سرور HPE ProLiant DL360e Gen8

سرور HPE ProLiant DL360e Gen8

سرور HPE ProLiant DL360e Gen8

سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 یک سرور رکمونت دو سوکته می باشد که عملکرد بالا را همراه با گزینه های ذخیره سازی مختلف ارائه می دهد بدین صورت از طیف گسترده ای از برنامه ها و نرم افزارها پشتیبانی میکند. این سرور دارای ۱۲ اسلات رم با ظرفیت حافظه ۳۲ گیگابایتی و هارد ذخیره سازی ۹.۶ ترابایتی در شاسی کوچک تک یونیته ۱U خود است و یک پیشنهاد عالی برای کسب و کارهایی که با محدودیت فضا مواجه هستند، می باشد. در بین سرورهای تک یونیته اچ پی، سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 بهترین قیمت و کارایی را برای کاربر دارا می باشد.

توضیحات کلی سرور DL360e Gen8

سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 یک پلت فرم دو پردازنده ۱U است که برای هر دو کاربرد سازمانی و SBM ایده آل است. این سرور با استفاده از چیپست C600 اینتل ساخته شده است و می تواند از حداکثر دو پردازنده Xeon E5-2400 یا Xeon E5-2400 v2 پشتیبانی کند. البته توجه داشته باشید که سرور DL360p Gen8 از پردازنده های اینتل زئون سری Xeon E5-2600 یا Xeon E5-2600 v2 پشتیبانی میکند. از بهترین پردازنده ها برای سرور DL360p می توان به CPU 2690v2 یا پردازنده CPU 2680v2 اشاره کرد. این سیستم می تواند با هاردهای فرم فکتور کوچک sff یا بزرگ LFF پیکربندی شود و مدیران می توانند محیط ذخیره سازی را برای ورک لودهای پیش بینی شده ایجاد کنند. در پیکربندی دو پردازنده ای حداکثر ۱۲ عدد DIMM حافظه DDR3 پشتیبانی می شود و حداکثر ظرفیت ۳۲ گیگابایتی برای دستیابی راحت به برنامه های حافظه محور پشتیبانی می شود. نرم افزار مدیریت از راه دور HPE iLO4 شامل قابلیت های پیشرفته مدیریت پاور می باشد تا هزینه های عملیاتی را در پایین ترین مقدار خود نگه دارد.

سرور HPE ProLiant DL360e Gen8

خصوصیات سرور کارکرده یا نیو HPE DL360e Gen8

پردازنده ها:  این سرور پردازنده های خانواده Intel® Xeon® processor E5-2400 v2 و E5-2400 v1 را پشتیبانی میکند.

چیپست: در پردازنده های پشتیبانی شده از چیپست Intel C610 Series Chipset استفاده میشود.

حافظه: همانطور که میدانید سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 میتواند از ۳۲ گیگابایت حافظه پشتیبانی کند. سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 دارای ۱۲ اسلات رم DIMM می باشد. تکنولوژی پشتیبانی شده در سرور مورد نظر DDR3 SmartMemory می باشد.

  • حداکثر حافظه LRDIMM پشتیبانی شده: ۳۸۴ گیگابایت حافظه LRDIMM با باس ۱۳۳۳ مگاهرتز
  • حداکثر حافظه RDIMM پشتیبانی شده: ۱۹۲ گیگابایت حافظه RDIMM با باس ۱۳۳۳ و ۱۶۰۰ مگاهرتز
  • حداکثر حافظه UDIMM پشتیبانی شده: ۹۶ گیگابایت حافظه UDIMM با باس ۱۳۳۳ مگاهرتز

ذخیره سازی: قابلیت بسیار بالا و متنوعی در سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 برای ذخیره سازی و استوریج بهینه شده است. در زیر میتوانید گزینه های متنوعی را برای اهداف متفاوت انتخاب کنید.

Hot Plug SFF SAS ۹.۶TB ۸ x 1.2TB
Hot Plug SFF SATA ۸.۰TB ۸ x 1TB
Hot Plug LFF SAS ۱۶.۰TB ۴ x 4TB
Hot Plug LFF SATA ۱۶.۰TB ۴ x 4TB
Hot Plug SFF SAS SSD ۶.۴TB ۸ x 800GB
Hot Plug SFF SATA SSD ۶.۴TB ۸ x 800GB
Hot Plug LFF SATA SSD ۳.۲TB ۴ x 800GB
۸ SFF drive bays total with Optical drive bay

۴ LFF drive bays total with Optical drive bay

کنترلرها:  در سرور سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 و با توجه به مدل دستگاه و سرور میتوانید کنترلرهای Dynamic Smart Array B120i برای هارد ساتا و یا Smart Array B320i برای هارد SAS استفاده کنید. بهترین انتخاب HP Smart Array P420/1GB FBWC می باشد. این کنترلر آرایه های رید بندی RAID 0/1/1+0/5/5+0+6/6+0 را پشتیبانی میکند.

کنترلر شبکه و گرافیک: کنترلر ۳۶۶i با کارت شبکه ۴ پورت ۱ گیگ – روی سرور کارت گرافیک Matrox G200 قرار دارد.

پاور: دو عدد پاور هات پلاگ ۲Flex Slots

رکمونت۱ یونیت

عملکرد سرور اچ پی پرولیانت DL360e Gen8

این سرور با استفاده از تراشه C600 اینتل می تواند از دو پردازنده Xeon E5-2400 یا E5-2400 v2 پشتیبانی کند. اینتل از یک فرآیند ساخت جدیدی استفاده کرده است تا پردازنده های V2 خود را به صورت قدرتمندتر ایجاد کند و پردازنده به صورت خنک تری اجرا شود. در واقع، با تغییر فناوری ساخت پردازنده ۳۲ نانومتری به ۲۲ نانومتری  افزایش عملکرد قابل ملاحظه ی به همراه سرعت کلاک سریعتر، تعداد هسته های بیشتر و کش L3 بیشتری (در مقایسه با پردازنده های V1 ) ارائه شده است.

حافظه سرور پرولیانت DL360e Gen8

هر پردازنده در این پلت فرم دو سوکته حاوی ۳ کانال حافظه است که از حداکثر دو اسلات DIMM حافظه DDR3 پشتیبانی می کند. در پیکربندی تک پردازنده ای از حداکثر شش DIMM برای فراهم آوردن حافظه ۱۶ گیگابایتی پشتیبانی می شود در حالی که در پیکربندی های دو پردازنده ای می توان از تعداد اسلات های DIMM دو برابری برای فراهم آوردن حداکثر حافظه ۳۲ گیگابایتی پشتیبانی کرد. این سرور می تواند از ماژول های حافظه غیر بافر شده (UDIMM)، رجیستر شده (RDIMM) و کاهش – بار (LRDIMM) پشتیبانی کند اما نمی تواند از ترکیب انواع حافظه ها پشتیبانی کند. HPE SmartMemory برای افزایش عملکرد در سرورهای ProLiant Gen8 طراحی شده است و دارای ویژگی های پیشرفته خاصی برای کاهش برق مصرفی است.

ذخیره سازی DL360e Gen8

در سرور اچ پی HPE ProLiant DL360e Gen8 این سیستم می تواند از هر دو پیکربندی هارد فرم فکتور بزرگ (LFF) و فرم فکتور کوچک (sff) پشتیبانی کند. پیکربندی های sff از حداکثر ۸ هارد برای فراهم آوردن فضای ذخیره سازی ۹.۶ ترابایت پشتیبانی می گند (هنگامی که از هاردهای ۱.۲ ترابایتی SAS استفاده می شود). پیکربندی های LFF می توانند حداکثر از ۴ هارد پشتیبانی کنند و می توانند فضای ذخیره سازی دو برابری (حداکثر ۱۶ ترابایتی) را فراهم آورند. نسخه های sff (برای پشتیبانی از هاردهای فرم فکتور بزرگ یا بلعکس) قابل ارتقاء نیستند. هر دو پیکربندی دارای فضای کافی برای قرار دادن درایو نوری می باشد. با HPE’s intuitive SmartDrive اچ پی مدیران می توانند به سادگی وضعیت هارد را تعیین کنند.

سرور HPE ProLiant DL360e Gen8

قدرت توسعه در سرور DL360e

سرور HPE DL360e Gen8 از یک اسلات پروفایل کوچک PCIe 2.0 و یک اسلات ارتفاع کامل / طول کامل PCIe 3.0 پشتیانی می کند تا ارتباطات و ذخیره سازی بیشتری را ارائه دهد. حداکثر ۷ پورت USB را می توان در این سرور پیدا کرد که دو تا در جلوی شاسی و چهار تا در پشت و یک پورت هم به صورت اینترنال قرار گرفته است.

مدیریت سرور DL360e

در سرور سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 مدیران می توانند با استفاده از نرم افزار iLO4 به صورت از راه دور سرور را مدیریت کنند، ارتقاء دهند و تنظیمات را به صورت از راه دور انجام دهند. iLO4 به صورت خودکار فن های سرور را تنظیم می کند تا سیستم به صورت مناسبی خنک بماند و همچنین توان عملیاتی سایر قطعات (مانند حافظه، منبع تغذیه و پردازنده ها) به صورت از راه دور قابل نظارت می باشند. راه اندازی iLO4 ساده است و این برنامه دارای یک رابط کاربر پسند می باشد و مدیریت سرور را برای مدیران تازه کار راحت و بدون استرس می کند.

خلاصه بررسی سرور DL360e

سرور HPE ProLiant DL360e Gen8 دارای شاسی ۱U است که برای کسب و کارهایی که با محدودیت فضا مواجه هستند و نیاز به سیستمی قدرتمند با دو پردازنده دارند ایده آل می باشد. مدیران می توانند این سرور را با پردازنده های Intel Xeon E5-2400 یا Xeon E5-2400 v2 خریداری کنند. پردازنده های V2 دارای عملکرد سیستم کلی بیشتری هستند و نسبت به پردازنده های V1 تعداد هسته های بیشتری را ارائه می دهد. بسته به ذخیره سازی مورد نیاز کسب و کارها، این سیستم می تواند با هاردهای فرم فکتور بزرگ یا کوچک پیکربندی شود. قابلیت های مدیریت از راه دور و رابط کاربری کاربر پسند آن مدیریت بدون استرس را فراهم آورده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *