نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

hp-proliant-dl360p-g8-gen8

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8 : سرور HP ProLiant DL360p Gen8 در اندازه ۱U طراحی شده تا نیازهای دیتاسنترهای بزرگی که نیاز به محاسبات متراکم دارند و همچنین کسب و کارهای کوچک و متوسطی که می خواهند از قابلیت اطمینان پلت فرم سرور Gen8 بهره ببرند را تامین کند. در حالی که سرور DL360 Gen9 اخیرا جایگزین DL360p شده است، کسانی که به دنبال سرور سازمانی عالی هستند بدون اینکه قدرتمندترین کامپیوترها را داشته باشند می توانند به طور قابل توجهی این کارایی و بهره وری را در سرور های HP Gen8 پیدا کنند و کارایی و قابلیت انعطاف پذیری سیستم خود را بهبود ببخشند.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

تا آنجایی که به سخت افزار مربوط می شود سرورهای سری HP ProLiant DL360p Gen8 دارای اندازه ۱U هستند و پیکربندی دو سوکته دارند و دارای یک کنترلر هوشمند آرایه P420i RAID با ۲ گیگابایت حافظه فلش پشتیبان گیری (FBWC) با حداکثر دو پردازنده اینتل E5-2600v2 یا E5-2600،  دو اسلات توسعه PCIe 3.0، و ویژگی های مدیریتی داخلی با قابلیت های فراوان می باشند.

سرور ما دارای درایوهای فرم فکتور کوچک (SFF) دو و نیم اینچی SAS, SATA یا SSD است در حالی که سایر پیکربندی های سرور ProLiant DL380p Gen8 دارای درایوهای فرم فکتور بزرگتر(LFF) سه و نیم اینچی است. پردازنده اینتل Xeon مدل E5-2600 به سرور DL360p اجازه می دهد تا حداکثر عملکرد، حافظه، اتصالات I/O و پهنای باند را برای برخی از ورک لودها تولید کند. ما در آزمایشگاه های StorageReview خود از سرور ProLiant DL360p Gen8 استفاده خواهیم کرد تا دستگاه های کوچک NAS را که شامل قدرت کافی هستند و از حافظه فلش پشتیبانی می کنند را تست کنیم.

NAS کوچک به طور فزاینده ای روش هایی را برای استفاده سازمان از برنامه های کاربردی مانند پایگاه داده های کوچک، استفاده از سناریوهای داخلی یا سناریوهای test/dev پیدا خواهد کرد. به این ترتیب سرور Gen8 به درستی کار می کند و به طور قابل اطمینانی از پیکربندی های قدیمی تر HP پشتیبانی می کند و نیازی به جدیدترین و بهترین قدرت های محاسباتی ندارد.

این سرور شامل دو پردازنده E5-2687 v2، و ۶۴ گیگابایت رم (۸ تا ماژول ۸ گیگابایتی)، دو هارد HHD سیصد گیگابایتی ۱۵K SAS برای بوت (RAID1)، آداپتور ۴ پورته اترنت اچ پی ۳۳۱FLR و یک HP Smart Array P420i/1GB با کنترلر ذخیره سازی FBWC (RAID0/1/1+0/5/5+0/6/6+0) است. برای ایجاد یک تست مناسب ما از کارت اترنت ۱۰G و کارت IB (که هر دو قطعات HP نیستند) نیز استفاده کردیم.

پردازنده سرور ProLiant DL360p Gen8

سرور HP ProLiant DL360p Gen8 از پردازنده خانواده اینتل Xeon E5-2600 v2 استفاده کرده است. مطمئنا اینتل قوی ترین و بهترین پردازنده ها را برای سنگین ترین پردازش ها تولید میکند. در ادامه به بررسی مشخصات پردازنده Xeon E5-2600 v2 می پردازیم. تراشه پردازنده Xeon E5-2600 v2 از سری C600 اینتل می باشد. در سرور HP ProLiant DL360p Gen8 تعداد دو عدد پردازنده تعبیه شده است که دارای هسته های ۱۲ یا ۱۰ یا ۸ یا ۴ می باشد.

فرم فکتور سرور

سرور مورد نظر تک واحد یا یک یونیته بوده و فضای حداقل را در رک به خود اختصاص میدهد. نوع منبع تغذیه (۲) اسلات بصورت هات پلاگ و ۵۰۰ وات می باشد.

اسلات های توسعه

حداکثر ۲ عدد که در زیر توضیح داده شده است.

 • ۱ PCIe 3.0 x8 – اسلات Low profile  وفتی که با ۱ پردازنده نصب شده فعال شده باشد
 • ۱ PCIe 3.0 x16 – اسلات Full-height, half-length وقتی که با ۱ پردازنده نصب شده فعال شده باشد

حافظه کش

 • ۳۰  مگابایت (۱ عدد)  سطح ۳ برای پردازنده های ۱۲ هسته ای
 • ۲۵ مگابایت (۱ عدد) سطح ۳ برای پردازنده های ۱۰ هسته ای
 • ۲۰ مگابایت (۱ عدد) سطح ۳ برای پردازنده های ۸ هسته ای
 • ۱۵ مگابایت (۱ عدد) سطح ۳ برای پردازنده های ۶ هسته ای
 • ۱۰ مگابایت (۱ عدد) سطح ۳ برای پردازنده های ۴ هسته ای
 • ۵ مگابایت (۱ عدد) سطح ۳ برای پردازنده های ۲ هسته ای

حافظه رم سرور DL360p

حداکثر ۷۶۸ گیگابایت می باشد. اسلات های حافظه ۲۴ عدد (۱۲ اسلات DIMM برای هر پردازنده/ ۴ کانال برای هر پردازنده/ ۳ DIMM برای هر کانال) می باشد.

نوع حافظه سرور DL360p Gen8

 • حداکثر ظرفیت (LRDIMM) : 768 گیگابایت ( ۲۴ عدد ۳۲ گیگابایتی با فرکانس ۱۰۶۶ مگاهرتز)
 • حداکثر ظرفیت (RDIMM) : 384 گیگابایت ( ۲۴ عدد ۱۶ گیگابایتی با فرکانس ۱۳۳۳ مگاهرتز)
 • حداکثر ظرفیت (UDIMM): 128 گیگابایت (۱۶ عدد ۸ گیگابایتی با فرکانس ۱۳۳۳ مگاهرتز)
 • حداکثر ظرفیت (HDIMM) : 384 گیگابایت (۲۴ عدد ۱۶ گیگابایتی با فرکانس ۱۳۳۳ مگاهرتز)

گرافیک

استاندارد گرافیک Matrox G200 یکپارچه

 • ۱۲۸۰ x 1024 (32bpp)
 • ۱۹۲۰ x 1200 (16bpp)

حافظه مدیریت سیستمHP iLO 4 سرور HP ProLiant DL360p Gen8

 • ۱۶ مگابایت فلش
 • ۲۵۶ مگابایت DDR3 با ECC (112 مگابایت بعد از ECC و ویدیو)

ذخیره سازی: ۴ عدد LFF SAS/SATA/SSD یا ۱۰ عدد SFF SAS/SATA/SSD یا ۸ عدد SFF SAS/SATA/SSD که بستگی به مدل دارد.

کارت های کنترلر

کنترلر شبکه : ۱ عدد آداپتور اترنت ۱Gb 331FLR  چهار پورته برای هر کنترلر یا ۱ عدد آداپتور ۱۰Gb 530FLR-SFP+ Ethernet دو پورته برای هر کنترلر، که بستگی به مدل دارد.

کنترلر ذخیره سازی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

 • مدل های Entry : HP Smart Array P420i/ZM (RAID0/1/1+0)
 • مدل های Base : HP Smart Array P420i/1GB با FBWC (RAID0/1/1+0/5/5+0/6/6+0)
 • مدل Performance: HP Smart Array P420i/2GB با FBWC (RAID0/1/1+0/5/5+0/6/6+0)
 • مدل های Energy Star (بسته به مدل یکی از موارد زیر را شامل می شود):

–          HP Smart Array P420i/1GB FBWC (RAID0/1/1+0/5/5+0/6/6+0)

–          HP Smart Array P420i/ZM (RAID0/1/1+0)

حداکثر فضای ذخیره سازی داخلی

 • Hot Plug SFF SAS, ۱۲.۰TB, ۱۰x 1.2TB
 • Hot Plug SFF SATA, ۱۰.۰TB, ۱۰x 1TB
 • Hot Plug LFF SAS, ۱۲.۰TB, ۴x 3TB (with optional LFF drive cage)
 • Hot Plug LFF SATA, ۱۶.۰TB, ۴x 4TB (with optional LFF drive cage)
 • Hot Plug SFF SAS SSD, ۸.۰TB, ۱۰x 800GB
 • Hot Plug SFF SATA SSD, ۴.۰TB, ۱۰x 400GB
 • Hot Plug LFF SATA SSD, ۳.۲TB, ۴x 800GB (with optional LFF drive cage)

فن های سیستمی بسته به مدل شامل یکی از موارد زیر می باشد:

 • ۶ ماژول فن استاندارد در مدل های ۱ پردازنده
 • ۸ ماژول فن استاندارد در مدل های ۲ پردازنده ای

ابعاد و وزن سرور HP ProLiant DL360p Gen8

 • ابعاد (پهنا، عمق، ارتفاع): ۴۳.۴۵cm x 62.23cm x 2.97cm
 • وزن : ۱۷.۴ کیلوگرم

مدیریت سرور Gen8

 • مدیریت زیرساخت
 • موتور مدیریت iLO، کنترل بصری،موتور مدیریت iLO، کنترل بصری ( اختیاری)

طراحی و ساخت سرور  DL360p Gen8

مدیریت کابل و رک لغزنده به DL360p اجازه می دهد تا با کشیدن به طرف بیرون آن را از رک خارج کنید که این کار بدون قطع شدن هر گونه کابل از سرور انجام می شود. نسخه Barebones از DL360p را می توان بدون ریل  یا با یک مونت اصطکاکی بدون اسلایدر خریداری کرد.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

پنل جلویی DL360p مجهز به ۲ پورت USB و یک کانکتور VGA است. واحد ما دارای هشت سینی درایو ۲.۵ اینچی SFF  است. همچنین یک اسلات برای درایو نوری اختیاری در سمت چپ سینی hot plug وجود دارد. صفحه نمایش بصری SID اطلاعات مفیدی را برای کاربران فراهم می آورد به طوری که کاربران می توانند خرابی های سرور را تشخیص دهد و مطمئن شود که همه چیز به خوبی اجرا می شود.

اگر هیچگونه خرابی وجود نداشته باشد و سلامت سیستم نرمال باشد چراغ های LED سبز خواهد شد. اگر خرابی رخ دهد و به طوری که سیستم بتواند به کار خود ادامه دهد رنگ بنفش می شود و اگر یک خرابی بحرانی رخ دهد به طوری که سبب خاموش شدن سیستم شود رنگ چراغ های LED قرمز خواهد شود.

دو چراغ LED (NIC 1 link/activity) وجود دارد که وضعیت شبکه را با نور سبز نمایش می دهد و نشان می دهد و اگر لینک شبکه وجود نداشته باشد هیچ نوری را نشان نمی دهد. اگر مسئله ای وجود داشته باشد که بدون باز کردن محفظه بتوان آن را سرویس دهی کرد این موضوع از طریق چراغ های External Health LED اعلام خواهد شد اما اگر اگر نیاز به باز کردن محفظه وجود داشته باشد از طریق چراغ Internal Health LED به شما اعلام خواهد شد.

توجه داشته باشید که اینها بستگی به مدل سرور شما دارد و ممکن است چراغ LED وجود داشته باشد یا نداشته باشد. HP دارای سرور DL360p با امکاناتی مفید و بسیاری از سخت افزارها و قطعات است. به عنوان مثال سینی درایو شامل چراغ های LED است که چراغ سبز به کاربر می گوید درایو در حال فعالیت است و خاموش بودن چراغ نشان دهنده این است که هیچ فعالیتی در حال انجام نیست، Locate LED که دارای رنگ آبی یکنواخت است به این معناست که درایو توسط برنامه هاست در حال شناسایی است در حالی که رنگ آبی فلش زن به این معناست که برداشتن درایو باعث خرابی های منطقی شده است در حالی که خاموش بودن چراغ به این معناست که به طور امن درایو برداشته شده است.

چراغ های LED وضعیت درایو به کاربران اطلاعات بسیار مفیدی می دهد گرچه فلش زدن تمام چراغ های درایو به صورت همزمان کمی دردناک به نظر می رسد اما واضح است که دقیقا چه اتفاقی افتاده است. HP واقعا به کاربران می گوید که در داخل سرور چه اتفاقی  رخ داده است و آنها می توانند خطای خاص را تشخیص دهند.

مدیریت پنل عقب سرور  DL360p Gen8

برای راحتی کاربر، در پنل عقب همچنین اتصالات مختلفی از جمله VGA و دو پورت USB (هر چند دو پورت VGA را نمی توان به طور همزمان استفاده کرد). پورت های دیگر عبارتند از رابط سریال، کانکتور ماوس و کیبورد، پورت های NIC و کانکتور iLO 2/NIC وجود دارد. در زیر درپوش  یک سطح عالی از جزئیات و طراحی هوشمند وجود دارد که تمرکز زیادی روی قابلیت کاکرد آسان دارد و سرور DP360 Gen8 به گونه ای طراحی شده است که در فرم فکتورهای ۱U استفاده شود. این سرور حداقل کابل کشی را در داخل شاسی دارد که این امر به علت مسیریابی کابل هایی مادربرد است به طور مثال کابل هارد ذخیره سازی در جلو قرار گرفته است.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

به دلیل طراحی بدون ابزار این سرور، ارتقاء، تعویض و نصب قطعات و سخت افزارهای جدید خیلی ساده است، شما هرگز نباید از پیچ گوشتی یا سایر ابزارها برای نصب اکثر قطعات از جمله فن ها، DRAM یا آداپتور PCIe استفاده کنید. علاوه بر این HP یک دیاگرام سخت افزاری کامل را در کاور سیستم قرار داده است تا قطعات به راحتی شناسایی شوند. در ادامه مقاله نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8 با کیهان سرور همراه باشید.

خنک سازی سرور DL360p Gen8

خنک نگه داشتن سرور یکی از موضوعاتی است که همیشه باید مدیریت شود. همچنین تمام فن های درون HP DL360p باید اتصال سریع خود را حفظ کنند و بتوان با برداشتن محفظه بالایی به راحتی عوض شوند. اچ پی یک طراحی کولینگ هوشمند را طراحی کرده است که شامل فن های سریع است و از طریق حذف کابل های غیرضروری به تهویه هوا و کارایی کمک کرده است.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

سرور DL360p همیشه جریان هوای داخل شاسی سرور را فراهم می کند و تضمین می کند که تمام قطعات تا حد امکان خنک باقی می مانند . همچنین این سرور شامل یک آرایه سه بعدی از سنسورهای حرارتی است که کمک می کند تا به طور دقیقی فن های سرور کنترل شود و در حالی که سر و صدای غیر ضروری فن و مصرف برق کاهش پیدا کرده است باعث صرفه جویی در هزینه های کولینگ و خنک کنندگی مانند اجزای داخلی شود. علاوه براین کاربران می توانند میزان خنک سازی مورد نیاز خود را از طریق بایوس تغییر دهند و در صورت نیاز تمام گزینه های کولینگ اتوماتیک را برای به حداکثر رسانی جریان هوا به کار ببرند.

مدیریت سرور DL360p

HP iLO Management Engine یک مجموعه کامل از قابلیت های تعبیه شده را به همراه دارد و حمایت و مدیریت یکپارچه و البته آسان را فراهم می کند که در تمام سرورهای ProLiant Gen8 استاندارسازی شده است. برخی از قابلیت های این سرور عبارتند از : HP iLO, HP Agentless Management, HP Active Health System, HP Intelligent Provisioning, and HP Embedded Remote Support

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

HP Active Health System یکی از اجزای مهم HP iLO Management Engineاست که مانیتورینگ مداوم را فراهم می کند و یش از ۱۶۰۰ پارامتر سیستمی را مانیتور می کند. هر تغییر پیکربندی منفردی که توسط کاربر ایجاد می شود برای حل دقیقتر مشکل ثبت می شود و زمان تولید یا توصیف خطاها را کاهش می دهد. سرور این کار را انجام می دهد در حالی که روی عملکرد سیستم هیچ تاثیری نمی گذارد. تمام اطلاعاتی که توسط Active Health جمع آوری شده به طور ایمن و جدا از سیستم عامل و جدا از هر گونه اطلاعات مشتری ثبت می شود. کاربران می توانند به صورت ایمن فایل Active Health را در عرض چند دقیقه به متخصص پشتیبان اچ پی ارسال کنند تا به حل موثر مشکل کمک کنند.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

HP Agentless Management توابع مدیریت هسته ای را برای اجزای داخلی سیستم ارائه می دهد (از جمله نظارت بر سلامت و هشدار مستقیم از iLO) و همه اینها بدون نصب هیچ درایو یا ایجنتی صورت می گیرد. این قابلیت برای پیکربندی و راحتتر و بدون توجه به سیستم عامل و یا وضعیت فعلی اش و پشتیانی از زیر سیستم هایی مانند پردازنده ها، حافظه، سنسورهای حرارتی، فن ها، منبع تغذیه، کنترلر SmartArray (از جمله ماژول های کش) و درایوهای فیزیکی و منطقی (داخل سرور) که به کنترلر SmartArray وصل شده اند  انجام می گیرد. کاربران خیلی ساده فقط کابل شبکه iLO و کابل کاور را وصل می کنند و سرور با استفاده از iLO سلامت سرور را با هشدارهای SNMP کنترل و مدیریت می کند.

اچ پی یک ابزار Provisioning (ابزار پیکربندی سرور) را فراهم کرده است که سریعتر و ارزانتر است. تمام درایوها و ابزارهای نرم افزاری مورد نیاز از قبل درون سرور HP ProLiant DL360p Gen8 بارگذاری شده اند و دیگر نیازی به درایورهای آنلاین یا لود شدن از دیسک نمی باشد. کاربران خیلی ساده در طول بوت سرور کلید ّ۱۰ را فشار می دهند تا کار شروع شود و اگر نرم افزار سیستمی منسوخ شده باشد به طور اتوماتیک آخرین نسخه از اینترنت دانلود می شود.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

همچنین این سرور شامل ابزارهای مختلف دیگری برای مدیریت زیرساخت ها و از جمله HP Insight Control است که به کاربران قابلیت های مدیریت پیشرفته تر زیر ساخت های سرور HP ProLiant DL360p Gen8 را ارائه می دهد.  HP Insight Online با HP Remote Support به صورت ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته  ارائه می شود و  دسترسی شخصی شده به همراه نظارت از راه دور را برای بخش فناوری اطلاعات را در هر مکان و زمانی فراهم می آورد. با استفاده از HP SmartUpdate، می توانید زمان استقرار و پیچیدگی آپدیت سیستماتیک زیرساخت های سرور را در دیتا سنتر کاهش دهید.

برنامه پیکربندی و مدیریت HP Smart Storage Administrator (SSA) همراه با اینترفیس منحصر به فرد محصولات HP Smart Storage و راه حل های سریع راه اندازی، پیکربندی و مدیریت کنترلرهای HP Smart Arrays و همچنین آداپتورهای HP SAS Host Bus ارائه می شود. HP SSA همچنین کاربران را قادر می سازد تا از قابلیت های رمزنگاری استفاده کنند ( که یک راه حل رمزنگاری اطلاعات مبتنی بر کنترلر است که در سرور HP ProLiant Gen8 برای محافظت از اطلاعات ذخیره شده در کنترلر HP Smart Array Px3x استفاده می شود). در ادامه مقاله نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8 با ما همراه باشید.

HP SSD Smart Path را فعال کنید و بهینه سازی ها و اولویت های مختلف کنترلرها و درایورها را ایجاد کنید. علاوه بر این SSA می تواند در مجیط کاربری به یک یا چند سرور  اعمال شود و دارای قابلت اسکریپت SSA برای پیکربندی قابل تنظیم است که می تواند به صورت همزمان در چند سرور مستقر شود. این قابلیت به ویژه برای سرورهای HP ProLiant به روز شده تا تجربه ذخیره سازی را بهبود داده و به طور مداوم با ویژگی های جدید و ویژگی های مختلف برنامه های Smart Storage که آنها منتشر می کنند به روز می شوند.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

گزینه های سخت افزاری سرور HP ProLiant DL360p Gen8

سرورهای سری HP DL360p Gen8 را می توان با دو پردازنده خانواده اینتل مدل Xeon E5-2600  و حداکثر ۲ اسلات  PCIe 3.0 I/O برای ارتباطات اضافه تر و گسترش فضای ذخیره سازی پیکربندی کرد. پیکربندی پایه برای هر پردازنده شامل یک اسلات Full-Height/Half-Length x16 PCIe 3.0 و یک اسلات low-profile x8 PCIe 3.0 می باشد. HP پیکربندی های مختلف ی را ارائه می دهد و قابلیت های ارتقاء از جمله منبع تغذیه اضافی و اسلات FlexibleLOM برای گزینه های شبکه سازی QDR/FDR InfiniBand یا ۱۰ Gigabit Ethernet یا ۱Gigabit را ارائه می دهد.

هر سوکت پردازنده اینتل مدل Xeon E5-2600 حاوی ۴ کانال حافظه است که از سه DIMM  پشتیبانی می کند که در مجموع دوازده DIMM نصب شده که در مجموع برای اهداف تجاری بیست و چهار DIMM برای هر سرور استفاده می شود که نیاز به ظرفیت حافظه بالاتر دارد. سرور ProLiant DL360p Gen8 همچنین از HP SmartMemory ( که برای بهبود عملکرد حافظه و ارتتقاء توابع مورد نیاز است)، RDIMM، UDIMM و LRDIMM حداکثر تا ۷۶۸ گیگابایت ( ۲۴ عدد ۳۲ گیگابایتی با فرکانس ۱۰۶۶ مگاهرتز) پشتیبانی می کند. سرور HP ProLiant DL360p Gen8 مجهز به پورت  iLO اختصاصی و همچنین iLO Management Engine است که شامل Intelligent Provisioning, Agentless Management, Active Health System و Remote Support یکپارچه که قبلا مور بحث قرار گرفت می باشد.

تجزیه و تحلیل ورک لود برنامه

به منظور درک ویژگی های عملکرد دستگاه های ذخیره سازی سازمانی، ضروری است که زیرساخت ها و ورک لودهای برنامه های موجود در محیط های تولید لایو یا زنده مدل سازی شود. برای افزایش سطح تجزیه و تحلیل در سیستم های ذخیره سازی  SMB NAS، اچ پی StorageReview را در پیکربندی سرور DL360p Gen8 قرار داده است تا بارگذاری تولید شده برای SQL Server با اهداف ذخیره سازی NAS تست شود. در حالی که تست های مقیاس- بزرگتر ما از یک دیتابیس TPC-C با مقیاس ۳۰۰۰ ( حدود ۶۸۵ گیگابایت)، تست های آرایه NAS کوچکتر با پایگاه داده هایی در مقیاس ۲۵۰ تا ۵۰۰ (۵۷ گیگابایت و ۱۱۲ گیابایت) استفاده می کند.

پیکربندی HP DL360p Gen8 Virtualized SQL Server

۲ عدد پردازنده Intel Xeon E5-2687 ( با فرکانس ۳.۴ گیگاهرتز، ۲۰ مگابایت کش، ۸ هسته ای)

۶۴ گیگابایت( ۸ ماژول ۸ گیگابایتی) حافظه ۱۳۳۳Mhz DDR3 Registered RDIMMs

Hypervisor: VMware ESXi 5.1

سیستم عامل مهمان: ویندوز سرور ۲۰۱۲

ذخیره سازی بوست

 • HP Smart Array P420i/1GB​
 • (۲) ۳۰۰GB 15K SAS HDD in RAID1

Emulex OneConnect OCe11102-NT ۱۰GBase-T (10GbE RJ45) PCIe 2.0 Dual-Port HBA

آداپتور HP Ethernet 1Gb 4-port 331FLR

آداپتور Mellanox ConnectX-3 InfiniBand Single-Port

Netgear ProSafe GS752TXS Smart 52-port Switch

 • ۴۸ ۱GbE Ports, 4 10GbE SFP+ Uplink Ports
 • ۱۷۶Gb/s Aggregate Bandwidth

Synology DiskStation 1813+

 • ۸ سینی ۳.۵ اینچ HDD/SSD
 • ۴ اتصال شبکه ۱GbE

پروتکل تست StorageReview Microsoft SQL Server OLTP از پیش نویس فعلی بنچمارک Transaction Processing Performance Council’s Benchmark C (TPC-C) استفاده می کند که یک بنچمارک آنلاین است که فعالیت های یافت شده در محیط برنامه های کاربردی پیچیده را شبیه سازی می کند. بنچمارک TPC-C به بنچمارک های عملکردی که برای سنجش نقاط قوت و تنگناهای زیرساخت های ذخیره سازی در محیط پایگاه داده استفاده می شود نزدیکتر است. برای بنچمارک های زیر ما ورک لودهای ۲.۵K و ۵K کاربران مجازی را اندازه گیری می کنیم ما Synology DS1813 را به همراه ۸ هارد HDD در RAID10 یا ۲ هارد SSD در RAID1 را نصب کردیم.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

در تست SQL Server ما با پیکربندی Synology 1813+ HDD، ۲.۵K VU نتایج مشابه با تنظیمات HGST NAS ۴TB (522.5TPS), WD Pro Red Pro 4TB (۵۱۹.۳TPS), WD Red 6TB (518.6TPS) و ۸ درایو WD Se 4TB (502.2TPS) بود.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

وقتی تحت ورک لود سرور VU ظاهر می شود میانگین تاخیر Seagate 6TB ES.3 به ۲۶ میلی ثانیه میرسد که قابل توجه است. درایوهای HGST تاخیر کلی ۴۱ میلی ثانیه را نشان داد در حالی که WD Red Pro دارای تاخیر ۷۲ میلی ثانیه، WD Red دارای تاخیر ۷۹ میلی ثانیه ای و WD Se دارای تاخیر ۲۳۸ میلی ثانیه ای بود.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

وقتی که ورک لود سرور ۵K VU تغییر پیدا کرد ما دو پیکربندی Samsung 845DC و دو پیکربندی Micron M500DC SSD ( در RAID1)  را به تست بنچمارک خود اضافه کردیم.  در اینجا، هاردهای اس اس دی سامسونگ و Micron تقریبا TPS یکسان ۱۰۵۰.۰ را از طریق Synology 1813+ بدست آورد. پیکربندی های HGST, WD Red, WD Red Pro و WD Se HDD به ترتیب مقادیر ۱۰۲۸.۱TPS, 1019.2TPS, 981.6TPS و ۹۴۵.۲TPS را بدست آوردند در حالی که درایو Seagate مقدار ۱۰۳۱.۷TPS را بدست آورد.

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

وقتی که عملکرد تاخیر کلی ورک لود سرور VU ظاهر می شود تنظیمات SSD  سامسونگ و Micron به ترتیب ۱۴ میلی ثانیه و ۱۵ میلی ثانیه را نمایش می دهد. پیکربندی های Synology DS1813+ HDD ما میانگین تاخیر ۱۲ میلی ثانیه را برای HGST، ۱۶۳ میلی ثانیه را برای WD Red، ۳۵۴ میلی ثانیه را برای WD Red Pro و ۵۴۹ میلی ثانیه را برای WD Se نمایش می دهد در حالی که این تاخیر برای Seagate 6TB حدود ۱۰۵ میلی ثانیه است

نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

نتیجه گیری نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8

سرور HP ProLiant DL360p Gen8 برای دیتاسنترهای بزرگی که نیاز به محاسبات متراک بالایی دارند و همچنین شرکت های کسب و کار کوچک و متوسط که به دنبال ارزش ها، انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان پلت فرم سرور Gen8 اچ پی هستند طراحی شده است.  این سرور iLO Management Engine و دیگر نوآوری های سرور را ارائه می دهد که به مدیریت و پشتیبانی یکپارچه را ساده می کند تا همگام سازی ها را ایجاد کنند. مانند نسخه قبلی، اچ پی توانایی پیشرفت  های اصلی موجود در فناوری DL360p را دارد مانند کنترلر Smart Array P420i RAID که از ۲ گیگابایت FBWC، حداکثر دو پردازنده Intel E5-2600v2 یا E5-2600 و دو اسلات توسعه PCIe 3.0 پشتیبانی می کند. پردازنده Intel Xeon E5-2600 به سرور DL360p اجازه می دهد تا عملکرد بسیار خوبی برای اتصال I/O و پهنای باند را برای ورک لودهای سنگین را تولید کند. همچنین واضح است که اچ پی روی دمای سرور تمرکز کرده است چونکه طراحی کولینگ در سرور DL360p  بسیار بهتر از قبل طراحی شده است. اچ پی به جای استفاده از فن های سرعت بالا که کابل های اضافی را دارد کولینگ هوشمندی را طراحی کرده است که می تواند کارایی و تهویه هوای خوبی را فراهم کند. ما همچنین دریافتیم که فن های داخلی DL360p ( که از قابلیت ” اتصال سریع” استفاده می کنند) راحت نصب می شود و آرایه ای سه بعدی از سنسورهای حرارتی دقیقا سرعت و جهت را کنترل می کند تا موجب کاهش سرو صدای فن شود. در آزمایشگاه ما DL360p از لودهای پایگاه داده درایو هاست شده در فضای ذخیره سازی اشتراکی در تست SQL Server مقیاس کوچک  استفاده می شود. با استفاده از Synology DS1813+ برای ارائه iSCSI LUNs در SQL VM ما، ما میانگین تاخیر سراسری ترکیبات HDD و SSD را محاسبه کردیم. ما شاهد عملکرد فوق العاده ای بودیم و همچنین زمان تاخیر بسیار کمی را حین استفاده از هاردهای اس اس دی مشاهده کردیم. با داشتن گزینه های شبکه سازی و ذخیره سازی آنبرد و همچنین قابلیت گسترش مناسب در فرم فکتور ۱U، سرور DL360p Gen8 یک پلت فرم توانا برای برآورد نیازهای اصلی برنامه های کاربردی بود.

مزایای سرور DL360 G8

 • پلت فرم مقاوم
 • مجموعه کامل مدیریت سرور
 • گزینه های عالی شبکه سازی آنبرد

حرف آخر

سرور HP ProLiant DL360p Gen8 یک پلت فرم محاسباتی با تراکم بالا است که وقتی که هزینه و قابلیت اطمینان و آخرین و بزرگترین تکنولوژی ها مورد نیاز است بسیار مناسب است. حتی دوسال پس از راه اندازی اولیه، سرور DL360p به عنوان یک سرور سازمانی مقاوم به خوبی در SMB و دیتاسنترهای مقیاس بزرگ کار می کند. امیدوارم مقاله نقد و بررسی سرور HP ProLiant DL360p Gen8 رضایت شما را جلب کرده باشد.

برای خرید سرور استوک و دست دوم HP DL360 Gen8  با سایت کیهان سرور تماس حاصل فرمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *