مشخصات پردازنده گلد ۶۱۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6154)

مشخصات پردازنده گلد 6154 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6154)

 پردازنده گلد ۶۱۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6154) یکی از محصولات اینتل است که از حافظه ECC پشتیبانی می کند. حافظه رم ECC می تواند انواع متداول داده های خراب داخلی را شناسایی و اصلاح کند. توجه داشته باشید که حافظه ECC به پشتیبانی چیپست و پردازنده نیاز دارد.

به لطف فناوری Intel Turbo Boost 2.0 در صورت لزوم سرعت پردازش شما افزایش پیدا می کند و در صورت عدم بهره وری، فرکانس پردازنده در صورت لزوم افزایش پیدا می کند. از فناوری های دیگری که می توان در پردازنده گلد ۶۱۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6154) یافت، فناوری Intel vPro Technology است که مجموعه ای از قابلیت های امنیتی و مدیریتی است که در پردازنده تعبیه شده است و هدف آن پرداختن به حوزه امنیت IT است. فناوری Hyper-Threading اینتل در هر هسته فیزیکی دو نخ پردازشی را ارائه می دهد و به این ترتیب کاربر می تواند تعداد کارهای بیشتری را به صورت موازی انجام دهد.

فناوری مجازی سازی اینتل  (VT-x)به پلت فرم سخت افزاری اجازه می دهد تا به عنوان چند سیستم عامل محازی عمل کند. با محدود کردن زمان خرابی و حفظ بهره وری با جدا کردن فعالیت های محاسباتی در پاتیشن های جداگانه، قابلیت مدیریت بهتری را در اختیار خواهید داشت.

Intel TSX-NI مجموعه دستورالعمل هایی هستند که به مقیاس پذیری عملکرد چند نخی کمک می کند. معماری Intel 64 در صورت همرا شدن با نرم افزار پشتیبانی شده، محاسبات ۶۴ بیتی را روی سرور، ورک استیشن ها، دسکتاپ و سیستم عامل های موبایل ارائه می دهد. معماری Intel 64 با اجازه دادن به سیستم ها برای آدرس دهی بیش از ۴ گیگابایت حافظه مجازی و فیزیکی ، عملکرد را بهبود می بخشد.

مشخصات پردازنده گلد ۶۱۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6154)

پردازنده گلد ۶۱۵۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6154) یکی از محصولات اینتل است که در ۱۱ جولای ۲۰۱۷ به بازار عرضه شد. این پردازنده با استفاده از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری و بر اساس معماری Skylake ساخته شد و در قالب عضوی از خانواده پردازنده های Intel® Xeon® Scalable به بازار عرضه شد. ۶۱۵۴ در واقع یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی است که از سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند. حافظه کش ارائه شده توسط این محصول ۲۴.۷۵ مگابایت است و با وجود توان مصرفی ۲۰۰ واتی قابلیت پشتیبانی از ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز را در اختیار شما قرار می دهد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6154
تاریخ معرفی  ۱۷ جولای ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۸
تعداد نخ ها ۳۶
فرکانس پایه پردازنده ۳.۰۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۲۰۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6154 و  Intel Xeon Gold 6254

هر دوی این پردازنده ها ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی می باشند. هیچ کدام قابلیت اورکلاک را ندارند و از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۱۵۴ از سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای پشتیبانی می کند و تقریبا ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در اختیار شما قرار می دهد. در مقابل پردازنده ۶۲۵۴ سرعت پایه ۳.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت ۳.۵۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را به همراه ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد.

پردازنده ۶۲۵۴ بر اساس معماری Cascade Lake و پردازنده ۶۱۵۴ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است. ۶۲۵۴ از حافظه شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند در مقایسه ۶۱۵۴ از حافظه شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کند. در کنار اینها هر دو پردازنده از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ , سوکت LGA 3647، فناوری ۱۴ نانومتری، توان مصرفی ۲۰۰ وات و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6154  و  Intel Xeon Gold 6136

۶۱۳۶ یک پردازنده ۱۲ هسته ای و ۲۴ نخی است در مقابل ۶۱۵۴ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی می باشد. پردازنده ۶۱۳۶ سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۳۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد، در مقایسه چردازنده ۶۱۵۴ سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد. هر دو پردازنده قابلیت اورکلاک را ندارند، از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند و ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش سطم سوم را ارائه می دهند.

از تشابهات دیگر این دو می توان به معماری ساخت Skylake SP، فناوری ۱۴ نانومتری، پشتیبانی از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro اشاره کرد. ۶۱۵۴ برای کار کردن به ۲۰۰ وات انرژی نیاز دارد در حالی که ۶۱۳۶ به ۱۵۰ وات انرژی نیاز دارد.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6154

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6154 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابتی عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6154 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *