مشخصات پردازنده گلد ۶۱۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6152)

مشخصات پردازنده گلد 6152 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6152)

 پردازنده گلد ۶۱۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6152) یکی از محصولاتی است که به فناوری های متنوعی تجهیز شده است. با فناوری Intel® Advanced Vector Extensions 512 (Intel® AVX-512) و دو برابر شدن فلاپ ها در هر سیکل ساعت نسبت به پردازنده های نسل قبلی Intel® Advanced Vector Extensions 2 (Intel® AVX2) این پردازنده عملکرد لازم را برای اجرای سخت ترین کارهای محاسباتی در برنامه های مدل سازی و شبیه سازی، تجزیه و تحلیل داده ها و یادگیری ماشین، فشرده سازی داده ها و ایجاد محتوای دیجیتال را فراهم می آورد.

پیشرفت های جدید RAS ( قابلیت اطمینان، در دسترسی بودن و قابلیت سرویس دهی) برای مهمترین ورک لودها ارائه می شود. قابلیت ها با کمک سخت افزار خطاها را زودتر از رخ دادن تشخیص می دهد و بازیابی صورت می گیرد و همچنین با اطمینان از یکپارچگی داده ها به ذخیره سازی اطلاعات در حافظه کمک می کند. به لطف وجود فناوری های امنیتی، تهدیدات امنیتی متعددی که هر روزه در حال افزایش و در حال تحول در زیرساخت های فیزیکی و مجازی است رفع می شود. فناوری Intel® QAT شتاب دهنده سخت افرازی را برای رمزگذاری و فشرده سازی داده ها فراهم می سازد و پردازنده هاست را برای تمرکز بر روی سایر کارهای مهم آزاد می کند.

مشخصات پردازنده گلد ۶۱۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6152)

پردازنده گلد ۶۱۵۲ زئون اینتل Intel Xeon Gold 6152)) در ۱۱ جولای سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد. این پردازنده در خانواده پردازنده های زئون اسکبیل اینتل (Intel® Xeon® Scalable) قرار می گیرد و بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری و معماری Skylake ساخته شده است. با خرید پردازنده گلد ۶۱۵۲ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6152) شما می توانید از ۲۲ هسته و ۴۴ نخ پردازشی استفاده کنید. سرعت پردازش پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز است در حالی که این سرعت در حال توربو تا ۳.۷۰ گیگاهرتز افزایش پیدا می کند. اینتل در این سی پی یو ۳۰.۲۵ مگابایت حافظه کش را ارائه می دهد و به شما اجازه می دهد تا با مصرف ۱۴۰ وات انرژی از حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز استفاده کنید. اچ پی برای تامین قدرت مورد نیاز سرورهای نسل ۱۰ خود از این پردازنده استفاده کرده است.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6152
تاریخ معرفی ۱۱ جولای سال ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۲۲
تعداد نخ ها ۴۴
فرکانس پایه پردازنده ۲.۱۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۳۰.۲۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۴۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6152  و  Intel Xeon Gold 6252

هر دو پردازنده از لحاظ سرعت پردازش تقریبا مشابه هم عمل می کنند با این وجود ۶۱۵۲ یک پردازنده ۲۲ هسته ای و ۴۴ نخی است در حالی که پردازنده ۶۲۵۲ یک پردازنده ۲۴ هسته ای و ۴۸ نخی است. هر دو پردازنده از سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز و سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای پشتیبانی می کنند، با این وجود پردازنده ۶۲۵۲ سرعت توربو ۲.۷۰ گیگاهرتزی در حالت چند هسته ای و ۶۱۵۲ سرعت ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای را ارائه می دهند. هر دو پردازنده غیر قابل اورکلاک هستند این در حالی است که پردازنده ۶۲۵۲ حافظه کش ۳۵.۷۵ مگابایتی و پردازنده ۶۱۵۲ حافظه کش ۳۰.۰۰ مگابایتی را ارائه می دهند.

Cascade Lake معماری استفاده شده در پردازنده ۶۲۵۲ و Skylake SP  معماری استفاده شده در پردازنده ۶۱۵۲ می باشد. هر دو پردازنده از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 پشتیبانی می کنند اما سرعت رم متفاوتی دارند ( ۲۹۳۳ مگاهرتز سرعت رم در ۶۲۵۲ و ۲۶۶۶ مگاهرتز سرعت رم در ۶۱۵۲ می باشد).

هر دو پردازنده بر اساس فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از ۴۸ لاین PCIe نسخه ۳.۰ استفاده می کنند و سوکت مورد استفاده هم LGA 3647 می باشد. شما می توانید از فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro در هر دو پردازنده استفاده کنید. سی پی یو سرور ۶۲۵۲ با ۱۵۰ وات انرژی و سی پی یو سرور ۶۱۵۲ با ۱۴۰ وات انرژی کار می کند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6152  و  Intel Xeon Gold 6154

۶۱۵۲ یک پردازنده ۲۲ هسته ای و ۴۴ نخی است در حالی که ۶۱۵۴ یک پردازنده ۱۸ هسته ای و ۳۶ نخی است. هر دوی این پردازنده ها قابل اورکلاک نیستند. پردازنده ۶۱۵۲ سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز را در حالت چند هسته ای ارائه می دهد و دارای حافظه کش سطح سوم ۳۰.۰۰ مگابایتی است در مقایسه پردازنده ۶۱۵۴ دارای سرعت پایه ۳.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۲۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است و ۲۵.۰۰ مگابایت حافظه کش دارد.

هر دوی این پردازنده ها از معماری Skylake SP، فناوری ۱۴ نانومتری، حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند در حالی که ۶۱۵۲ از ۱۴۰ وات و پردازنده ۶۱۵۴ از ۲۰۰ وات انرژی استفاده می کند.

قیمت پردازنده Xeon Gold 6152

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6152 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6152 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *