مشخصات پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۴ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8164 )

مشخصات پردازنده زئون پلاتینیوم 8164 اینتل ( Intel Xeon Platinum 8164 )

 پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۴ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8164) پایه و اساس دیتاسنترهای امین، سریع و هیبریدی تبری را تشکیل می دهند. با افزایش امنیت مبتنی بر سخت افزار و عملکرد استثنایی ۲، ۴ و ۸ سوکتی، پردازنده های Intel Xeon Platinum برای تجزیه و تحلیل در زمان واقعی، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و ورک لودهای چندگانه ابری ساخته شده اند. این خانواده از پردازنده ها با ارائه خدمات داده قابل اهتماد و سخت افزاری، جهش قابل ملاحظه ای در فناوری ورودی / خروجی؛ حافظه؛ ذخیره سازی و شبکه فراهم می آورد.

Xeon Platinum 8164 یک پردازنده ۶۴ بیتی x86 است که برای برآورده کردن نیاز سرورهای عملکرد بالا چند سوکتی در اواسط سال ۲۰۱۷ به بازار معرفی شد. این تراشه از حداکثر میکروپروسسروهای ۸-Way پشتیبانی می کند. پردازنده Platinum 8164 بر اساس معماری Skylake ساخته شده است. معماری Skylake نامی است که شرکت Intel برای ریزمعماری سی پی یو های خود استفاده می کند و در آگوست ۲۰۱۵ این سبک از معماری را جایگزین معماری Broadwell کرد. مزایایی که این معماری جدید به همراه داشت باعث عملکرد بیشتر و انرژی مصرفی پایین تر شد.

مشخصات پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160 )

پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160) برای برآورده کردن نیاز سرورهایی که خواستار ارائه بهترین عملکرد و امنیت سخت افزای و حتی سرعت بالا هستند ساخته شده است. پردازنده های خانواده Intel® Xeon® Scalable سرعت و عملکرد بالا را تضمین می کنند و امنیت را بهبود می بخشند و کارایی را تقویت می کنند و به همین خاطر شما می توانید پردازنده ۸۱۶۰ را در سرورهای نسل ۱۰ اچ پی (HP Gen 10) مشاهده کنید.

پردازنده زئون پلاتینیوم  ۸۱۶۰ اینتل ( Intel Xeon Platinum 8160) یک سی پی یو ۲۶ هسته ای است که به لطف پشتیبانی از فناوری Hyperthreading قادر است ۵۲ نخ پردازشی را در اختیار شما قرار دهد. فرکانس پایه این پردازنده سروری ۲.۰۰ گیگاهرتز است که در حالت توربو این سرعت تا ۳.۷۰ گیگاهرتز افزایش پیدا می کند. با خرید پردازنده می توانید از ۳۵.۷۵ مگابایت حافظه کش سطح سوم و حداکثر ۷۶۸ گیگابایت حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز استفاده کنید. این در حالی است که این قطعه سخت افزاری برای کار کردن به ۱۵۰ وات انرژی نیاز دارد.

مشخصات کلی محصول
خانواده پردازنده خانواده پردازنده Intel® Xeon® Scalable

محصولی از خانواده Skylake

مناسب برای سرور های نسل ۱۰ اچ پی

HP ProLiant DL160 Gen10

HPE ProLiant DL380 Gen10

HPE HP ProLiant ML350 G10

مدل  پردازنده Intel Xeon Platinum 8164
تاریخ معرفی اواسط سال ۲۰۱۷
لیتوگرافی ۱۴ نانومتری
مشخصات عملکردی
تعداد هسته ها ۲۶
تعداد نخ ها ۵۲
فرکانس پایه پردازنده ۲.۰۰ گیگاهرتز
حداکثر فرکانس توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز
حافظه کش ۳۵.۷۵ مگابایت کش اسمارت اینتل
تعداد لینک های QPI ۳
توان مصرفی ۱۵۰ وات
مشخصات حافظه
حداکثر اندازه حافظه (بسته به نوع حافظه) ۷۶۸ گیگابایت
نوع حافظه رم پشتیبانی شده DDR4-2666
حداکثر تعداد کانال حافظه ۶
پشتیبانی از حافظه ECC دارد
گزینه های توسعه
نسخه استاندارد PCI Express Revision ۳.۰
حداکثر تعداد لاین های PCIe ۴۸
فناوری های پیشرفته
فناوری توربو بوست اینتل ۲.۰
Intel® Optane™ Memory Supported ندارد
Intel® Speed Shift Technology دارد
Intel® Turbo Boost Max Technology 3.0 ندارد
Intel vPro® Platform Eligibility دارد
Intel® Hyper-Threading Technology دارد
Intel® Virtualization Technology (VT-x) دارد
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) دارد
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) دارد
Intel® Transactional Synchronization Extensions دارد
Intel® ۶۴ دارد
Enhanced Intel SpeedStep® Technology دارد
Intel® Volume Management Device (VMD) دارد

مقایسه پردازنده Intel Xeon Platinum 8164  و  Intel Xeon Platinum 8180

۸۱۶۴ یک پردازنده ۲۶ هسته ای و ۵۲ نخی است که قابل اورکلاک نیست و از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کند، در مقایسه ۸۱۸۰ یک پردازنده ۲۸ هسته ای و ۵۶ نخی است. این پردازنده هم قابل اورکلاک نیست و از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کند. پردازنده ۸۱۶۴ دارای سرعت پردازشی پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد، در مقابل پردازنده ۸۱۸۰ دارای فرکانس پایه ۲.۵۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۸۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۸۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد. ۸۱۶۴ دارای حافظه کش سطح سوم ۳۶.۰۰ مگابایتی است در حالی که ۸۱۸۰ دارای ۳۹.۰۰ مگابایت حافظه کش می باشد.

هیچ کدام از این محصولات از پردازنده گرافیکی یکپارچه پشتیبانی نمی کنند. هر دوی این محصولات بر اساس معماری Skylake SP و فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز؛ حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro پشتیبانی می کنند. این در حالی است که پردازنده ۸۱۶۴ از ۱۵۰ وات و پردازنده ۸۱۸۰ از ۲۰۵ وات انرژی استفاده می کنند.

مقایسه پردازنده Intel Xeon Platinum 8160  و  Intel Xeon Platinum 8164

پردازنده ۸۱۶۰ یک سی پی یو ۲۴ هسته ای و ۴۸ نخی است در حالی که پردازنده ۸۱۶۴ یک سی پی یو ۲۶ هسته ای و ۵۲ نخی است. هر دو قابل اورکلاک نیستند و از فناوری Hyperthreading پشتیبانی می کنند. پردازنده ۸۱۶۰ دارای سرعت پایه ۲.۱۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد و ۳۳ مگابایت حافظه کش سطح سوم را ارائه می دهد. در مقایسه پردازنده ۸۱۶۴ دارای سرعت پایه ۲.۰۰ گیگاهرتز، سرعت توربو ۳.۷۰ گیگاهرتز در حالت تک هسته ای و ۲.۶۰ گیگاهرتز در حالت چند هسته ای می باشد و ۳۶.۰۰ مگابایت حافظه کش را ارائه می دهد.

هر دوی این محصولات بر اساس معماری Skylake SP و فناوری ۱۴ نانومتری ساخته شده اند و از حافظه رم ECC شش کاناله DDR4 با سرعت ۲۶۶۶ مگاهرتز؛ حداکثر ۴۸ لاین PCIe نسل ۳.۰، سوکت LGA 3647 و فناوری های مجازی سازی VT-x, VT-x EPT, VT-d, vPro و البته انرژی مصرفی ۱۵۰ واتی پشتیبانی می کنند.

قیمت پردازنده Xeon Platinum 8164

در حال حاضر پردازنده Xeon Platinum 8164 اینتل در فروشگاه کیهان سرور با قیمت ثابت عرضه نخواهد شد اما این قیمت به دلیل نوسانات ارزی در حال تغییر است. شما می توانید برای اطلاع از قیمت پردازنده Xeon Platinum 8164 با کارشناسان فروش کیهان سرور تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *