مشخصات پردازنده گلد ۵۱۱۵ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5115)

مشخصات پردازنده گلد 5115 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5115)

 پردازنده گلد ۵۱۱۵ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5115) یکی از سی پی یوهای Intel® Xeon® Scalable است که یک پلت فرم قدرتمند برای دیتاسنترها را فراهم می آورد تا قدرتی تکاملی را ایجاد کند. این پردازنده با تقویت طراحی، سطح جدیدی از همگرایی و قابلیت های پلت فرم را در محاسبات، ذخیره سازی، حافظه، شبکه و امنیت تنظیم می کند. شرکت ها و ارائه دهندگان خدمات ابری و ارتباطی حالا می توانند بلندپروازانه ترین طرح های دیجیتالی خود را با یک پلت فرم بسیار متنوع و سرشار از قابلیت های مختلف پیش ببرند.

در همه زیرساخت ها (از شرکت ها تا برنامه های محاسبات تخصصی) پلت فرم Intel® Xeon® Scalable برای نوسازی دیتاسنترها طراحی شده است تا کارایی عملیایی را که منجر به بهبود هزینه کلی مالکیت و بهره وری بالاتر برای کاربران می شود را هدایت کند. سیستم های مونتاژ شده بر اساس پردازنده Intel® Xeon® Scalable برای ارائه خدمات سریع حداکیر ۶۵ درصد در TCO کاهش ایجاد می کنند و این به خاطر پایین آمدن هزینه های مربوط به لایسنس برنامه ها و سیستم عامل ها و کاهش هزینه های نگهداری و زیرساخت ها است. مجازی سازی در این شرکت ها برای یک دهه به طور مداوم در خال افزایش است. اکثر سازمان ها از نوعی مجازی سازی استفاده کرده و نیاز بیشتری به سرورها برای اجرای ماشین های مجازی در دیتاسنترها دارد. پردازنده های Intel® Xeon® Scalable نسبت به پردازنده های نسل قبلی ۴.۲ برابر ماشین های مجازی سازی بیشتری را در هر سرور اجرا می کنند و به فناوری اطلاعات امکان می دهد تا خدمات بیشتری را با سخت افزار کمتر ارائه دهند.

پردازنده های Intel® Xeon® Scalable با معماری جدید Intel® Mesh و منابع گسترش یافته تا فناوری های شتاب دهنده سخت افزاری و تازه ادغام شده، سطح جدیدی از عملکرد را به صورت موفقیت آمیزی ارائه می دهند.

مشخصات پردازنده گلد ۵۱۱۵ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5115)

پردازنده گلد ۵۱۱۵ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 5115) محصولی است که اینتل در ۱۱ جولای ۲۰۱۷ به بازار عرضه کرد تا سرورهای نسل ۱۰ اچ پی (HP G10) بتوانند از قدرت محاسباتی آن استفاده کنند تا نیازهای هر نوع ورک لود را برآورده کند. این پردازنده بر مبنای معماری Skylake و با استفاده از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری ساخته شده است. ۵۱۱۵ یک پردازنده ۱۰ هسته ای و ۲۰ نخی است که از سرعت پایه ۲.۴۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند. با خرید پردازنده سروری ۵۱۱۵ اینتل می توانید در کنار مصرف ۸۵ واتی انرژی از ۱۳.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم و حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۴۰۰ مگاهرتز استفاده کنید.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 5115
تاریخ معرفی ۱۱ جولای ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۰
تعداد نخ ها ۲۰
فرکانس پایه پردازنده ۲.۴۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۱۳.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۲
توان مصرفی ۸۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2400
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 511 و  Intel Xeon Gold 5215

هر دوی این پردازنده ها ۱۰ هسته ای و ۲۰ نخی هستند اما سرعت پردازش اطلاعات متفاوت لست. پردازنده ۵۱۱۵ از فرکانس پایه ۲.۴۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای استفاده می کند و ۱۴.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم دارد. در مقابل پردازنده ۵۲۱۵ دارای فرکانس پایه ۲.۵۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۴۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای و ۱۳.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد. این پردازنده ها قابل اورکلاک نیستند و به فناوری Hyperthreading مجهز شده اند.

پشتیبانی از فناوری مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro، فناوری ۱۴ نانومتری، پشتیبانی از سوکت LGA 3647، توان مصرفی ۸۵ واتی، پشتیبانی از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ و حافظه رم شش کاناله DDR4 از نقاط مشترک این دو پردازنده اینتل است. این در حالی است که ۵۱۱۵ از معماری Skylake SP و سرعت حافظه ۲۴۰۰ مگاهرتز و پردازنده ۵۲۱۵ از معماری Cascade Lake و سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز استفاده می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Silver 4210  و  Intel Xeon Gold 5115

این دو پردازنده هم ۱۰ هسته ای هستند و به خاطر پشتیبانی از فناوری Hyperthreading به ازای هر هسته ۲ نخ دریافت می کنید که در مجموع ۲۰ نخ پردازشی در اختیار خواهید داست. این پردازنده ها قابل اورکلاک نیستند و سرعت پردازشی متفاوتی را ارائه می دهند. پردازنده ۴۲۱۰ دارای سرعت پایه ۲.۲۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۴۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است و از ۱۳.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم پشتیبانی می کند. در مقابل ۵۱۱۵ سرعت پایه ۲.۴۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را همراه با ۱۴.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم ارائه می دهد.

پشتیبانی از فناوری مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro، فناوری ۱۴ نانومتری، پشتیبانی از سوکت LGA 3647، توان مصرفی ۸۵ واتی، پشتیبانی از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ و حافظه رم شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۴۰۰ مگاهرتز از نقاط مشترک این دو پردازنده اینتل است. اما ۴۲۱۰ بر اساس معماری Cascade Lake و ۵۱۱۵ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده اند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 5115

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 5115 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Intel Xeon Gold 5115 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *