مشخصات پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160 )

مشخصات پردازنده زئون پلاتینیوم 8160 اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160 )

 پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160 ) که در ۱۱ جولای ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد جزو پردازنده های Intel® Xeon® Scalable است که بر اساس معماری Skylake ساخته شده است. Skylake کد نامی است که اینتل برای ریزمعماری پردازنده های خود استفاده کرد و در آگوست ۲۰۱۵ به عنوان جایگزینی برای معماری Broadwell معرفی شد. Skylake یک طراحی جدید از ریزمعماری است که از همان فناوری ساخت ۱۴ نانومتری استفاده می کند. طبق گفته اینتل این طراحی مجدد منجر به عملکرد بیشتر پردازنده و کاهش انرژی مصرفی می شود. پردازنده های Skylake ریزمعماری خود را با پردازنده های Kaby Lake, Coffee Lake, Cannon Lake, Whiskey Lake و Comet Lake به اشتراک می گذارند.

مشخصات پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160 )

پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160 ) دارای ۲۴ هسته و ۴۸ نخ می باشد و با قابلیت Hyper-Treading به بازار عرضه شده این پردازنده پلاتینیوم برای سوکت ۳۶۴۷ طراحی شده ات و از معماری Skylake-SP استفاده می کند. این پردازنده ها برای سازمان ها طراحی شده اند که خواستار بهترین عملکرد، امنیت پیشرفته سخت افزای و سرعت بالا هستند. پردازنده های سری Platinum هر قابلیتی که پردازنده های برنزی، سیلور و گلد برای ارائه استاندارد نهایی برای تامین انرژی نسل بعدی ورک استیشن ها و سرورها فراهم می آورند را در خود جای داده است.

پردازنده های خانواده Intel® Xeon® Scalable سرعت و عملکرد بالا را تضمین می کنند و امنیت را بهبود می بخشند و کارایی را تقویت می کنند. پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160 ) سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز را وعده می دهد. شما می توانید از ۳۳ مگابایت حافظه کش سطح سوم استفاده کنید. این محصول از ۱۵۰ وات انرژی استفاده می کند اما ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید پردازنده ۸۱۶۰ اینتل را در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی پیدا کنید.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Platinum 8160
تاریخ معرفی ۱۱ جولای ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۲۴
تعداد نخ ها ۴۸
فرکانس پایه پردازنده ۲.۱۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۳۳ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۵۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6252  و  Intel Xeon Platinum 8160

هر دوی این پردازنده ۲۴ هسته ای و ۴۸ هسته ای هستند و قابلیت اورکلاک را ندارند. پردازنده ۶۲۵۲ از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۷۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. شما می توانید از قابلیت Hyperthreading و حافظه کش ۳۵.۷۵ مگابایتی استفاده کنید. در مقایسه پردازنده ۸۱۶۰ سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد. این پردازنده هم از قابلیت Hyperthreading پشتیبانی می کند و ۳۳ مگابایت حافظه کش را در اختیار شما قرار می دهد.

پردازنده ۸۱۶۰ از معماری Skylake SP پشتیبانی می کند در حالی که پردازنده ۶۲۵۲ بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است. هر دو پردازنده از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 پشتیبانی می کنند در حالی که پردازنده ۸۱۶۰ سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز و پردازنده ۶۲۵۲ سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز را ارائه می دهند. هر دو پردازنده از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647، انرژی مصرفی ۱۵۰ واتی و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Platinum 8160  و  Intel Xeon Platinum 8168

هر دوی این پردازنده ۲۴ هسته ای و ۴۸ هسته ای هستند و قابلیت اورکلاک را ندارند. پردازنده ۸۱۶۰ از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند و قابلیت Hyperthreading با ۳۳ مگابایت حافظه کش را در اخیتار شما قرار نی دهد. در مقایسه پردازنده ۸۱۶۸ سرعت پایه ۲.۷۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۳.۰۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد. این پردازنده هم از Hyperthreading پشتیبانی می کند و ۳۳ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در اختیار شما قرار می دهد.

هر دو پردازنده بر اساس معماری Skylake SP و فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از حافظه های رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کنند. از قابلیت های مشترک دیگر این دو پردازنده می توان به ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ ، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro اشاره کرد. این در حالی است که ۸۱۶۰ از ۱۵۰ وات انرژی و پردازنده ۸۱۶۸ از ۲۰۵ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Platinum 8160

در حال حاضر پردازنده Xeon Platinum 8160 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Platinum 8160 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *