مشخصات پردازنده اینتل زئون سیلور ۴۱۱۰ (Intel Xeon Silver 4110)

مشخصات پردازنده اینتل زئون سیلور 4110 (Intel Xeon Silver 4110)

 در ۱۱ جولای سال ۲۰۱۷ اینتل پردازنده ای با نام Intel Xeon Silver 4110 به بازار عرضه کرد. این همان پردازنده ای است که می توانید در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی مانند سرور رک HP ProLiant DL160 Gen10 یا سرور عملکردی HPE ProLiant DL380 Gen10 و یا سرور تاور HPE HP ProLiant ML350 G10 پیدا کنید.

سرورهای نسل ۱۰ اچ پی (HP Gen10)

به دلیل بازار رقابتی که وجود دارد، کسب و کارها به دنبال راه حل هایی هستند که امکان نوسازی زیرساخت های شبکه انها را فراهم سازد. بخش های فناوری اطلاعات برای دستیابی عملکرد مورد نیازشان به سرعت نیاز دارند و در عین حال هم به دنبال گزینه های مقرون به صرفه هستند.

برای سازمان هایی که به دنبال سرعت بخشیدن کسب و کار خود در دنیایی که ترکیبی ز فناوری اطلاعات، عمومی و خصوصی را ارائه می دهد، سرورهای قدرتمند نسل ۱۰ اچ پی می تواند کلید موفقیت باشد. HPE با ارائه سرورهای Gen 10 امن ترین سرورهای استاندارد جهان را به بازار عرضه کرد.

چرا مشتریان باید به دنبال خرید سرور Gen 10 اچ پی باشند؟

کسب و کارهای برای دستیابی مداوم به نتایج، باید عملکرد خود را به حداکثر مقدار ممکن برسانند. سرورهای HPE Gen10 سازگاری سریع فناوری اطلاعات را برای برآورده کردن نیازهای در حال تغییر فراهم می آوردسرورهای Gen 10 همچنین امنیت لازم برای محافظت از دارایی های دیجیتال را فراهم می آورد. قابلیت های امنیتی بی نظیر ، استفاده از بهترین نوآوری ها در کلاس خود، تشخیص بدافزارها و ریکاوری سیستم عامل توسط این سرورهای HP ارائه می شود.

سرورهای Gen 10 اچ پی به مشتریان کنترل اقتصادی را ارائه می دهند. سازمان ها این توانایی را دارند که فقط به منابع سرور مورد استفاده خود بپردازند و تحمیل هزینه های غیر قابل کنترل را کاهش دهند. قیمت سرورهای اچ پی نسل ۱۰ با نتایج مورد نیاز کسب و کارها مطابقت دارد و می توانند بر اساس نیازهای غیر قابل پیش بینی بازار تنظیم شوند.

از Gen 10 به عنوان فرصتی برای ارتقاء شبکه های اترنت ۱ گیگابایتی خود به اترنت ۱۰ گیگابایتی استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که این سرورها می توانند قابلیت های عملکردی جدیدی را برای شما به ارمغان بیاورند. با استفاده از سرورهای HP Gen10 می توانید از حافظه اضافی؛ ذخیره سازی و منبع تغذیه مناسب استفاده کنید و امنیت، قابلیت اطمینان و بهره وری را برای ورک لودهای مختلف خود تقویت کنید.

مشخصات پردازنده اینتل زئون سیلور ۴۱۱۰ (Intel Xeon Silver 4110)

