بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G
بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

در ادامه ما به بررسی یک سی پوی جدید اینتل زئون خواهیم پرداخت. مرور و بررسی بنچمارک Intel Xeon E-2286G به ما نشان می دهد که این محصول نسبت به پردازنده نسل قبلی خود یعنی سی پی یو اینتل زئون e-2186G کمی بهبود پیدا کرده است. در این نسل می بینیم که سرعت کلاک بیشتر می شود که به اندازه ی 200 مگاهرتز است اما قیمت تقریبا یکی است. در این زمان محصولاتی با 8 هسته دیده می شوند که در این نسل برای استفاده در پلتفرم های زئون E مناسب هستند. این محصول که پردازنده با عملکرد بهتر در مقایسه با نسل های قبلی است توسط ما مورد بازرسی و بازبینی قرار گرفته است.

مشخصات مهم پردازنده Intel Xeon Gold 6148

 • دارای 6 هسته ی پردازشگر و نیز دارای 12 نخ
 • با یک کلاک پایه ی 4 گیگا هرتزی و 4.9 گیگاهرتز کلاک توربو بوست
 • این محصول دارای 12 مگابایت کش هم می باشد.
 • سی پی یو دارای 95 وات توان مصرفی TDP است.

با لیست این مشخصه ها و جمع قیمت ، قیمت این سی پی یو  که از نسل جدید زئون است برابر با 450 دلار خواهد بود. علاوه بر این که می توانید قمیت سی پی یوی اینتل زئون را ببینید برای آشنایی بیشتر با سی پی یوی جدید می توانید مشخصه های Intel Xeon E-2286G را در کنار دیگر ویژگی های آن در شکل زیر که در خروجی Iscpu می باشد به خوبی ببینید:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

تنها دو سال پیش بود که زئون E-2286G با کمی بهبود در نسل خود در برابر تراشه های چهار هسته ای چندان هم به خوبی کار نکرد. در سال 2018، ما دیدیم که این سی پی یو که اولین ها در 6 هسته ای ها بود، به بازار آمد و در 2019 می توان شاهد بهبود در این نسل بود.

یکی از بزرگ ترین مزایای اینتل زئون E-2286G در وجود حرف G در آن می باشد که نشان از گرافیک آن بورد دارد. برای کسانی که نیاز به کاربردهای ویدئویی دارند این امر می تواند مهم باشد.

سیستم استفاده شده برای تست سی پی یو Intel Xeon Gold 6148

برای پیکربندی تست این سی پی یو، ما از سیستمی با مشخصات زیر استفاده می کنیم:

 • مادر برد: Supemicro X11SCA-F
 • سی پی یو: Intel Xeon E-2276G
 • رم: 4 رم 8 گیگی DDR4-2666 ECC UDIMMs
 • فضای ذخیره داده ی 400 گیگابایتی: Intel DC S3710
 • SATADOM : سوپر میکرو 32 گیگی SATA DOM

سی پی یو می تواند تا 128 گیگ رم را با توجه به توان خود پشتیبانی کند که با 4 رم 32 گیگی در پیکربندی همراه باشد. می بینیم که این پلتفرم را با این سی پی یو با 32 یا 64 گیگ دارای افزایش قیمت کمتری خواهد است.

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

عده ای هم به گزینه های مشابه برای استفاده در پلتفرم خود مانند محصولات AMD توجه دارند. اما در زمان نوشتن این متن هیچ محصول 6 هسته ای مشابهی در محصولات سی پی یوی AMD نیست. اگر چه ممکن است این شرکت گزینه هایی هم برای رقابت با سی پی یوی زئون 6 هسته ای داشته باشد. اما عرضه کننده ها علاقه ی بیشتری به سیستم های Intel Xeon E-2100/ E-2200/ Core i3 دارند. این شرکت نیاز دارد تا کار بیشتری در این زمینه بکند اما این حوزه جای AMD در بازار نیست، زیرا که سرورهای تک سوکتی این شرکت در این سگمنت با توجه به میزان فروش خود دارای حجم کمی در بازار هستند.

در ادامه ما قبل از بخش آخر به بیان نکاتی در مورد بنچمارک های سی پی یوی اینتل زئون مورد نظر خود کرده و مصرف توان آن را بررسی و نظر نهایی خود را بیان می کنیم.

بنچمارک پردازنده پردازنده Intel Xeon E-2286G

برای تست محصول اینتل زئون در این جا ما از نوشته های موجود در زمینه ی بنچمارک لینوکس استفاده می کنیم تا از نتایج مورد استفاده در بنچمارک ها برای مقایسه ی اینتل زئون E-2286G با دیگر محصولات استفاده کنیم. این تست ها برای چند سال مورد استفاده قرار گرفته اند تا به ما در فهم بهتر میزان عملکرد سی پی یوها اینتل زئون و پلتفرم ها کمک کنند. ما به همراه نتایج به روز شده ی خود در linux-bench2 از نتایج مربوط به تست های سی پی یوها، مربوط به سال های قبل هم در بررسی بنچمارک های اینتل زئون استفاده کنیم.

ما تعدادی از مشخصه های تست ورک لود برای اینتل زئون E-2286G را اضافه می کنیم. تعیین بنچمارک های محصول مانند بسیاری از محصول های مشابه برای ما روزها طول کشید. علاوه بر تست هایی که برای تعیین بنچمارک انجام دادیم، با توجه به نیاز شرکت ها، سعی در ارزیابی عملکرد سی پی یوی اینتل زئون E-2286G برای نیازهای نرم افزاری شرکت ها هم داریم. برای همین ما ورک لودهایی را نیز برای ارزیابی عملکرد محصول اینتل زئون E-2286G با استفاده از نرم افزارهای شرکت ها در کنار دیگر تست ها تولید می کنیم. ما علاوه بر نتایجی که در مورد سی پی یوی اینتل زئون E-2276G به دست می آوریم، ، به طور خاص هم برای شرکت هایی که می خواهند برای آن ها برای سی پی یوی اینتل زئون E-2286G تست  نرم افزاری کنیم، این کار را انجام می دهیم.

این تست های می تواند کمک زیادی برای انتخاب سرور مورد نیاز شرکت ها داشته باشد. ما خوشحالیم که در مورد اینتل زئون E-2286G  شرکت ها هم توان استفاده از توانایی های ما برای تست سی پی یوها را خواهند داشت. در این جا با فراهم کردن یک محیط کنترل شده می توان با آن به تست سی پی یوی اینتل زئون E-2286G در کنار سرورهای جدید و قابلیت های آن ها، و به دست آوردن بنچمارک های هر محصول پرداخت. در این جا ما از تست ها در شرایط کنترل شده برای استفاده از نتایج آن در دنیای واقعی در دیتا سنترها استفاده کرده ایم. نتایج بر گزیده ای در این جا برای شما به نمایش در آمده که با تاکید روی نکته های جالب در این زمینه همراه است.

بنچمارک کامپایل کرنل python Linux 4.4.2

این بنچمارک در چند سال گذشته برای STH بسیار مهم بوده است. کار انجام تست در این حالت ساده بود. با استفاده از یک فایل استاندارد که مربوط به کرنل لینوکس 2/4/4 است، سعی در تست سی پی یوی اینتل زئون E-2286G نموده ایم. این فایل در این بنچمارک از سایت kernel.org اخذ شده است. این فایل با تولید خودکار استاندارد پیکربندی تمام نخ ها را مورد استفاده قرار می دهد و نتایج  تست را برای ما آماده می کند. ما به بیان نتیجه های به دست آمده برای محصولات بر حسب تعداد کامپایل در هر ساعت برای سی پی یوی اینتل زئون خواهیم پرداخت تا مطالعه ی آن را برای شما راحت تر کنیم. نتایج تست های ما با این بنچمارک در نمودار زیر قابل مشاهده است:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

همان طور که شاهد هستید ما می بینیم که مانند قبل تغییرها در نسل ها قابل مشاهده است. اینتل زئون 2286G کمی پر سرعت تر از 2186G می باشد. در حالی که قیمت یکسانی دارند. این همان چیزی است که ما از 200 مگاهرتز سرعت کلاک بیشتر انتظار داریم.

