نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL360 Gen7

نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL360 Gen7

سرور HPE ProLiant DL360 Gen7 یک سیستم تک یونیت ۱U است که می تواند از حداکثر ۲ پردازنده اینتل زئون و ۸ بی هارد و حداکثر ۳۲ گیگابایت حافظه پشتیبانی کند. در مورد حداکثر و حداقل پشتیبانی از میزان حافظه یا RAM در ادامه صحبت خواهیم کرد. آنچه که این ظرفیت را تغییر میدهد نوع رم مورد استفاده و تعداد اسلات و نوع پردازنده ها می باشد. این سرور رکمونت کوچک از پردازنده های زئون سری ۵۶۰۰ اینتل پشتیبانی می کند و قادر به انجام کارهای مختلف از کارهای عمومی ساده تا محاسبات عملکرد بالا می باشد. سرور کارکرده DL360 Gen7 از پرفروش ترین های ایران می باشد. اکنون اگر به دنبال خرید سرور DL360 Gen7 باشید مطمئنا از قیمت بسیار پایین آن شگفت زده خواهید شد. در ادامه با ” نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL360 Gen7 ” همراه ما باشید.

نقد و بررسی سرور HPE ProLiant DL360 Gen7

سرور HPE ProLiant DL360 Gen7 با دو پردازنده، ۱۸ اسلات DIMM و قابلیت ذخیره سازی حداکثر ۹.۶ ترابایت از قابلیت های عملکرد بالا پشتیبانی می کند. این سیستم نسبت به نسل قبلی تعداد پورت های شبکه دو برابری را ارائه می دهد. کنترلر HPE iLO 3.0 دسترسی کنترل از راه دور ۸ برابر سریعتر را نسبت به iLO 2.0 ارائه می دهد. با استفاده از سرور های نسل ۷، HPE منابع تغذیه رایج خود را عرضه می کند که دارای بهره وری انرژی ۹۲ درصدی است.

عملکرد سرور DL360 Gen7

در این سرور رکمونت حداکثر از دو پردازنده از سری ۵۵۰۰ زئون اینتل و ۵۶۰۰ زئون اینتل چهار هسته ای تا شش هسته ای پشتیبانی می شود. پردازنده های عملکرد بالا با یک X مشخص می شوند اما مدیران می توانند برای کاهش هزینه ها از پردازنده های کلاس L یا E که ولتاژ کمتری دارند استفاده کنند. اگر ترجیح می دهید که هزینه های کلی سیستم را کاهش دهید می توانید در این سیستم پردازنده های سری ۵۵۰۰ زئون اینتل را نصب کنید.

حافظه سرور اچ پی پرولیانت DL360 Gen7

در سرور HPE DL360 Gen7 ماژول های حافظه رجیستر شده (RDIMM) یا بافر نشده UDIMM DDR3 پشتیبانی می شوند اما ترکیب انواع مختلف حافظه پشتیبانی نمی شود. هر سوکت پردازنده شامل سه کانال حافظه است که از سه DIMM و در مجموع نه اسلات DIMM در هر پردازنده نصب شده پشتیبانی می کند و یا در مجموع سرور می تواند  از دو پردازنده و هجده اسلات DIMM پشتیبانی کند. با ۱۲ ماژول حافظه RDIMM سی و دو گیگابایتی سیستم می تواند از حداکثر ظرفیت حافظه ۳۸۴ گیگابایتی پشتیبانی کند. در هنگام استفاده از ماژول های حافظه ۱۶ و ۳۲ گیگابایتی تنها ۱۲ اسلات DIMM می تواند پشتیبانی شود و هر دوی پردازنده ها باید نصب شده باشند.

  • ترکیب انواع مختلف حافظه RAM در سرور HPE DL360 Gen7 پشتیبانی نمی شود.
  • اگر میخواهید از ماژول های حافظه با ظرفیت ۱۶ و ۳۲ گیگ استفاده کنید تنها میتوانید ۱۲ اسلات را پر کنید.

ذخیره سازی در سرور کارکرده HPE DL360 Gen7

مدیران می توانند از بین پیکربندی ۴ و ۸ بی هارد hot plug انتخاب خود را انجام دهند. هاردهایی که دارای فرم فکتور بزرگ هستند پشتیبانی نمی شوند. در صورت تمایل می توان یک درایو نوری اختیاری را به پیکربندی ۴ بی SFF اضافه کرد. حداکثر حافظه داخلی ۹.۶ ترابایتی در هنگاکم استفاده از ۸ بی هارد ۱.۲ ترابایتی SAS در هر هشت اسلات پشتیبانی می شود.

  • هاردهایی که دارای فرم فکتور بزرگ LFF هستند در سرور HPE DL360 Gen7 پشتیبانی نمی شوند.

توسعه و اسلات توسعه در HPE DL360 Gen7

در مجموع دو اسلات توسعه پشتیبانی می شود که یکی کارت شبکه PCIe با اندازه کامل و دیگری کارت پروفایل پایین است. برای پشتیبانی از کارت PCI-X در اسلات توسعه دوم، یک کیت رایزر باید خریداری شود. این سیستم نسبت به نسل های قبلی خود تعداد پورت های شبکه دو برابری را پشتیبانی می کند و در واقع ۴ پورت ۱GbE را ارائه می دهد.

مدیریت و کنترل در سرور HPE DL360 Gen7

با استفاده از نرم افزار HPE iLO3 که دمای سرور را نظارت می کند و سیگنال های اصلاحی را برای فن ها ارسال می کند این سرور در هنگام کار کردن خنک باقی می ماند. نرم افزار iLO3 به طور خودکار وضعیت سخت افزار را نظارت می کند و رابط های اختصاصی پردازنده، حافظه و شبکه را غیر فعال می کند. با پکیج مدیریتی ارتقاء داده شده کاربران می توانند مصرف انرژی خود را کنترل کنند و میزان انرژی مورد استفاده برای اجرای سیستم خود را در اختیار بگیرند. با استفاده از پنل تشخیصی که در جلوی سرور وجود دارد می توان عیب یابی را بهبود بخشید.

خلاصه و نتیجه گیری نهایی

سرور HPE ProLiant DL360 Gen7 قابلیت محاسبات با عملکرد بالا را در یک شاسی کوچک ۱U ارائه می دهد. پردازنده های سری ۵۵۰۰ و ۵۶۰۰ اینتل گزینه های مختلف عملکردی را با سرعت پردازنده ۱.۶۰ گیگاهرتز تا ۳.۴۶ گیگاهرتز ارائه می دهد. این سیستم از حداکثر ۱۸ اسلات DIMM در پیکربندی دو پردازنده ای پشتیبانی می کند اما هنگام استفاده از ماژول های حافظه ۱۶ و یا ۳۲ گیگابایتی  فقط حداکثر می توان ۱۲ اسلات DIMM را در اختیار داشت. کنترلر HPE iLO3 عملکرد کنترل از راه دور سریعتر و قابلیت مجازی سازی بهتری را نسبت به نسخه قبلی خود (iLO2) ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *