سرور HPE ProLiant DL380p Gen8
سرور HPE ProLiant DL380p Gen8

سرور HPE ProLiant DL380p Gen8

سرور HPE ProLiant DL380p Gen8 قابلیت های کلاس سازمانی را با تعداد زیادی از ابزارهای مدیریتی جدید مانند مدیریت سرور iLO 4.0 اچ پی به بازار SMB ارائه می دهد. انعطاف پذیری در پیکربندی ها و طراحی الهام گرفته از مشتری اچ پی، امکان ارتقاء و سرویس دهی ساده را فراهم می آورد. شاید بشه گفت که محبوب ترین سرور در ایران باشد.

سرور HPE ProLiant DL380p Gen8 برای دیتاسنترهایی که به سرورهای رکمونت دو سوکته 2U احتیاج دارند تنظیم شده است. این سرور با کابل کشی ساده و خوب قابلیت دسترسی ساده به قطعات را برای تعویض و ارتقاء را فراهم می آورد. طراحی سینی حامل SmartDrive جدید اچ پی شامل چراغ های LED است که برای مدیران روش ساده ای برای چک کردن وضعیت HDD فراهم می آورد. FlexibleLOM جدید ارتقاء ساده اتصالات شبکه را بدون اشغال کردن اسلات های PCIe فراهم می آورد. حتی در پیکربندی های کم جاگیر، این سرور ProLiant عملکرد و قابلیت اطمینان مورد نیاز دیتاسنترها و SMB ها را فراهم می سازد.

عملکرد پردازنده ها در سرور HPE ProLiant DL380p Gen8

در این سرور حداکثر 2 پردازنده را می توان نصب کرد که یا از پردازنده های خانواده Intel E5-2600 است و یا از پردازنده های خانواده E5-2600 v2. پردازنده های V2 نسبت به نسل های قبلی حدود 35 درصد افزاش عملکرد را ارئه می دهند. علاوه بر این، سرورهای HPE ProLiant Gen8 یک نصب پردازنده ارتقاء یافته را با Smart Socket Guide فراهم می آورد که می توان به سادگی فرایند نصب را انجام داد و خطر آسیب دیدگی پردازنده را کاهش داد.

حافظه RAM در سرور HPE ProLiant DL380p Gen8

اچ پی فناوری SmartMemory خود را در سرورهای سری ProLiant Gen8 معرفی کرده است. HPE SmartMemory توسط خود اچ پی تست شده است و شرایط لازم را برای تحویل بالاترین سطح از عملکرد و پهنای باند را دارد. هر پردازنده 4 کانال حافظه را با سه DIMM به عهده دارد که به طور کلی در هر پردازنده دوازده DIMM وجود دارد که در حالت دو پردازنده ای این تعداد به 24 عدد می رسد. این سیستم از ماژول های حافظه بافر نشده (UDIMM)، رجیستر شده (RDIMM) و کاهش-بار (LRDIMM) پشتیبانی می کند. با استفاده از LRDIMM، این سیستم می تواند با استفاده از 24 عدد ماژول حافظه 32 گیگابایتی از حداکثر 768 گیگابایت پشتیبانی کند. سرعت حافظه حداکثر 1066 مگاهرتزی در سرور نسل 8 اچ پی پشتیبانی می شود اما ظرفیت به مدل پردازنده؛ نوع حافظه و پیکربندی حافظه بستگی پیدا می کند.

سرور HPE ProLiant DL380p Gen8

ذخیره سازیدر سرور DL380p Gen8

بسته به پیکربندی مورد نظر، سرور HPE ProLiant DL380p Gen8 می تواند از پیکربندی های 8SFF و 16SFF و 25SFF و 8LFF و 12LFF پشتیبانی کند. هر دو پیکربندی های 8SFF و 8LFF می توانند از درایو نوری اختیاری پشتیبانی کنند. پیکربندی 16SFF نیاز به اضافه کردن یک کنترلر دوم برای کیج هارد دوم دارد، هر دوی پیکربندی های 12LFF و 25SFF شامل توسعه دهنده های داخلی می باشند که توسط کنترلر تعبیه شده فراهم می شود. این سرور می تواند از حداکثر ظرفیت های 270 ترابایت حاصل از 25 هارد SFF یا 288 ترابایت حاصل از 12 هارددیسک فرم فکتور بزرگ نصب شده را پشتیبانی کند. در جدول زیر میتوانید قدرت پیکر بندی سرور DL380 G8 را مشاهده کنید.

سرور HPE ProLiant DL380p Gen8

توسعه و بسز در سرور کارکرده DL380 G8

حداکثر شش اسلات توسعه PCIe 3.0 در دسترس در سرور HPE ProLiant DL380p Gen8 قرار دارد اما برای فعال کردن همه اسلات های PCIe پردازنده دوم باید نصب شود و نیاز به یک گزینه Power Cord  کابل پاور اضافی است.

مدیریت از راه دور و کنترل سرور DL380 G8

سرور HPE ProLiant DL380p Gen8 دارای موتور مدیریت با قابلیت های گسترده است. مجموعه ای کامل از ویژگی های تعبیه شده در تمام نسخه های استاندارد سرور  ProLiant Gen8 وجود دارد تا قابلیت های مدیریت تعبیه شده از طریق iLO4.0 یکپارچه شده اچ پی فراهم شود. پورت iLO به کاربران اجازه مدیریت سرور ProLiant را بدون اشغال کردن پورت های اترنت گیگابایت را فراهم می آورد. iLO پیشرفته امکان مدیریت از راه دور سرور و صرفه جویی در وقت را فراهم می آورد. HPE Smart Update زمان توسعه و استقرار را کاهش می دهد و اجازه ارتقاء زیرساخت های سرور را به صورت امن و مطمئن فراهم می آورد. قابلیت Integrated Lifecycle Automation یکی از قابلیت های نظارت سلامت، و هشدار دهنده ای که نگهداری نرم افزار سیستم و فریم ویر را به صورت خودکار فراهم می آورد.

سیتم عامل های پشتیبانی شده

در زیر می توانید لیست سیستم عامل هایی که توسط سرور HPE ProLiant DL380p Gen8 پشتیبانی میشوند را ببینید.

  • Microsoft Windows Server
  • Canonical Ubuntu
  • Red Hat Enterprise Linux (RHEL)
  • SUSE Linux Enterprise Server (SLES)
  • Oracle Linux
  • VMware
  • Citrix XenServer

خلاصه و رای نهایی

سرورهای نسل 8 اچ پی اولین سری از سرورهای ProLiant هستند که به آرایه سه بعدی از سنسورهای حرارتی اچ پی تجهیز شده اند و خنک سازی بهتر و مصرف انرژی بهتری را فراهم می آورند. HPE SmartMemory همچنین برای بهبود عملکرد بیش از 16.6 درصدی نسبت به ماژول های حافظه استاندارد معرفی شدند. با گزینه های پیکربندی پیشرفته می توان به ابزارهای مدیریتی چندگانه دسترسی پیدا کرد که دسترسی ساده تر به قطعات را فراهم می آورد و طراحی الهام گرفته از مشتری باعث پیش افتادن سرور ProLiant DL380p Gen8 نسبت به رقبا شده است.

اشتراک گذاری