Intel Xeon Silver 4110 یک میکروپروسسور سرور با عملکرد متوسط ۶۴ بیتی است که ۸ هسته را ارائه می دهد. این پردازنده توسط اینتل در اواسط سال ۲۰۱۷ معرفی شد. پردازنده اینتل زئون سیلور ۴۴۱۰ مبتنی بر معماری Skylake است و در یک فرآیند ۱۴ نانومتری ساخته شده است. این پردازنده با سرعت پایه ۲.۱ گیگاهرتز و سرعت توربو حداکثر ۳ گیگاهرتز کار می کند و از ۸۵ وات برق استفاده می کند. در حالی که از ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله از نوع DDR4-2400 پشتیبانی می کند.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Silver 4110
تاریخ معرفی ۱۱ جولای ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۸
تعداد نخ ها ۱۶
فرکانس پایه پردازنده ۲.۱۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۰۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۱۱ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۲
توان مصرفی ۸۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2400
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Silver 4110 با Intel Xeon Silver 4208

با مقایسه مشخصات این دو پردازنده متوجه ویژگی های مشترکی در آنها خواهید شد، به طور مثال هر دو پردازنده ار فرکانس پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند در حالی که سرعت در حالت توربو و یک هسته و چند هسته ای متفاوت است. در حال تک هسته ای ۴۱۱۰ دارای سرعت توربو ۳.۰۰ گیگاهرتز است در حالی که پردازنده ۴۲۰۸ از سرعت توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند. در مقایسه در حالت چند هسته ای پردازنده ۴۱۱۰ سرعت توربو ۲.۶۰ گیگاهرتز را ارائه می دهد اما ۴۲۰۸ از سرعت توربو ۲.۲۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند.

هر دو پردازنده ۸ هسته ای هستند از قابلیت Hyperthreading پشتیبانی می کنند و قابلیت اورکلاک ندارند. حافظه کش پشتیبانی شده توسط هر دو پردازنده ۱۱ مگابایت است. هر دو از حافظه رم DDR4-2400 شش کاناله ECC، ۴۸ لاین PCIe، PCIe ورژن ۳.۰ پشتیبانی می کنند. از مشترکات دیگر این دو پردازنده می توان به فناوری ۱۴ نانومتری، پشتیبانی از سوکت LGA 3647 و توان مصرفی ۸۵ وات اشاره کرد. در حالی که پردازنده ۴۱۱۰ اینتل براساس معماری Skylake SP و پردازنده ۴۲۰۸  اینتل بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Silver 4110 با Intel Xeon Silver 4210

با مقایسه این دو پردازنده اینتل می توان متوجه شد که تفاوت ها بیشتر از شباهت ها هستند. ۴۱۱۰ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است در حالی که ۴۲۱۰ بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده است. پردازنده ۴۱۱۰ یک پردازنده ۸ هسته ای است که با سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو در حالت تک هسته ای ۳.۰۰ گیگاهرتز و در حالت چند هسته ای ۲.۶۰ گیگاهرتز کار می کند، در حالی که ۴۲۱۰ یک پردازنده ۱۰ هسته ای است که سرعت پایه آن ۲.۲۰ گیگاهرتز، سرعت توربو در حالت تک هسته ای ۳.۲۰ گیگاهرتز و در حالت چند هسته ای ۲.۴۰ گیگاهرتز می باشد. حافظه کش ۴۱۱۰ معادل ۱۱ مگابایت است در حالی که ۴۲۱۰ از ۱۳.۷۵ مگابایت حافظه کش پشتیبانی می کند.

با وجود این تفاوت ها هر دو پردازنده اینتل از ۸۵ وات انرژی استفاده می کنند، حافظه رم ۶ کاناله از نوع DDR4-2400، فناوری ۱۴ نانومتری و سوکت مورد پشتیبانی LGA 3647 می باشد. ۴۸ لاین PCIe ورژن ۳.۰ و پشتیبانی از حافظه رم ECC از قابلیت های مشترک دیگر این دو پردازنده هستند.

قیمت پردازنده Xeon Silver 4110

در حال حاضر پردازنده Xeon Silver 4110 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Intel Xeon Silver 4110 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

2 thoughts on “مشخصات پردازنده اینتل زئون سیلور ۴۱۱۰ (Intel Xeon Silver 4110)

  1. Pingback: بنچمارک ها و مروری بر پردازنده Intel Xeon Silver 4114 - کیهان سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *