مشخصات پردازنده گلد ۶۱۳۸ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6138)

مشخصات پردازنده گلد 6138 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6138)

 پردازنده گلد ۶۱۳۸ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6138) یکی از پردازنده های خانواده Intel® Xeon® Scalable است که پایه و اساس پلت فرم قدرتمند دیتاسنترها را فراهم می آورد و جهشی تکاملی در مقیاس پذیری را ارائه می دهد. پردازنده های Intel® Xeon® Scalable سطح جدیدی از همگرایی و قابلیت های محاسباتی، ذخیره سازی، حافظه، شبکه و امنیت را فراهم می آورد. شرکت ها و ارائه دهندگان سرویس های ابری و ارتباطی حالا می توانند به صورت آزادانه تر نوآوری های دیجیتالی خود را در یک پلت فرم بسیار متنوع و غنی از قابیلت های مختلف پیش ببرند.

در تمام زیر ساخت ها، از شرکت ها تا برنامه های محاسباتی تخصصی، پردازنده های Intel® Xeon® Scalable برای نوسازی دیتاسنترها طراحی شده اند تا عملکرد عملیاتی را مه منجر به بهبود کل هزینه مالکیت و بهره وری بالاتر برای کاربران می شود را مدیریت کند. سیستم های مونتاژ شده بر اساس پردازنده Intel® Xeon® Scalable تا ۶۵ درصد در هزینه های لایسنس نرم افزاری، هزینه های نگهداری و زیرساخت ها صرفه جویی به عمل می آورد. مجازی سازی در شرکت ها در طول دهه های اخیر به طور مداوم در حال افزایش بوده است. اکثر سازمان ها از نوعی مجازی سازی استفاده می کنند و نیازی بیشتری به سرورها برای اجرای ماشین های مجازی (VM) در دیتاسنترها دارند. این دسته از پردازنده های اینتل ۴.۲ برابر بیشتر مجازی سازی را نسبت به سرورهای نسل قبل امکان پذیر می کنند و به فناوری اطلاعات اجازه می دهد تا تلفیق بیشتر خدمات خود را در سخت افزارها داشته باشند.

مشخصات پردازنده گلد ۶۱۳۸ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6138)

در ۲۵ آوریل سال ۲۰۱۷ اینتل محصول خود را با نام پردازنده گلد ۶۱۳۸ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6138) به بازار عرضه کرد. شما می توانید این پردازنده ها را در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی مانند
HP ProLiant DL160 Gen10، HPE ProLiant DL380 Gen10 و HPE HP ProLiant ML350 G10 پیدا کنید. پردازنده ۶۱۳۸ بر اساس معماری Skylake ساخته شده است و در ساخت آن از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری استفاده شده است. با خرید پردازنده گلد ۶۱۳۸ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6138) شما ۲۰ هسته و ۴۰ نخ را در اختیار خواهید داشت. این سی پی یو سروری با سرعت پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز کار می کند که در حالت توربو این سرعت تا حداکثر ۳.۷۰ گیگاهرتز افزایش پیدا می کند. این محصول دارای ۲۷.۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم است و از ۱۲۵ وات برق استفاده می کند.

با این پردازنده اینتل می توان از حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز استفاده کنید.

خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6130
تاریخ معرفی ۲۵ آوریل ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۲۰
تعداد نخ ها ۴۰
فرکانس پایه پردازنده ۲.۰۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۷.۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۲۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6130  و  Intel Xeon Gold 6138

۶۱۳۰ یک پردازنده ۱۶ هسته ای و ۳۲ نخی است که از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. از طرف دیگر ۶۱۳۸ یک پردازنده ۲۰ هسته ای و ۴۰ نخی است که از سرعت پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند. ۶۱۳۰ دارای تقریبا ۲۲ مگابایت حافظه کش است در حالی که ۶۱۳۸ دارای ۲۸ مگابایت حافظه کش می باشد.

هر دو پردازنده بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده اند، از حافظه ECC شش کاناله DDR4 و ۴۸ لاین PCIe نسخه ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، ۱۲۵ وات انرژی مصرفی، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro        پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6138  و  Intel Xeon Gold 6148

هر دو پردازنده ۲۰ هسته ای و ۴۰ نخی هستند و تقریبا ۲۸ مگابایت حافظه کش را ارائه می دهند، غیر قابل اورکلاک هستند اما سرعت متفاوتی را ارائه می دهند. ۶۱۳۸ دارای سرعت پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد در مقابل ۶۱۴۸ دارای سرعت پایه ۲.۴۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۰۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد.

هر دو پردازنده بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده اند و از حافظه ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کنند. هر دو محصول حداکثر از ۴۸ لاین PCIe نسخه ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro      پشتیبانی می کنند، با این وجود ۶۱۴۸ از ۱۵۰ وات و ۶۱۳۸ از ۱۲۵ وات انرژی استفاده می کند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6138

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6138 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6138 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *