مشخصات پردازنده گلد ۶۲۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6244)

مشخصات پردازنده گلد 6244 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6244)

خرید پردازنده گلد ۶۲۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6244) در دنیای دیجیتالی که هر روزه در حال تکامل است و فناوری های نو ظهور روی کسب و کارها؛  صنایع و اقتصاد جهانی تاثیر می گذارد به یک امر ضروری تبدیل شده است. در سال ۲۰۲۰، موفقیت بیش از نیمی از کسب و کارهای جهانی به توانایی آنها در ایجاد محصولات، خدمات و تجربیات پیشرفته دیجیتالی بستگی دارد و سازمان های بزرگ انتظار دارند که ۸۰ درصد درآمد دیجیتال خود را افزایش دهند.

این تحول جهانی به سرعت انعطاف پذیری محاسبات، شبکه و ذخیره سلزی مورد تقاضا را کاهش می دهند. به همین دلیل سازمان ها به زیرساخت هایی نیاز دارند که بتوانند به طور یکپارچه مقیاس پذیری لازم برای پشتیبانی از پاسخگویی فوری و عملکرد های متنوع را فراهم آورند. رشد نمایی تولید و مصرف داده، گسترش سریع محاسبات در مقیاس ابری، شبکه های نوظهور ۵G و گسترش محاسبات با عملکرد بالا و هوش مصنوعی نیاز به تمامل فوری دیتاسنترها و شبکه های امروزی دارد. این تقاضاها باعث ایجاد معماری دیتاسنترها و شبکه های امروزی و نسل اینده می شود که می توانند به سرعت انعطاف پذیر و مقیاس پذیر شوند.

خانواده پردازنده های Intel® Xeon® Scalable پایه و اساس یک پلت فرم قدرتمند دیتاسنترها را فراهم می آورند که بهبود قابل توجهی را در سرعت و مقیاس پذیری ایجاد می کنند.

مشخصات پردازنده گلد ۶۲۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6244)

در ۲ آوریل سال ۲۰۱۹ شرکت Intel پردازنده گلد ۶۲۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6244) را که بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده بود و عضوی از پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable  بود را به بازار عرشه کرد. این پردزانده بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده است و جزو پردازنده های سروری محسوب می شوند، به طوری که اچ پی از آن در سرورهای نسل ۱۰ (HP G10) استفاده می کند تا قدرت پردازشی مورد نیاز دستگاه های خود را تامین کند.

پردازنده گلد ۶۲۴۴ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6244) یک پردازنده ۸ هسته ای و ۱۶ نخی است که سرعت پردازش پایه ۳.۶۰ گیگاهرتز را در اختیار شما قرار می دهد. باید توجه داشته باشید که این سرعت در حالت توربو تا ۴.۴۰ گیگاهرتز قابل افزایش است. در کنار این موارد، شما می توانید از ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم و حداکثر ۱ ترابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز استفاده کنید؛ در حالی که باید برای مصرف ۱۵۰ وات انرژی سرمایه گذاری کنید.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده های نسل دوم Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Cascade Lake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

HPE BL460c Gen10

HPE DL560 Gen10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6244
تاریخ معرفی ۲ آوریل ۲۰۱۹
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۸
تعداد نخ ها ۱۶
فرکانس پایه پردازنده ۳.۶۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۴.۴۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۵۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۱ ترابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2933
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6144  و  Intel Xeon Gold 6244

این محصولات هر دو ۸ هسته و ۱۶ نخ را در اختیار شما قرار می دهند چونکه از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند. هر دو قابل اورکلاک نیستند. پردازنده ۶۱۴۴ سرعت پایه ۳.۵۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۲۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهد. در مقایسه پردازنده ۶۲۴۴ سرعت پایه ۳.۶۰ گیگاهرتز؛ سرعت توربو ۴.۴۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۴.۰۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را پشتیبانی می کند.

۶۱۴۴ دارای حافظه کش ۲۵.۰۰ مگابایتی است در حالی که ۶۲۴۴ حافظه کش ۲۴.۷۵ مگابایت را در اختیار شما قرار می دهد. هر دو سی پی یو بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند، از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰ پشتیبانی می کنند؛ از سوکت LGA 3647 حمایت می کنند و ۱۵۰ وات انرژی مصرفی می کنند و دارای فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro هستند. این در حالی است که پردازنده ۶۱۴۴ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده و از حافظه رم شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز پشتیبانی می کند در حالی که پردازنده ۶۲۴۴ بر اساس معماری Cascade Lake ساخته شده و از حافظه رم شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6250  و  Intel Xeon Gold 6244

این پردازنده هم ۸ هسته ای و ۱۶ نخی هستند؛ قابل اورکلاک نیستند و از قابلیت Hyperthreading پشتیبانی می کنند. پردازنده ۶۲۵۹ از سرعت پایه ۳.۹۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۵۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و چند هسته ای پشتیبانی می کند و حدود ۳۵.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد. در مقایسه پردازنده ۶۲۴۴ دارای سرعت پایه ۳.۶۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۴۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز پشتیبانی می کند و ۲۴.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در اختیار شما قرار می دهد.

هر دوی این پردازنده ها بر اساس معماری Cascade Lake و فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و قابلیت پشتیبانی از حافظه های رم شش کاناله DDR4-2933، حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro را دارند. ۶۲۵۰ پردازنده ای با ۱۸۵ وات انرژی مصرفی است در حالی که پردازنده ۶۲۴۴ از ۱۵۰ وات انرژی استفاده می کند.

 قیمت پردازنده Xeon Gold 6244

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6244 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازندهIntel Xeon Gold 6244 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *