مشخصات پردازنده گلد ۶۲۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6254)

مشخصات پردازنده گلد 6254 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6254)

 پردازنده گلد ۶۲۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6254) یکی از پردازنده های زئون است که از همان معماری پردازنده های دسکتاپ استفاده می کند اما با برخی از ویژگی های پیشرفته همراه است. شما می توانید در پردازنده های Xeon تعداد هسته، رم، حافظه کش بیشتری استفاده کنید. به لطف این قابلیت های پیشرفته پردازنده هایی مانند ۶۲۴۵ عملکرد لازم سطح سازمانی را فراهم می آورد و بسیار محبوب است.

سرورهای بازی به پردازنده، فرکانس و قابلیت اطمینان سریع نیاز دارند و از این رو پردازنده های زئون به دلیل تعداد هسته ها بالاتر، همیشه مورد علاقه گیمرها بوده اند. همچنین وقتی که عملکرد و قیمت پردازنده های زئون را با پردازنده های Core i7 مقایسه می شود، پردازنده های Xeon عملکرد بالایی را ارائه می دهند.

پردازنده های Intel Xeon دارای پردازنده گرافیکی آنبرد می باشند و به همین خاطر شما نیاز به خرید کارت گرافیک مستقل دارید. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره شود این است که گرافیک های آنبرد توسط برخی از بازی ها پشتیبانی نمی شوند، در این صورت باید به هر حال کارت گرافیک نصب شود.

اورکلاکینگ قابلیتی است که کاربر را قادر می سازد تا با سرعت کلاک بالاتر از حد توصیه شده کار کند. این قابلیت در پردازنده های Core i5 یا Core i7 موجود است اما در پردازنده های زئون وجود ندارد. با این حال، ولتاژ و تنظیمات بایوس پردازنده باید متناسب با آن تنظیم شود وگرنه منجر به آسیب دیدن پردازنده و قطعات دیگر می شود. با کمک اورکلاک می توانید به سرعت پردازش بیشتری دست پیدا کنید و از این رو، بهره وری را افزایش دهید.

پردازنده های زئون برای انجام ورک لودهای سنگین و شدید طراحی شده ایت. این پردازنده ها برای کاربرانی که با ورک استشین ها کار می کنند گزینه ای ایده آل هستند. اگر برنامه های شما به بیشترین تعداد هسته ها نیاز دارند، پردازنده های زئون همان چیزی هستند که نیاز دارید.

مشخصات پردازنده گلد ۶۲۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6254)

پردازنده گلد ۶۲۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6254) یکی از پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable است که بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است. این پردازنده با استفاده از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری ساخته شده است و در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی استفاده می شوند.

این سی پی یو سرور دارای ۱۸ هسته و ۳۶ نخ است و با سرعت پایه ۳.۱۰ گیگاهرتز پردازش ها را انجام می دهد. در صورت لزوم این پردازنده سرعت خود را در حالت توربو تا ۴.۰۰ گیگاهرتز قابل ارتقاء است. سی پی یو ۶۲۵۴ از ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم و حداکثر ۱ ترابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند و انرژی مصرفی آن ۲۰۰ وات است.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Cascade Lake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

HPE BL460c Gen10

HPE DL560 Gen10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6254
تاریخ معرفی ۲سال ۲۰۱۹
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۸
تعداد نخ ها ۳۶
فرکانس پایه پردازنده ۲.۱۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۲۰۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۱ ترابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2933
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6154  و  Intel Xeon Gold 6254

سی پی یو های ۶۱۴۵ و ۶۲۵۴ هر دو پردازنده های ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی هستند که قابل اورکلاک نیستند. شما در پردازنده ۶۱۵۴ می توانید از سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای استفاده کنید در حالی که پردازنده ۶۲۵۴ از سرعت پایه ۳.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. ۶۱۵۴ دارای ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم است در حالی که پردازنده ۶۲۵۴ دارای ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش است.

۶۲۵۴ بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند. در مقابل ۶۱۵۴ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کند. هر دو پردازنده از حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647، انرژی مصرفی ۲۰۰ واتی و فناوری های VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Platinum 8260  و  Intel Xeon Gold 6254

۸۲۶۰ یک پردازنده ۲۴ هسته ای و ۵۸ نخی است در حالی که ۶۲۵۴ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی است. هیچ کدام از این پردازنده ها قابل اوکلاک نیستند. ۸۲۶۰ دارای سرعت پایه ۲.۴۰ گیگاهرتز؛ سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۴۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد در مقابل پردازنده ۶۲۵۴ دارای سرعت پایه ۳.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد. پردازنده ۸۲۶۰ دارای ۳۵.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم است در حالی که پردازنده ۶۲۵۴ دارای ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش است.

هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده اند و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردازنده ۸۲۶۰ از ۱۶۵ وات و ۶۲۵۴ از ۲۰۰ وات انرژی مصرفی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6254

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6254 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6254 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *