معرفی و مزایای سرورهای تاور HP
معرفی و مزایای سرورهای تاور HP

معرفی و مزایای سرورهای تاور HP

سرورهای تاور HP راه حل های مقرون به صرفه فناوری اطلاعات هستند که توسط سازمان های با اندازه کوچک و متوسط در سراسر جهان استفاده می شوند. مجموعه سرورهای HPE ProLiant Tower Server با افزایش کارایی و انعطاف پذیری، برای کسب و کارهای امروزی یک انتخاب ایده آل می باشند. در ادامه به معرفی و مزایای سرورهای تاور HP و مقایسه آنها با کامپیوتر های خانگی معروف به PC می پردازیم.

 • سرور Tower اچ پی برای نصب در حالت عمودی و به تنهایی در کابینتی به نام Tower طراحی شده است که از نظر اندازه و شکل مشابه است.

به این ترتیب؛ سرورهای تاور با سرورهای رکمونت و سرورهای تیغه ای (BL) تفاوت دارند و می توانند در خارج از کابینت قرار گیرند. آنها معمولا زیر میزهای اداری قرار می گیرند و به دلیل ظاهر مشابه با کیس های خانگی با سیستم های دسکتاپ اشتباه گرفته می شوند. برای اهداف امنیتی بهتر است که Tower Server را در یک کابینت قفل شده قرار دهید.

نگهداری و استفاده از سرورهای تاور اچ پی

سرورهای ایستاده اچ پی چندین وظیفه را انجام می دهند. آنها به دلیل طراحی مستقلی که دارند می توانند به راحتی به شبکه های موجود اضافه شوند. با توجه به اینکه داده ها در یک تاور واحد ذخیره می شوند (و نه در چندین دستگاه)، سرورهای تاور در مقایسه با سایر سرورهای دیگر نیاز به نگهداری کمتری دارند. با این حال، آنها می توانند نیازهای کابل کشی پیچیده ای داشته باشند و برای مدیریت به KVM و مدیریت چند جانبه نیاز داشته باشند.

کسب و کارهای کوچک معمولا سرورهای تاور را ترجیح می دهند چون قدرت پردازش را برای انجام کارهای مختلف؛ از مدیریت شبکه های شرکتی گرفته تا مدیریت پایگاه داده های عمومی را ارائه می دهند. سرورهای تک پرازنده ای (تک سوکتی) مانند انواع سرور های HP ML گزینه مقرون به صرفه تری برای پشتیبانی از ورک لود اصلی دفتر هستند؛ در حالی که سرورهای تاور دو پردازنده ای (دو سوکتی) مانند کیس های رندرینگ (ورک استیشن) مجموعه ای از ویژگی ها را برای پشتیبانی از عملیات سخت تر ارائه می دهند.

مزایای سرورهای تاور HP

در ادامه مقاله معرفی و مزایای سرورهای تاور HP میتوان افزود که این سرور ها طراحی بسیار ساده ای دارند. طراحی ساده تر بدین معناست که تراکم قطعات نسبت به سرورهای دیگر کمتر است. این باعث می شود سرورهای تاور راحت تر خنک شوند و احتمال آسیب دیدگی قطعات را کاهش دهند.

سرورهای تاور به راحتی در شبکه قابل شناسایی هستند چون می توانند ارزش نامحدودی را به یک شبکه موجود اضافه کنند. به عنوان مثال، در کسب و کارها می توان سرورهای اضافی را برای پشتیبانی یا افزایش تقاضا اضافه کرد.

قابل تنظیم و قابل ارتقاء هستند. هنگامی که به قدرت بیشتری نیاز دارید؛ سرورهای تاور به راحتی قابل ارتقاء هستند. یا می توانید بسته به نیازتان، سروری که دارید را به دقت پیکربندی کنید.
سرورهای تاور ایستاده نسبت به سرورهای رکمونت سر و صدای کمتری ایجاد می کنند. این به خاطر تراکم کمتر و تعداد فن های کمتر است.

 • یکی از معایب سرورهای تاور این است که به کابل کشی بیشتری نیاز دارند و عموما حجیم هستند؛ اما نیازهای مختلف کسب و کارهای کوچکتر را برآورده می کنند و دارای قیمت مناسبی هستند.

سازمان های مقیاس بزرگ؛ با نیازهای شبکه بیشتر؛ به احتمال زیاد متوجه خواهند شد که سرورهای رکمونت و سرورهای تیغه ای برای آنها ایده آل تر است.

معرفی و مزایای سرورهای تاور HP
معرفی و مزایای سرورهای تاور HP

تفاوت بین سرور ایستاده و کامپیوتر چیست؟

برای درک اینکه چرا ممکن است کسی بخواهد از سرور تاور استفاده کنید؛ باید تفاوت سرورها با کامپیوترهای دسکتاپ را بدانید. به طور کلی داده های سرور باید از چندین مکان در یک شبکه محلی یا شبکه گسترده قابل دسترسی باشد. این بدان معناست که اگر والدین شما عکس های خانوادگی خود را در سرور خانگی ذخیره کرده اند، در صورت اتصال به شبکه آنها می توانید به صورت از راه دور به این عکس ها دسترسی پیدا کنید. آنها همچنین می توانند از خانه خود به شما اجازه دسترسی بدهند.

کامپیوترهای دسکتاپ هم به طور کلی این کار را انجام می دهند اما به احتمال زیاد دارای قابلیت های سخت افزاری، ذخیره سازی؛ توان عملیاتی یا قدرت پردازشی نیستند تا بتواند این کار را در مقیاس بزرگ انجام دهد و 24 ساعته و بدون خرابی در دسترس باشند. بنابراین سرورهای تاور؛ سرورهایی هستند که شبیه کامپیوترهای شخصی هستند اما قادر به توزیع داده ها در مقیاس بزرگتر هستند. این منجر به ایجاد سوال بعدی می شود که چه کسی به این دسته از محصولات نیاز خواهد داشت.

چه کسی ترجیح می دهد از سرورهای Tower استفاده کند؟

برای شروع باید بگوییم که اکثر سرورهای تاور به گونه ای ساخته شده اند که روی رک هم نصب شوند. این بدان معناست که وقتی شخصی یک سرور تاور خریداری می کند، ممکن است قصد نداشته باشد آن را برای بلند مدت روی میز استفاده کند.

 • مزیت واقعی سرورهای تاور این است که می توان آنها را روی میز قرار داد.
 • اگر تصمیم به خرید سرور رکمونت دارید باید یک رک هم خریداری کنید.
 • لوازم جانبی وجود دارد که سرورهای رکمونت را به سرورهای تاور تبدیل می کند اما با ارتفاع U محدودی سازگاری دارند.

بنابراین اگر می خواهید سروری را به تنهایی در وضعیت عمودی قرار دهید؛ سرورهای تاور دقیقا این کار را انجام می دهند. آنها همچنین بر خلاف سرورهای رکمونت زیبا به نظر می رسند.

یک سرور رکمونت برای کسی که یا دارای سخت افزار IT اضافی است که روی رک نصب شده و یا می خواهد قدرت چند سرور را با هم ترکیب کند وسوسه انگیزتر خواهد بود. سرورهای رکمونت روی یک رک روی هم چیده شده اند که باعث می شود اتصال آنها به یکدیگر و بهره مندی از یک شبکه قوی تر ساده تر شود.

آیا سرورهای تاور به اندازه سرورهای رکمونت قدرتمند هستند؟

سرورهای تاور را می توان به اجزای مشابه هر سرور رکمونت اختصاص داد. قدرتمندترین سرورهای تاور بسیار بزرگتر از سیستم های دسکتاپ شما هستند چون می توانند چندین پردازنده، حافظه رم بیشتر، هارددیسک های بیشتر؛ فن های قدرتمندتر و البته یک مادربرد بزرگ را برای پشتیبانی از همه قطعات سرور در خود جای دهند.
از طرف دیگر عدم حضور در یک رک به این معناست که احتمال اتصال آنها به سرورهای دیگر کمتر است. وقتی تنها هستند؛ نمی توانند از برنامه هایی که وظایف مختلف را به سرورهای مختلف محول می کنند استفاده کنند.

تفاوت سرور با PC چیست؟

سرور تاور فقط یک سرور در داخل یک شاسی شبیه به کامپیوتر است. در اینجا چند مورد لیست شده است که این دستگاه ها را متفاوت از هم می کند. در ادامه مقاله معرفی و مزایای سرورهای تاور HP همراه ما باشید.

 • سرورهای تاور دارای درایوهای Hot Swap هستند. این بدان معناست که در حالی که سرورهای تاور شبیه به کیس های کامپیوتر هستند؛ اما یک قسمت مخفی برای نصب و برداشت هاردها وجود دارد.
 • قطعات سرور غالبا گران تر هستند و به مدت طولانی تری استفاده می شوند. آنها بسته به نوع کاربرد ممکن است قوی تر باشند.
 • سرورها از منابع اضافی و هارددیسک های بیشتر استفاده می کنند. اگر یکی از آنها خراب شود؛ نسخه پشتیبان تهیه می شود تا از تحمل پذیری خطا اطمینان حاصل شود.
 • در سرور تاور؛ ورودی / خروجی کمتری پیدا می کنید؛ یعنی اتصالاتی مانند HDMI و USB، اما آنها پورت های اترنت بیشتری را برای نیازهای شبکه ارائه میدهند.
 • اگر یک سرور تاور قدیمی داشته باشید ممکن است سوال کنید که می توانید از آن به عنوان یک سیستم دسکتاپ استفاده کنید؛ پاسخ مثبت است. آنها می توانند ویندوز؛ لینوکس و حتی سیستم عامل مک را اجرا کنند.

هر دوی سیستم های دسکتاپ و سرورهای تاور می توانند بازی های ویدیویی را اجرا کنند. در نهایت سرورها هنگام توزیع و محافظت از داده ها به خوبی می درخشند. آنها همچنین برای اجرای محاسبات شبانه روزی (مانند اجرا نرم افزارهای هوش مصنوعی؛ انجام تحقیقت علمی و غیره) عالی هستند.

 • برای مطالعه بیشتر مقاله انگلیسی تفاوت سرور و PC را مطالعه کنید.
 • بزودی ترجمه این مقاله در سایت کیهان سرور قرار خواهد گرفت.

از کجا می توان برای خرید سرورهای تاور HP اقدام کرد؟

کیهان سرور طیف گسترده ای از سرورهای تاور کارکرده و نیو را با کیفیت بالا را ارائه می دهد. شما می توانید به صورت آنلاین سرورهای ایستاده HP را بررسی کنید و برای خرید محصول مورد نظر خود کافیست که با ما تماس بگیرید.

اشتراک گذاری