عملکرد c.ray 1.1

این یک بنچمارک است که برای تست سی پی یوها بسیار متداول است. برای نشان دادن تفاوت های بین پروسسورها تحت ورک لودهای چند نخی در پلتفرم ها می باشد. ما به دنبال استفاده از نتایج 8K در یک تست عملکردی برای سی پی یوها در مقایسه با زئون E – 2286G می باشیم. می توانید نتایج تست اینتل  زئون E – 2286G در این بنچمارک را در زیر ببینید:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

در این تست ما می بینیم که در بنچمارک محصول، سی پی یوی 6 هسته ای دارای عملکرد بهتری نسبت به اینتل زئون E-2186G می باشد که در مورد آن صحبت کردیم. اینتل زئون E-2100 و E-2200 هم در یک گرئه قرار گرفته اند.

عملکرد فشرده سازی 7-zip

7-zip به طور گسترده ای در برنامه های فشرده سازی و اکستراکت برای انواع مختلف تست سی پی یوها استفاده می شود. این برنامه حالا بخشی از بنچمارک لینوکس می باشد. اجرای تست روی سی پی یوی زئون E – 2286G در این برنامه ی فشرده سازی را در زیر می توانید ببینید:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

در این تست هم ما می بینیم که زئون E – 2286G اندکی پر سرعت تر از زئون E – 2186G قرار گرفته است. مقایسه بین محصول های 4 و 6 هسته ای هم نشان می دهد که چقدر ان ها از لحاظ عملکرد در این تست تفاوت دارند.

عملکرد NAMD

NAMD یک بنچمارک برای مدل سازی مولکولی است که توسط یک گروه محاسباتی و تئوری در دانشگاه ایلیانس در جریان یک کمپین توسعه یافت. این تست هم برای استفاده مناسب است. ما در این جا از این تست هم استفاده می کنیم. برای به دست آوردن نتایج تست برای سی پی یوی زئون E – 2286G با GROMACS، ما به سختی کار کردیم تا بتوانیم از معماری اینتل AVX 512 و AVX2 در معماری Zen شرکت AMD پشتیبانی کنیم. پس از تنظیم پیکربندی و فراهم نمودن شرایط تست سی پی یو، توانستیم به نتایج تست در این بنچمارک دست پیدا کنیم. در نمودار زیر شما می توانید نتایج مقایسه ی سی پی یوهای اینتل زئون در تست ها را با داده های مربوط به آن را ببینید:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

باز هم سرعت کلاک بالاتر با سرعت بیشتر همراه شده است. در این جا ما یک بهبود در مورد اینتل زئون E – 2286G می بینیم که بهبود سی پی یو را برای نسل جدیدتر به ما نشان می دهد. این سی پی یو بین اینتل زئون سیلور 4208 و اینتل زئون سیلور 4210 قرار گرفته است که حتی با کمبود در هسته ها ممکن شده است. با توجه به این که محصول ما در این بخش دارای قیمت کم تر است می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه ها با سرورهای کم هزینه تر کمک کند.

تست SYSBENCH سی پی یو Intel Xeon E-2286G

این هم یک بنچمارک دیگر است که به طور گسترده ای در سی پی یوها برای پی بردن به عملکرد آن ها استفاده می شود. می توانید نتایج تست سی پی یوی زئون E – 2286G را در این تست در زیر مشاهده کنید:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

ما می خاستیم تا نتایج تک نخی را هم که دارای ترتیب مشابه با دو نخی در بالا است نشان دهیم:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

 

در این جا ما نتایج جالبی را در مورد اینتل زئون E-2288G شاهد هستیم که با دارا بودن 8 هسته و 26 نخ دارای عملکرد بهتر تک نخی و چند نخی نسبت به سی پی یوی E-2286G می باشد. شما ممکن است بگویید که با توجه به هسته ها همین انتظار هم می رفت.

عملکرد OpenSSL

پروتکل OpenSSL به مقایسه ی بررسی عملکرد سی پی یو با توجه به استاندارد مربوط به ارتباط امن بین سرور می نماید. این پروتکل و تست آن برای بسیاری دارای اهمیت خاصی می باشد. در این جا ما پس از بررسی عملکرد زئون E – 2286G، نتایج تست این پروتکل را در زیر برای شما نشان داده ایم:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

نتایج بررسی عملکرد در این پروتکل هم در نمودار شکل زیر قابل مشاهده است:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

AMD به طور معمول سعی دارد تا با ارائه ی محصولات خود در این تست رقابت کند. اما ما می خواهیم تا در این جا به AMD ECPY 7232P توجه کنید. سی پی یو و پلتفرم کمی بیش از اینتل زئون E – 2286G هزینه دارد. در همین زمان، AMD ECPY 7232P در کلاس دیگری از محصولات بر حسب گسترش پذیری قرار دارد که به طور معمول عملکرد بهتری باید داشته باشد. اگر شما به طور ساده ای به یک ارتباط گسترده در کانکشن ها نیاز دارید، و می خواهید تا از تعداد بیشتری دسیک، کارت شبکه و دیگر ابزار استفاده کنید،  EPCY برای شما می تواند بهتر باشد . با بهبود نسبت سمت ورودی خروجی، دلتای قیمت کمتر می شود.

بنچمارک های UnixBench Dhrystone 2  و  Whetstone

در این تست ها زمان زیادی برای پی بردن به نتیجه ی آن ها لازم دارند. به دلیل نیاز به یک زمان طولانی برای تست زئون E – 2286G ،  می دانیم که این باعث صرف وقت زیادی از ما می شود. درخواست های زیادی برای انجام این دوتست بر روی سی پی یوهای مختلف موجود در بازار  به دست ما رسیده است. باید این تست ها را انجام دهیم تا در آینده با یادداشت های انتقاد آمیز از جانب خواننده ها رو به رو نشویم. باید بگوییم که در این تست ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر نمودار مربوط به نتیجه های مربوط به تست Intel Xeon E – 2286G در بنچمارک  dhrystone2 قابل مشاهده است:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

در زیر هم می توانید نتایج تست زئون E – 2286G  در تست مربوط به whetstone را ببینید:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

در این جا باید ذکر کنیم که اینتل زئون E – 2286G به طور نسبی بهتر از اینتل زئون D- 1528  با تفاوت زیادی عمل می کند.

تست GROMACS STH SMALL با فعال سازی AVX2/ AVX-512

در این بخش ما به ارائه ی نتایج مربوط به شبیه سازی مولکولی GROMACS، که در بررسی سی پی یوی AMD EPCY 7601 در بنچمارک لینوکس برای بار اول مشاهده کردیم، خواهیم پرداخت. در بنچمارک برای تست کردن محصول اینتل زئون E – 2286G ،ما تست کوچکی را در نظر می گیریم که مناسب با پیکربندی مربوط به سرورهای تک سوکتی و دو سوکتی می باشد. GROMACS در این جا از فعال سازی AVX2 و AVX-512 استفاده می کند. نتایج تست سی پی یوی زئون E – 2286G هم در این بنچمارک در نمودار زیر قابل مشاهده است:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

ما در این تست از AVX pipelines استفاده می کنیم که بهبود عملکردی به دنبال دارد. ما تشابه زیادی در عملکرد زئون 2286g و 2186g می بینیم.

بنچمارک CHESS

این تست هیجان انگیز برای تست سی پی یوها برای پی بردن به سطح عملکرد پروسسور ها به دلیل پیچیدگی نامحدود آن است. ما تقاضا هایی در مورد باز گرداندن این بنچمارک به تست های خود دریافت کرده بودیم. حالا برای انجام این تست روی محصول اینتل زئون آماده هستیم. با اجرای تست، نتایج به دست آمده از آن برای سی پی یوی زئون E – 2286G اینتل را در نمودار زیر می توانید مشاهده کنید:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

در این جا ما می خواهیم تا به این نکته اشاره کنیم که در این تست اینتل زئون گلد 5217 در حالی که  اینتل زئون E-2286G به نظر می رسد که از لحاظ عملکرد بهتر باشد اما دارای تفاوت قیمت کمتری است. اگر شما به دنبال تعداد هسته ی کمتر در زئون اینتل هستید، و به گزینه ای مناسب برای ورودی خروجی، مموری، و یک سی پی یو از xeon e نیاز دارید می توانید در این زمان صرفه جویی زیادی را با انتخاب این محصول شاهد باشید.

قبل از این که بخواهیم سخن پایانی یا نظر نهایی خود را برای شما بیان کنیم، می خواهیم تا در مورد مصرف توان این سی پی یو و موقعیت محصول اینتل زئون در بازار با شما کمی بحث کنیم.

مصرف انرژی پردازنده Intel Xeon E-2286G

ما در این جا ما خواهان این هستیم تا به شما در مورد مصرف توان این محصول در تست های خود داده ی بیشتری بدهیم.

 • IDLE: 37 وات
 • بار کاری هفتاد درصد: 99 وات
 • بار صد در صد: 137 وات
 • حداکثر توان مصرفی: 143 وات

باید در این جا توجه داشته باشید که نتایج تست این سی پی یو با استفاده از منبع تغذیه ی 208 ولتی اشنایدر در دمای 17.7 درجه و RH هفتاد و دو درصد به دست امده است. پنجره ی تست ما دارای تغییر کمی در واریانس دما و RH است که برای این مشخصه ها به میزان +/- 0.3 درجه و +/- دو درصد، بود. ما در این بخش راک های 120 ولتی خود را دو بار چک کردیم که توان مصرفی را بیش از آستانه ی 1 آمپر داشت.

تعیین موقعیت سی پی یوی Intel Xeon E-2286G در بازار

تراشه های محصول Intel Xeon E-2286G که توسط اینتل تولید می شوند، یه حال خود در بازار محصولات پروسسورها رها نشده اند. آن ها به طور مستمر در مقایسه با سی پی یوهای دیگر اینتل و AMD مورد ارزیابی قرار می گیرند تا بهترین گزینه توسط کاربران با توجه به نیاز برای انتخاب شود. سی پی یوهای دیگری هم در بازار برای مشتری ها وجود دارند تا بتوان از بین آن ها انتخاب کرد. در این جا ما این محصولات را با توجه به قیمت آن ها برای شما در یک نمودار نشان داده ایم.

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

هر دو سی پی یوی زئون E-2288G و E-2276G دارای 8 هسته هستند. دارا بودن شماره های 78 و 86 نسبتا خوب است. در این جا آخرین عدد برای نشان دادن تعداد هسته ها است. بر حسب قیمت باید بگوییم که 2288G باید بین E-2278G اینتل زئون  و  E-2276G زئون قرار داشته باشید.

با نگاهی به سی پی یوی اینتل زئون E-2286G می توان دید که چه طور این محصول با توجه به نخ ها، سرعت کلاک و قیمت به طور نسبی در بالای چارت قرار گرفته است:

بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon E-2286G

همان طور که می توانید ببینید بسیار جالب است که اندکی بهبود در عملکرد  Intel Xeon E-2286G به نظر می رسد هزینه ی بیشتری بر حسب دلار برای ما داشته باشد.اگر فاکتور های قیمت، مموری، درایوها، و کارت های اضافه شده برای شما مهم باشند به نظر می رسد که این تراشه بهتر از  Intel Xeon E-2274G باشد.

ما هم چنین می بینیم که طعه های 6 هسته ای مانند Intel Xeon E-2276G, E2246G, E-2276G در این نسل هستند. Intel Xeon E-2236 دارای GPU که می تواند خیلی روی محاسبات تاثیر داشته باشد وجود ندارد.

از سوی دیگر اگر ببینید خواهید فهمید که بر اساس نتایج این سی پی یو خوب است. اما 200 مگاهرتز زیاد هم تغییر ایجاد نخواهد کرد.اگر شما یک محصول 6 هسته ای سری Intel Xeon E-2286G را از لحاظ قیمت ببینید، خیلی معقول به نظر می رسد. این تراشه برای کاربران زیادی که به دنبال محاسبات بیشتر با هزینه ی پایین تر هستند مناسب است.

سخن پایانی

اگر شما در بازار برای خرید Intel Xeon E-2200 هستید، یا دنبال سی پی یوهای6 هسته ای می باشید اینتل زئون E-2286G خیلی مناسب می تواند باشد. عملکرد کمی در محصول جدید بهتر هم شده است. که در کنار قیمت مشابه به دست می آید. به هر حال اگر شما زئون E3  را ازتقا می دهید، شاهد پرش در عملکرد خواهید بود. اگر از  Intel Xeon E-2186G در حال استفاده هستید، و به دنبال قیمت مشابه برای عملکرد هستید، حرکت به سمت  Intel Xeon E-2286G عاقلانه به نظر می رسد.

منبع: servethehome