱۵۰ از سرعت پایه ۲.۷۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند و تقریبا ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش را در اختیار شما قرار می دهد.

پردازنده ۶۲۴۰ اما سرعت پردازش پایه ۲.۶۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد و از حافظه کش تقریبا ۲۳.۷۵ مگابایت پشتیبانی می کند. هیچ کدام از این پردزانده ها از پردازنده گرافیکی پشتیبانی نمی کنند.

پردازنده ۶۲۴۰ بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است و از حافظه ECC شش کاناله از نوع DDR4  با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند، این در حالی است که رپدزانده ۶۱۵۰ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است و از حافظه رم ECC شش کاناله از نوع DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کند.

هر دو پردازنده قابلیت پشتیبانی از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ را دارند و بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند. هر دو از سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۱۵۰ از ۱۶۵ وات و پردازنده ۶۲۴۰ از ۱۵۰ وات انرژی استفاده می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6150 و  Intel Xeon Gold 6140

این دو پردازنده هم ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی هستند و حافظه کش تقریبا ۲۵.۰۰ مگابایت را ارائه می دهند. این پردازنده ها قابلیت اورکلاک را ندارند اما از Hyperthreading پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۱۵۰ از سرعت پایه ۲.۷۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۳.۲۰ گیاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. اما پردازنده ۶۱۴۰ از سرعت پایه ۲.۳۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند.

هیچ کدام از این پردازنده ها پردازنده گرافیکی ادغامی ندارند اما بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده اند. هر دو پردازنده از حافظه رم شش کاناله ECC از نوع DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کنند. هر دو از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ پشتیبانی می کنند. هر دوی این پردازنده بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro  پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردازنده ۶۱۵۰ از ۱۶۵ وات و پردازنده ۶۱۴۰ از ۱۴۰ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6150

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6150 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6150 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *