چگونه برای لپ تاپ خود هارد SSD پیدا کنیم؟
چگونه برای لپ تاپ خود هارد SSD پیدا کنیم؟

چگونه برای لپ تاپ خود هارد SSD پیدا کنیم؟ در چند سال اخیر ما شاهد پروتکل های اتصال و فرم فکتورهای جدیدی برای هاردهای SSD یا درایو حالت جامد بوده ایم. هاردهای SSD به خاطر اندازه کوچکی که دارند به راحتی در تبلت ها، نوت بوک ها و لپ تاپ ها جایگذاری می شوند. فرم فکتورها کوچکتر هستند، محفظه های اکسترنال وحود ندارد و این به SSD ها اجازه می دهد تا برای نصب در فضاهای کوچکتر مناسب باشند. تغییر در پروتکل های اتصالی نیز باعث کوچکتر شدن فرم فکتورها و افزایش سرعت جریان اطلاعات شد.  اما فرم فکتور و اتصالات جدید شانس بیشتری را برای خرید یک هارد ناسازگار به ارمغان آورد. ساده ترین راه برای یافتن هارد SSD مناسب استفاده از ابزار Crucial® Advisor™ و System Scanner است.

فرم فکتورهای SSD و پروتکل های اتصال

در حال حاضر هاردهای SS دارای شکل های متفاوتی هستند،  به این ترتیب فهمین اینکه  چه اندازه هارد SSD برای لپ تاپ شما مناسب است بسیار مشکل است. هاردهای اس اس دی 2.5 اینچ تنها اس اس دی است که به صورت تجاری در دسترس است. این فرم فکتور تغییر کرد و هاردهای اس اس دی 2.5 اینچ و M.2 به وجود آمد. اینکه کدام اندازه هارد مناسب لپ تاپ شما می باشد به اندازه اسلات موجود در لپ تاپ شما بستگی دارد. اسلات های درایو معمولا برچسب گذاری شده اند و مشخص شده اند که اندازه درست و اتتصال اسلات مناسب شما کدام است. رایج ترین کانکتورهای که وجود دارد SATA, mSATA و PCIe است. شما می توانید به دفترچه راهنمای مادربرد خود نگاه کنید تا اندازه اسلات درایو و پروتکل اتصال خود را شناسایی کنید. اگر شما از ابزارهای Crucial® Advisor™ یا System Scanner استفاده کنید پروتکل اتصال و اندازه هارد مورد نیازتان به شما نمایش داده می شود.

چگونه برای لپ تاپ خود هارد SSD پیدا کنیم؟

ظرفیت SSD

بیشترین انتخابی که شما می توانید داشته باشید ظرفیت هارد SSD است. اکثر هاردها دارای ظرفیت مابین 120 گیگابایت تا 2 ترابایت هستند. البته ظرفیت های بالاتر دارای قیمت بالاتر هستند. شما می توانید بر اساس بودجه ای که می خواهید صرف کنید اندازه هارد خود را مشخص کنید. شما همیشه باید هاردی که دارای فضای بیشتری نسبت به نیازهای فعلی تان است را خریداری کنید. اکثر شما به طور مداوم در حال ذخیره فیلم های موسیقی ، فیلم ها و فایل ها و عکس ها هستید به هاردی که دارای ظرفیت بالایی است نیاز دارید. شما نمی توانید ظرفیت هارد SSD خود را در یک سال افزایش دهید. اگر شما با کمبود فضاهای هارد برای ذخیره اطلاعات خود مواجه هستید باید استراتژی هایی برای پاک کردن هارد خود ( پاک کردن اطلاعات بدون استفاده) در نظر داشته باشید.

چگونه برای لپ تاپ خود هارد SSD پیدا کنیم؟

نتیجه گیری

مهمترین چیزی که در انتخاب هارد SSD لپ تاپ وجود دارد این است که مطمئن شوید که یک هارد سازگار را خریداری کرده اید. شما باید اندازه، شکل، پروتکل اتصال و ظرفیت را در نظر داشته باشید. با توجه به سخت افزار لپ تاپی که دارید تنها ظرفیت هارد است که تحت کنترل شما قرار دارد. برای ساده تر کردن کار خود می توانید از ابزارهای Crucial® Advisor™ و System Scanner است، بعد می توانید ظرفیت هارد سازگار خود را براساس بودجه ای که می خواهید صرف کنید انتخاب کنید.

اشتراک گذاری