مشخصات پردازنده گلد ۶۱۴۳ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6143)

مشخصات پردازنده گلد 6143 زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6143)

 با خرید پردازنده گلد ۶۱۴۳ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6143) مجاسبات ابری، تجزیه و تحلیل های آنی، پردازش برای کسب و کار مهم خود و اطلاعات کلان را فراهم آورید. کارایی و قابلیت اطمینان دیتاسنترهای خود را برای اجرای هر نوع بارکاری بهبود ببخشید.

به طور کلی پردازنده های Intel Xeon Gold  و  Platinumعملکردی مشابه با پردازنده های E7 را ارائه می دهند و علاوه بر این تعداد هسته های بیشتری را ارائه می دهند. در مقایسه با نسخه های پایین تر، پردازنده گلد عملکرد بهتر و شتاب دهنده های بیشتری را ارائه می دهد، در  حالی که پردازنده پلاتینیوم با هسته های بیشتر و قابلیت های امنیتی ویژه گسترش پیدا کرده اند.

پردازنده های نسل قبل Broadwell-EP واقعا غول پردازشی بودند که حداکثر ۲۲ هسته و ۴۴ رشته را برای پردازش های جدی ارائه می دادند. با عرضه پردازنده های مبتنی بر Skylake-SP اینتل این قدرت پردازشی را به سطح بالاتری انتقال داده و در هر پردازنده حداکثر ۲۸ هسته و ۵۶ نخ را ارائه داد.

مشخصات پردازنده گلد ۶۱۴۳ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6143)

در اواسط سال ۲۰۱۷ بود که شرکت Intel پردازنده گلد ۶۱۴۳ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6143) را به بازار عرضه کرد. این شرکت برای ساخت پردازنده ۶۱۴۳ از ترانزیستورهای ۱۴ نانومتری و معماری Skylake استفاده کرد. این پردازنده گلد یک سی پی یو سروری است که در سرورهای جی ۱۰ یا نسل ۱۰ اچ پی (HP G10) استفاده شده است. از مشخصات مهم پردازنده ۶۱۴۳ می توان به ۱۶ هسته و ۳۲ نخ، سرعت پردازش پایه ۲.۸۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز اشاره کرد. ای سی پی یو سرور با مصرف ۲۰۵ وات انرژی حداکثر ۲۲ مگابایت حافظه کش سطح سوم را در کنار ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز ارائه می دهد.

Hyper-Threading Technology, Intel Virtualization Technology, Intel 64 Technology, Intel Trusted Execution Technology, Intel Turbo Boost Technology 2.0, Intel vPro Technology, Intel TSX-NI, Intel Speed Shift Technology  برخی از قابلیت هایی است که پردازنده گلد ۶۱۴۳ زئون اینتل (Intel Xeon Gold 6143) از آنها پشتیبانی می کند. شما می توانید این پردازنده سرورهای اچ پی HP ProLiant DL160 Gen10، HPE ProLiant DL380 Gen10 و HPE HP ProLiant ML350 G10 مشاهده کنید.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Gold 6143
تاریخ معرفی اواسط سال ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۱۶
تعداد نخ ها ۳۲
فرکانس پایه پردازنده ۲.۸۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۴.۰۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۲۲.۰۰ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۲۰۵ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Gold 6142  و  Intel Xeon Gold 6242

هر دوی این پردازنده ها ۱۶ هسته ای و ۳۲ نخی هستند با این حال در سرعت پردازشی با هم اختلاف دارند. پردازنده ۶۱۴۲ دارای سرعت پایه ۲.۶۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۹۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است. در مقایسه پردازنده ۶۲۴۲ دارای سرعت پایه ۲.۸۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۳.۴۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است. این پردازنده ها قابل اورکلاک نیستند اما فناوری Hyperthreading را در کنار حافظه کش سطح سوم ۲۲.۰۰ مگابایت را در اختیار شما قرار می دهند.

هیچ کدام از این دو سی پی یو سرور، پردازنده گرافیکی ندارند. پردازنده ۶۱۴۲ بر اساس معماری Skylake SP ساخته شده است و از حافظه رم شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۹۳۳ مگاهرتز پشتیبانی می کند اما پردازنده ۶۲۴۲ از معماری Cascade Lake استفاده می کند و حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز را ارائه می دهد. این پردازنده ها از ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647؛ انرژی مصرفی ۱۵۰ واتی و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Platinum 8153  و  Intel Xeon Gold 6142

این دو پردازنده ۱۶ هسته ای و ۳۲ نخی هستند، قابل اورکلاک نیستند، فناوری Hyperthreading و ۲۲ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهند. این در حالی است که در سرعت پردازش با هم اختلاف دارند. پردازنده ۸۱۵۳ دارای سرعت پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۴۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای است در مقابل پردازنده ۶۱۴۲ سرعت پایه ۲.۶۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۹۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای را ارائه می دهد.

هیچ کدام از این سی پی یوهای سروری از پردازنده گرافیکی پشتیبانی نمی کنند. هر دوی پردازنده ها از معماری Skylake SP، حافظه رم ECC شش کاناله از نوع DDR4 و سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز، ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، فناوری ۱۴ نانومتری، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردازنده ۸۱۵۳ از انرژی ۱۲۵ واتی و پردازنده ۶۱۴۲ از انرژی ۱۵۰ واتی استفاده می کنند.

قیمت پردازنده Intel Xeon Gold 6143

در حال حاضر پردازنده Xeon Gold 6143 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Gold 6143 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *