مشخصات پردازنده گلد ۶۲۳۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6230)

مشخصات پردازنده گلد 6230 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6230)

 پردازنده گلد ۶۲۳۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6230) یک میکروپرسسور ۶۴ بیتی ۲۰ هسته ای x86 با عملکرد بالا است که در تاریخ ۲ آوریل ۲۰۱۹ توسط اینتل به بازار معرفی شد. این پردازنده مبتنی بر معماری Cascade Lake است که بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری تولید شده است. پردازنده های Cascade Lake اینتل به عنوان پردازنده های کلاس سرور، ورک استیشن و سازمانی تولید شده اند.

این معماری نسخه بهبود یافته معماری Skylake است و اینتل اظهار داشته است که این پردازنده ها اولین میکرو معماری به کار رفته برای پشتیبانی از ماژول های حافظه مبتنی بر ۳D XPoint است که از آن استفاده کرده است. اینتل همچنین این پردازنده ها را به قابلیت دستورالعمل های Deep Learning Boost مجهز کرده است. شما می توانید پردازنده های Cascade Lake-SP ، Cascade Lake-AP را در سرورها، پردازنده Cascade Lake-W را در ورک استیشن ها و پردازنده های Cascade Lake-X را در سیستم های رده حرفه ای پیدا کنید.

مشخصات پردازنده گلد ۶۲۳۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6230)

پردازنده گلد ۶۲۳۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6230) عضوی از پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable Processors است که بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است. اینتل در هنگام ساخت این سی پی یو از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری استفاده کرده است.

پردازنده ۶۲۳۰ اینتل دارای ۲۰ هسته و ۴۰ نخ می باشد. این پردازنده در هنگام اجرا سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز را در اختیار شما قرار می دهد. با خرید سی پی یو سروری ۶۲۳۰ شما می تواند از حداکثر ۲۷.۵ مگابایت حافظه کش استفاده کنید. این محصول با استفاده از ۱۲۵ وات انرژی می تواند حداکثر از ۱ ترابایت حافظه رم ۶ کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی کند.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Cascade Lake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6230
تاریخ معرفی ۲ آوریل ۲۰۱۹
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۲۰
تعداد نخ ها ۴۰
فرکانس پایه پردازنده ۲.۱۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۷.۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۲۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۱ ترابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2933
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

معمولا پردازنده گلد ۶۲۳۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6230) را می توان در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی (HP Gen 10) پیدا کرد. شما برای دستیابی به عملکرد مورد انتظار خود به سرورهای G10 اچ پی نیاز پیدا خواهید کرد و این سرور هم برای برآورده کردن نیازهای شما بخ قدرت پردازنده ۶۲۳۰ نیاز دارند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6130  و  Intel Xeon Gold 6230

پردازنده ۶۱۳۰ دارای ۱۶ هسته و ۳۲ نخ می باشد در مقابل ۶۲۳۰ دارای ۲۰ هسته و ۴۰ نخ می باشد. پردازنده ۶۱۳۰ حد.د ۲۲ مگابایت حافظه کش را در اختیار شما قرار می دهد در حالی که ۶۲۳۰ تعداد ۲۰ هسته و ۴۰ نخ را در اختیار شما قرار می دهد. سرعت پایه پردازنده ۶۱۳۰ معادل ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد. در مقابل پردازنده ۶۲۳۰ دارای سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد. هر دو پردازنده غیر قابل اورکلاک هستند، بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند، از سوکت LGA 3647 پشتیبانی می کنند و توان مصرفی یکسان ۱۲۵ واتی را استفاده می کنند.

از تفاوت های این دو پردازنده می توان به استفاده از معماری متفاوت و سرعت رم مختلف اشاره کرد. پردازنده ۶۲۳۰ بر اساس معماری Cascade Lake و پردازنده ۶۱۳۰ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده انند، هر دو پردازنده از حافظه رم DDR4 شش کاناله پشتیبانی می کنند اما سرعت حافظه در ۶۲۳۰ معادل ۲۹۳۳ مگاهرتز و در ۶۱۳۰ معادل ۲۶۶۶ مگاهرتز می باشد. هر دوی این سی پی یوها از ۴۸ لاین PCIe ورژن ۳.۰ و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6230  و  Intel Xeon Gold 6240

۶۲۳۰ یک پردازنده ۲۰ هسته ای و ۴۰ نخی است در حالی که ۶۲۴۰ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی می باشد. سرعت پردازش هر دو پردازنده با هم تفاوت دارند. ۶۲۴۰ از سرعت پایه ۲.۶۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند اما ۶۲۳۰ با سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای کار می کند. هر دوی پردازنده ها غیر قابل اورکلاک هستند، ۶۲۴۰ تقریبا ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش و ۶۲۳۰ تقریبا ۲۷.۵۰ مگابایت حافظه کش را در اختیار شما قرار می دهند.

هر دو پردازنده بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده اند و قابلیت های مشابه مانند پشتیبانی از حافظه رم ۶ کاناله DDR4-2933، پشتیبانی از ۴۸ لاین PCIe نسخه ۳.۰، پشتیبانی از حافظه رم ECC، فناوری ساخت ۱۴ نانومتری، پشتیبانی از سوکت LGA 3647، پشتیبانی از قابلیت های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro را ارائه می دهند، این در حالی است که ۶۲۴۰ از ۱۵۰ وات و ۶۲۳۰ از ۱۲۵ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6230

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6230 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6230 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *