ارتباط نوع Broadband یک

ارتباط نوع Broadband یک


ارتباط نوع Broadband: به ارتباطات قدیمی بستر تلفن و به ویژه خطوط dial-up در اصطلاح فنی خطوط باند نازک یا Narrowband گفته می شد. با گذشت زمان اینگونه سرویس ها دیگر پاسخگوی نیاز مشتریان نبودند و تکنولوژی جدیدتری به نام باند پهن یا Broadband برای جایگزینی این سرویس قدیمی ارائه شد. این سرویس هم می توانست در قالب سرویس های DSL و هم در قالب کابلی ارائه شود چه بسا که در شبکه های داخلی سازمانی نیز شاهد استفاده از ارتباطات Broadband هستیم. سازمانی به نام ITU که مخفف International Telecommunications Union است از Broadband به عنوان ارتباطی یاد می کند که می تواند سرعتی بالاتر از ۱.۵ مگابیت بر ثانیه را ارائه دهد. علاوه بر این تکنولوژی انتقال Broadband به مرور زمان برای بهینه سازی استفاده از پهنای باند بسیار زیادی که در بسترهای فیبر نوری ارائه شده بود نیز مورد استفاده قرار گرفت. Broadband باعث شد امکان دسترسی با کیفیت به سرویس های اینترنتی از قبیل پخش ویدیو ، بازی ، VOIP یا تلفن اینترنتی و سرویس هایی این قبیل فراهم شود (ارتباط نوع Broadband یک).

تصویری از ارتباطات Broadband

ارتباطات Broadband اطمینان حاص کرد که دسترسی سریع به مجموعه ای از اطلاعات آنلاین ، ایمیل ، سرویس های چت و بسیاری از سرویس های ارتباطی دیگر برای استفاده در اینترنت مهیا می شود. بسیاری از سرویس های اینترنتی که امروزه استفاده می شوند بر روی خطوط Narrowband اصلا امکان اجرا شدن را ندارند و به ناچار مجبور به استفاده از Broadband هستیم. امروزه تنوع زیادی در ارائه سرویس های DSL به وجود آمده است که از آن جمله می توانیم به SDSL یا Symmetric Digital Subscriber Line و HDSL یا High bit Rate Digital Subscriber Line اشاره کنیم. پایه و اساس هم تکنولوژی هایی که عنوان کردیم این است که بتوانند اطلاعات دیجیتال را با کانال های ارتباطی پر سرعت منتقل کنند (ارتباط نوع Broadband).

  • ADSL در واقع خودش یک نوع راهکار Broadband است بنابراین هر دو ویژگی های یکسان و زیرساخت شبکه یکسانی دارند
  • ارتباطات ADSL بهترین گزینه برای مواقعی می باشند که وابستگی اطلاعاتی بیشتر در حوزه Downstream وجود دارد اما Broadband می تواند راهکارهای بسیار متنوعی بر اساس شرایط موجود ارائه کند فارق از بحث محدودیت های پهنای باند برای Downstream و Upstream ای که از سمت مشتریان درخواست می شود (ارتباط نوع Broadband یک).
  • Broadband قابلیت پیاده سازی شدن روی انواع بسترهای ارتباطی از قبیل کابل ، DSL ، موبایل و وایرلس و … را دارد اما سرویس های DSL صرفا توانایی استفاده از بسترهای ارتباطی کابل های مسی را دارند.
  • ADSL ممکن است در همه مناطق در دسترس نباشد و این به خاطر محدودیت های مسافتی است که در این تکنولوژی وجود دارد اما سرویس های Broadband می توانند با استفاده از بسیاری از تکنولوژی ها مانند کابل ، ماهواره ، فیبر و بسیاری دیگر از بسترهای ارتباطی تا فواصل بسیار طولانی اطلاعات را منتقل کنند. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد (ارتباط نوع Broadband).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *