معرفی پورت کانکشن های سوئیچ های سری ۳۷۵۰ سیسکو

سوئیچ شبکه ۱۲ پورت سیسکو Cisco 3750G- 12S-L

سوئیچ شبکه ۱۲ پورت سیسکو Cisco 3750G- 12S-L: سیسکو کاتالیست ۳۷۵۰ مجموعه ای از سوئیچ هایی است که پیکربندی انعطاف پذیری را پشتیبانی می کند و از الگوی شبکه همگرا پشتیبانی می کند که باعث می شود مدیریت و سازماندهی شبکه بیشتر شود و انعطاف پذیرتر شود. یکی از بزرگترین ویژگی های Cisco Catalyst 3750 Switches این است که آنها با پورت StackWise در قسمت پشتی خود مسلح هستند که می توانند تکنولوژی StackWise سیسکو را پشتیبانی کنند (همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است). با استفاده از تکنولوژی StackWise، تا ۹ فیش کاتالیست ۳۷۵۰ سوئیچ ها می توانند به یک سوئیچ منطقی با عملکرد بالا ۳۲G و ۱۲۸G (با سری سوئیچ Catalyst 3750-E) متصل شوند. تصویر زیر پانل عقب یک سوئیچ Catalyst 3750 سیسکو را نشان می دهد.

مقایسه مدل های سوئیچ سری ۳۷۵۰

سری Cisco Catalyst 3750 مانند سایر سری سوئیچ ها نیز از مدل های مختلف تشکیل شده است. جدول زیر لیستی از مدلهای سری Cisco Catalyst 3750 را نشان می دهد.

 

اتصال سیسکو کاتالیست ۳۷۵۰ سری در شبکه

همانطور که اشاره شد، سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3750 دارای پورت های مختلف از جمله پورت RJ45 و پورت SFP می باشند که می تواند سرعت داده ها را از ۱۰M تا ۱G پشتیبانی کند. و کابل ها و اتصالات مورد استفاده برای اتصال سوئیچ ها به شبکه نیز بسته به فرم و سرعت داده های پورت ها متفاوت است.

۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ Ports Connections

پورت ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ اترنت در سوئیچ های سیسکو کاتالیست ۳۷۵۰ از اتصالات استاندارد RJ45 استفاده می کند که بر پایه کابل های مس (که در تصویر زیر نشان داده شده است) است. در اینجا چند نکته برای انتخاب کابلهای مس مربوط وجود دارد. هنگام اتصال Catalyst 3750 به ایستگاه های کاری، سرورها، روترها، یک کابل مستقیم به یک اتصال RJ45 در پانل جلو وصل کنید؛ هنگام اتصال به سوئیچ ها یا تکرار کننده ها، از یک کابل متقابل استفاده کنید. هنگام اتصال به دستگاه های سازگار با ۱۰۰۰Base-T، مطمئن شوید که از کابل Cat5 چهار جفت پیچ خورده استفاده کنید.

اتصال ماژول SFP به سوئیچ

معرفی پورت کانکشن های سوئیچ های سری ۳۷۵۰ سیسکو: بعضی از سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3750 چندین پورت SFP در پانل جلویی دارند. با استفاده از ماژول های SFP Gigabit Ethernet، می توان از مگابایت Gigabit copper یا فیبر نوری ساخته شده استفاده کرد. سوئیچ های Cisco Catalyst 3750 پورت های SFP می توانند انواع مختلفی از ماژول های SFP را پشتیبانی کنند. این پورت ها می توانند با ماژول های فیبر نوری SFP مانند ۱۰۰۰Base-LX و ۱۰۰۰Base-SX و ماژول های SFP مس مانند ۱۰۰۰Base-T متصل شوند. تصویر زیر اتصالات با پورت مدول SFP فیبر نوری و پورت مد پورت مس SFP را به صورت جداگانه به چپ به راست نشان می دهد.

راه حل کابل کشی Cisco Catalyst سوئیچ سری ۳۷۵۰

کابلها و ماژولهای مرتبط بیشتر که پشتیبانی از سوئیچهای Cisco Catalyst 3750 در لیست زیر در فهرست شما قرار دارند.

نتیجه

به عنوان یک خط تولید نوآورانه که باعث بهبود کارایی شبکه LAN می شود، سوئیچ های سری Cisco Catalyst 3750 نسل بعدی را در سوئیچ های رومیزی نشان می دهد. آنها مشتریان را قادر می سازند یک سیستم سوئیچینگ یکپارچه و بسیار مقاوم را ایجاد کنند. بنابراین، بسیاری از شرکت ها از سوئیچ سری Cisco Catalyst 3750 به عنوان سوئیچ های لایه ۳ استفاده می کنند. هنگام اتصال سری Cisco Catalyst 3750 سوئیچ به شبکه شما، به یاد داشته باشید از کابل های مناسب و گیرنده های رادیویی برای عملکرد بهتر استفاده کنید


 

بررسی و مطالعه سایر انواع سوئیچ (معرفی و مشاوره خرید سوئیچ و تجهیزات جانبی)
۱

سوئیچ شبکه ۲۴ پورت سیسکو Cisco 2960-24PC-L

۲

سوئیچ شبکه ۲۴ پورت سیسکو Cisco 2690 24TT-L

۳

سوئیچ شبکه ۱۲ پورت سیسکو Cisco 3750G- 12S-L

۴

سوئیچ شبکه ۴۸ پورت سیسکو Cisco 3750 48PS-E

۵

سوئیچ شبکه ۴۸ پورت سیسکو Cisco 2960 48TC-L

۶

سوئیچ شبکه ۴۸ پورت سیسکو Cisco 2960 48TT-L

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *