مشخصات پردازنده گلد ۵۲۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5220)

مشخصات پردازنده گلد 5220 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5220)

 پردازنده گلد ۵۲۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5220) یک سی پی یو ۱۸ هسته ای است که عملکرد و سرعت شما را افزایش می دهد. علاوه بر این، فناوری مجازی سازی امکان انتقال به محیط های بیشتر را فراهم می آورند. فناوری SpeedStep پیشرفته پشتیبان شده توسط این محصول به شما امکان می دهد که بین عملکرد و مصرف انرژی تعادل ایجاد کنید.

فناوری نظارت حرارتی این پردازنده از طریق چندین قابلیت مدیریت حرارتی؛ از پردازنده و سیستم در برابر خرابی های ناشی از حرارت محافظت می کند. VT-x با جداول صفحه گسترده (EPT)که به عنوان ترجمه سطح دوم آدرس (SLAT) هم شناخته می شود، شتابدهی لازم برای برنامه های مجازی حافظه محور را فراهم می آورد. پردازنده گلد ۵۲۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5220) با قابلیت های زیاد، گزینه ای ایده آل برای تقریبا تمام برنامه های کاربردی و زیرساخت های سازگار با داده های شما است.

مشخصات پردازنده گلد ۵۲۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5220)

پردازنده گلد ۵۲۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5220) در ۲ آوریل ۲۰۱۹ به بازار عرضه شد. این پردازنده جزو سی پی یوهای نسل دوم Intel® Xeon® Scalable است که بر اساس معماری Cascade Lake و با استفاده از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری ساخته شده. این سی پی یو کلاس سرور را می توان در سرورهای اچ پی نسل ۱۰ (HP G10) پیدا کرد.

این محصول ۱۸ هسته و ۳۶ نخ پردازشی را در اختیار شما قرار می دهد. سرعت پردازش اطلاعات توسط این پردازنده ۲.۲۰ گیگاهرتز در حالت پایه است که تا سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز قابل افزایش است. پردازنده گلد ۵۲۲۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5220) تقریبا ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش را در اختیار شما قرار می دهد و برای کار کردن به ۱۲۵ وات انرژی نیاز دارد. این در حالی است که شما می توانید از حداکثر ۱ ترابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۷ مگاهرتز استفاده کنید.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Cascade Lake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 5220
تاریخ معرفی ۲ آوریل ۲۰۱۹
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۸
تعداد نخ ها ۳۶
فرکانس پایه پردازنده ۲.۲۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۲
توان مصرفی ۱۲۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۱ ترابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2667
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 5218  و  Intel Xeon Gold 5220

سرعت پردازش پایه ۲.۳۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۲.۷۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای فرکانس پردازنده ۵۲۱۸ که یک سی پی یو سرور ۱۶ هسته ای و ۳۲ نخی است را به شما اعلام می کند. در مقابل پردازنده ۵۲۲۰ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی است که سرعت پایه ۲.۲۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۲.۵۰ گیگاهرتز را در حالت چند هسته ای در اختیار شما قرار می دهد. هر دوی این پردازنده های غیر قابل اورکلاک هستند و از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند، به همین خاطر است که شما به ازای هر هسته دو نخ پردازشی را دریافت می کنید.

پردازنده ۵۲۱۸ حافظه کش سطح سوم ۲۲.۰۰ مگابایتی را ارائه می دهد در حالی که پردازنده ۵۲۲۰ دارای حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایتی است. هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Cascade Lake و فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از قابلیت هایی مانند حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰؛ AES-NI، سوکت LGA 3647، انرژی ۱۲۵ وات و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6130  و  Intel Xeon Gold 5220

۶۱۳۰ یک پردازنده ۱۶ هسته ای و ۳۲ نخی است در حالی که ۵۲۲۰ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی است. هر دوی این پردازنده ها قابل اورکلاک نیستند و از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند. ۶۱۳۰ دارای سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است و ۲۲.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد، در مقابل پردازنده ۵۲۲۰ سرعت پردازش پایه ۲.۲۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای، سرعت ۲.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را به همراه ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در اختیار کاربران قرار می دهد.

هیچ کدام از این سی پی یوها از پردازنده گرافیکی ادغام شده پشتیبانی نمی کنند و هر دو از حافظه های رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، ۱۲۵ وات انرژی مصرفی؛ AES-NI، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro         پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردزانده ۶۱۳۰ بر اساس معماری Skylake SP و پردازنده ۵۲۲۰ بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده اند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 5220

در حال حاضر پردازنده Intel Xeon Gold 5220 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازندهIntel Xeon Gold 5220 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *