مشخصات پردازنده گلد ۵۱۱۷ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5117)

مشخصات پردازنده گلد 5117 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5117)

 پردازنده گلد ۵۱۱۷ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5117) یکی دیگر از سی پی های سروری است که در دسته پردازنده های Intel® Xeon® Gold قرار می گیرد. این محصول حافظه رم ECC با ظرفیت و سرعت بالا را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید روی بهبود عملکرد، قابلیت اطمینان و امنیت سخت افزاری پیشرفته آن حساب باز کنید. پردازنده های گلد به طور کلی از سوکت های ۳۶۴۷ پشتیبانی می کنند تا عملکرد عالی را در اختیار شما قرار دهند. با خرید پردازنده گلد ۵۱۱۷ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5117) برای سرورهای HP Gen 10 می توانید به عملکرد و بهره وری عالی دست پیدا کنید و این تنها به خاطر وجود حافظه های سریعتر، دسترس پذیری بهتر و قابلیت اطمینان بیشتر می باشد.

مشخصات پردازنده گلد ۵۱۱۷ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5117)

پردازنده گلد ۵۱۱۷ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5117) جزو سی پی یوهای سروری محسوب می شود و شما می توانید آن را در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی (HP G10) پیدا کنید. اینتل این پردازنده را با ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری و بر اساس معماری Skylake ساخت و در ۱۱ جولای ۲۰۱۷ در قالب پردازنده های خانواده اسکبیل (Intel® Xeon® Scalable Processors) به بازار عرضه کرد.

۵۱۱۷ پردازنده ای ۱۴ هسته ای و ۲۸ نخی است که سرعت پردازش پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز و سرعت توروبی ۲.۸۰ گیگاهرتز را ارائه می دهد. با خرید سی پی یو سروری می تواند از حداکثر ۱۹.۲۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم اینتل (L3) استفاده کنید. پردازنده ۵۱۱۷ برای کار کردن به ۱۰۵ وات انرژی نیاز دارد و حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۴۰۰ مگاهرتز را در اختیار شما قرار می دهد.

از ویژگی های این پردازنده می توان به Hyper-Threading Technology, integrated memory controller, Intel Virtualization Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) اشاره کرد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 5117
تاریخ معرفی ۱۱ جولای ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۴
تعداد نخ ها ۲۸
فرکانس پایه پردازنده ۲.۰۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۲.۸۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۱۹.۲۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۲
توان مصرفی ۱۰۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2400
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 5118  و  Intel Xeon Gold 5117

سی پی یو ۵۱۱۸ یک پردازنده ۱۲ هسته ای و ۲۴ نخی است در حالی که پردازنده ۵۱۱۷ از ۱۴ هسته و ۲۸ نخ پشتیبانی می کند. هر دوی پردازنده ها قابل اورکلاک نیستند و فناوری Hyperthreading را ارائه می دهند. ۵۱۱۸ سرعت پردازش پایه ۲.۳۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز را در حالت چند هسته ای ارائه می دهد. در حالی که پردازنده ۵۱۱۷ دارای فرکانس پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۴۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد. ۵۱۱۸ تقریبا ۱۷ مگابایت حافظه کش را ارائه می دهد در حالی که ۵۱۱۷ حدود ۱۹ مگابایت حافظه کش سطح سوم دارد.

هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Skylake SP و لیتوگرافی ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با فرکانس ۲۴۰۰ مگاهرتز پشتیبانی می کنند. همچنین این پردازنده ها از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647، توان مصرفی ۱۵۰ واتی و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 5117  و  Intel Xeon Gold 5122

سی پی یو سروری ۵۱۲۲ یک پردازنده ۴ هسته ای و ۸ نخی است که قابل اورکلاک نمی باشد و حدود ۱۷ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد، در مقابل سی پی یو سروری ۵۱۱۷ یک پردازنده ۱۴ هسته ای است که قابل اورکلاک نمی باشد و حدود ۱۹ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد. پردازنده ۵۱۲۲ سرعت پردازش پایه ۳.۶۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را پشتیبانی می کند در حالی که پردازنده ۵۱۷۷ دارای سرعت پردازش ۲.۰۰ گیگاهرتز در حالت پایه، سرعت توربو ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۴۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد. هر دوی این پردازنده ها از فناوری Hyperthreading که به ازای هر هسته دو نخ را ارائه می دهد پشتیبانی می کنند.

هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده اند و از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰،  فناوری ساخت ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647، توان مصرفی ۱۰۵ وات و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. با وجود این که هر دو سی پی یو از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 پشتیبانی می کنند اما پردازنده ۵۱۲۲ از سرعت حافظه ۲۶۶۶ مگاهرتز و پردازنده ۵۱۱۷ از سرعت حافظه ۲۴۰۰ مگاهرتز حمایت می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 5117

در حال حاضر پردازنده Intel Xeon Gold 5117 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازندهIntel Xeon Gold 5117 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *