مشخصات پردازنده گلد ۶۱۴۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6140)

مشخصات پردازنده گلد 6140 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6140)

 پردازنده گلد ۶۱۴۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6140) که همانطور که از نام آن پیداست، عضوی از خانواده پردازنده های Intel Xeon Gold است که از سرعت حافظه بالا، ظرفیت حافظه و مقیاس پذیری چهار سوکت بهبود یافته، پیشرفت چشمگیر در عملکرد، قابلیت اطمینان و امنیت سخت افزاری برخوردار است. این پردازنده برای تقاضای دیتاسنترها، محاسبات ابری و ورک لودهای متنوع شبکه و ذخیره سازی بهینه سازی شده است.

پردازنده ۱۸ هسته ای Intel Xeon Gold 6140 عملکرد و سرعت سیستم را افزایش می دهد. علاوه بر این، فناوری مجازی سازی امکان استفاده در محیط های بیشتر را فراهم می آورد. این پردازنده از فناوری پیشرفته SpeedStep پشتیبانی می کند که به شما امکان می دهد بین عملکرد و انرژی مصرفی تعادل ایجاد کنید.

فناوری نظارت حرارت این محصول از طریق چندین قابلیت مدیریت حرارتی، از پردازنده و سیستم شما در برابر خرابی های ناشی از گرما محافظت می کند. VT-x با جداول صفحه گسترده (EPT) که به عنوان SLAT شناخته می شود، شتاب لازم برای برنامه های مجازی حافظه محور را فراهم می آورد. پردازنده ۱۸ هسته ای زئون ۶۱۴۰ اینتل با قابلیت های بسیار زیادی که دارد، گزینه ای ایده آل برای تقریبا تمام برنامه های کاربری و زیرساخت های سازگار با داده های شما است.

Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI) مجموعه دستورالعمل هایی است که رمزگذاری و رمزگشایی سریع و ایمن داده را امکان پذیر می کند. AES-NI برای طیف گسترده ای از برنامه های رمزنگاری ارزشمند است، به عنوان مثال، برنامه هایی که رمزگذاری و رمزگشایی انبوه، احراز هویت، تولید اعداد تصادفی و رمزگذاری تایید شده را انجام می دهند.

فناوری Intel® Trusted Execution برای محاسبات ایمن تر در نظر گرفته شده است. فناوری مجازی سازی Intel VT-x به سیستم عامل امکان می دهد تا به عنوان چندین سیستم عامل مجازی عمل کند. با محدود کردن زمان خرابی و حفظ بهره وری با جداسازی فعالیت های محاسباتی در پارتیشن های جداگانه، قابلیت مدیریتی بهتری را ارائه می دهد.

مشخصات پردازنده گلد ۶۱۴۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6140)

در ۱۱ جولای ۲۰۱۷ شرکت اینتل با استفاده از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری و معماری Skylake پردازنده گلد ۶۱۴۰ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6140) را تولید کرد. این سی پی یو عضوی از خانواده Intel® Xeon® Scalable  است. با خرید سی پی یو ۶۱۴۰ شما می توانید از ۱۸ هسته و ۳۶ نخ استفاده کنید. فرکانس پایه سی پی یو ۲.۳۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز است و شما می توانید از ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم استفاده کنید. انرژی مصرفی ۱۴۰ وات است و از حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می شود. با بررسی پردازنده های نسل ۱۰ اچ پی حتما این پردازنده قدرتمند اینتل را پیدا خواهید کرد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6140
تاریخ معرفی ۱۱ جولای سال ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۸
تعداد نخ ها ۳۶
فرکانس پایه پردازنده ۲.۳۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۴۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6140 و  Intel Xeon Gold 6240

هر دوی این پردازنده های گلد از ۱۸ هسته و ۳۶ نخ پشتیبانی می کنند اما قابل اورکلاک نیستند. پردازنده ۶۱۴۰ از فرکانس پایه ۲.۳۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند و حدود ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش را در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که پردازنده ۶۲۴۰ سرعت پایه ۲.۶۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد و دارای ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش است. هیچ کدام از این سی پی یو ها از پردازنده گرافیکی پشتیبانی نمی کنند اما به فناوری Hyperthreading مجهز هستند.

پردازنده ۶۱۴۰ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است در حالی که پردازنده ۶۲۴۰ بر مبنای معماری Cascade Lake است. هر دوی این پردازنده از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4، فناوری ۱۴ نانومتری، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردازنده ۶۱۴۰ از ۱۴۰ وات و پردازنده ۶۲۴۰ از ۱۵۰ وات انرژی استفاده می کند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6138  و  Intel Xeon Gold 6140

۶۱۳۸ یک پردازنده ۲۰ هسته ای و ۴۰ نخی است در حالی که ۶۱۴۰ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی است. هر دوی این محصولات قابل اورکلاک نیستند اما دارای قابلیت Hyperthreading هستند. پردازنده ۶۱۳۸ دارای سرعت پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است و ۲۸ مگابایت حافظه کش سطح سوم را به شما ارائه می دهد. در مقایسه پردازنده ۶۱۴۰ دارای سرعت پایه ۲.۳۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است و ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در اختیار شما قرار می دهد.

هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Skylake SP، فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و قابلیت پشتیبانی از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰؛ سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro را دارند اما انرژی مصرفی متفاوتی دارند. پردازنده ۶۱۳۸ از ۱۲۵ وات انرژی و پردازنده ۶۱۴۰ از ۱۴۰ وات انرژی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6140

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6140 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6140 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *