3 دلیل برای خرید حافظه از تولید کنندگان اصلی
3 دلیل برای خرید حافظه از تولید کنندگان اصلی

خرید حافظه از تولید کنندگان اصلی … چرا؟ فقط تعداد انگشت شماری از شرکت های جهان حافظه تولید می کنند اما صدها شرکت وجود دارند که قطعات مونتاژ شده را به فروش می رسانند و ادعا می کنند آنها را خودشان تولید کرده اند. چند تا از بهترین دلایل خرید حافظه از تولید کنندگان اصلی این است که سه مرحله کنترل کیفیت در طری فرآیند ساخت انجام می شود که عبارتند از تست های محافظتی، تست سوختن، تست کد ردیابی.

سه دلیل برای خرید حافظه از تولید کنندگان اصلی

تست کد ردیابی

اگر شما به تراشه حافظه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که یک سری اعداد روی تراشه چاپ شده است. این اعداد برای شناسایی و حل مشکلاتی که ممکن است در ماژول رخ دهد استفاده می شود. با استفاده از کد ردیابی، سازندگان تراشه (مانند Micron) می توانند تعیین کنند که چه بخشی ساخته شده است و می تواند تراشه مشکل دار را تا ویفر سیلیکونی ردیابی کند. با ساخت پایگاه داده ای از این اطلاعات، تولیدکنندگان تراشه می توانند به صورت دقیق تری علت مشکلات حافظه، نحوه رفع آنها را شناسایی کنند و یک دسته از ماژول های جدیدی که بهتر از قبل هستند را تولید کنند. با گذشت زمان، این پیشرفت ها در فرآیند ساخت، تاثیر قابل توجهی روی کیفیت ماژول دارد که تولیدکنندگان شخص ثالت نمی توانند آن را تقلید کنند. وقتی که شما از یک تولیدکننده اصلی خرید می کنید می توانید از فناوری ماژولی استفاده کنید که در طول زمان به طور مداوم بهبود پیدا کرده اند.

تست سوخت

علاوه بر مزایای کد ردیابی، تولیدکنندگان معتبر از یک فرآیند به نام “تست سوخت” استفاده می کنند که به تولید ماژول های با کیفیت بالاتر می پردازد و در طی تست سوخت، تولید کننده اصلی تراشه ها را تحت درجه ای بالا قرار می دهند تا بخش کوچکی از تراشه های مشکل دار در هر دسته را شناسایی شوند. با شناسایی و از بین بردن این تراشه های مشکل دار قبل از رسیدن این تراشه ها به دست مشتری، تولیدکنندگان اصلی قادر به دستیابی به سطح بالاتری از کیفیت و قابلیت اطمینان هستند.

تست محافظتی

تست محافظتی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که یک تراشه حتی در شرایط عملیاتی غیر معمول درست کار خواهد کرد. در داخل کامپیوتر، درجه حرارت و سایر متغییرها غالبا متغییر هستند و تست محافظتی کمک می کند که تراشه در این شرایط کار کند. وقتی تراشه های حافظه تولید می شوند، آنها باید به طور معمول در محدوده خاصی قرار بگیرند تا سطح قابل قبولی از عملکرد بدست آید. به عنوان مثال، گفته می شود که یک تراشه نیاز دارد تا یک پارامتر خاص میان 10 تا 20 را داشته باشد تا پذیرفته شود. به جای تعیین فرآیند تست، هر تراشه که کمتر از 10 یا بیشتر از 20 است به عنوان تراشه های خراب در نظر گرفته می شوندو به این ترتیب زمانی که تراشه حافظه در یک موقعیت واقعی استفاده مب شود تراشه قادر خواهد بود که عملکرد مطلوبی را ارائه دهد. با تست و تایید تراشه های تحت تست محافظتی تولید کننده اصلی حافظه می تواند تغییرات طبیعی که حافظه می تواند در دنیای واقعی تجربه کند را در نظر داشته باشد. از آنجا که Crucial یک حافظه پریمیوم برند Micron است یکی از بزرگترین تولیدکنندگان حافظه در جهان است که ماژول های باکیفیت و قابل اطمینان را تضمین می کند. حافظه پریمیوم همان حافظه عمومی نیست بلکه سطح جدیدی از قابلیت اطمینان است.

اشتراک گذاری